Sülem puu seest

Nädalapäevad tagasi teatas tuttav,et hakkepuidu hunniku kõrval jämedas puus mesilased,mine võta ära,kui tahad....Hea öelda!
  Seedisime seda asja mõned päevad ja otsustasime siis ikka proovida,saagu,mis saab,hukule määratud on nad nagunii,sest hakkemasin tuleb varsti.
   Eile läksime paika,toppisime augud kinni ja hakkasime suitsu andma,kohe mõnuga.Algul jälgisime,et kuhu koguneda tahavad,leidsime ava tüve teises otsas ja panime kasti sinna juurde,et ÄKKI lähevad kasti.Üritasin ikka jälgida,et äkki näen ema,siis haaran "sabast" ja panen kasti,aga ei leidnud ma teda.Arutasime seda asja abikaasaga ja leidsime,et peame ikka hakkama tasapisi kärghaaval välja tõstma sisu,ilmselt on ema haudmekärgedel.Kuna mujale kärgi tõsta ei olnud,panime sülemikasti põhja,hiljem muidugi järgi mõeldes,toppisime kasti nii täis,et tühje raame enam kuhugi panna ei õnnestunud.Pika punnimise peale sain äärde ühe sokutatud.
  3 tundi me seal suitsetasime.Tulemuseks oli see,et enam-vähem pool peret kastis,kast suht täis,emast pole haisugi.Korraks oletasin,et ema on äkki kastis,miks nad vabatahtlikult sinna muidu ronisid...no ei tea...Väga närvis ka ei olnud sagisid niisama ringi,nõelama väga ei kippunud,no see võis olla ka suitsust,sest ise olin ka juba uimas sellest tossutamisest.
  Panime siis kasti kinni,tulime koju,panime kasti sauna betoonpõranda peale,et veidi jahedam,las olla.Homme vaatab,kuidas nad on.
   Istusime trepile ja ikka kripeldas,et kui palju neid maha jäi ja mis nad teevad....Võtsime sae ja uue kasti kaenlasse ning pühkisime tagasi puu juurde.Abikaasa otsustas,et võtab "kaane" maha,et näha,kui laialt siis pesa on ja palju alles,millega tegelevad.Saagisime kaane maha,mummud,toimetasid ja nagu me arvasime,pool perest oli kuskil maha jäänud.Sagisid rõõmsalt õõnes.Tekkis hirm,ema jäi siis ikka maha....Nüüd lõikasime ettevaatlikult kõik kärjed ära ja panime ettevaatlikult sülemikasti,tõstsime nii palju kui õnnestus õõnsusest mesilasi juurde,kaas peale ja tulema,sest suitsu polnud,pimedaks hakkas minema ja me ei näinud enam suurt midagi.Nõelasid saadanad ka,olid päris tigedad,et rahule ei jäeta ja pesa laiali tassiti.
Ahjaaa,lisaks kõigele unustasin mainida,et esimesse sülemikasti sai tõstetud üks aseemakupp,mis paiknes kenasti keset kärge,ei tea,kas sellest saab veel asja,kui proovida paigutadata uue kärje keskele,või on ta juba hukkunud...algaja värk,ma ei oska seda vaadata ka..kogemusi pole..eks näis ...
  Haue pesas oli väga ilus,korralik,tundub,et hea ema,noor ja usin.
Sülemi kaal tundus silma järgi päris kopsakas- 4-5kg...3/4 sai jaotatud kahte sülemikasti ja neljandik jäi meist õõnde maha.
  Täna hommikul käis abikaasa vaatamas,nood olid seal väga ärritunud olekus,seda oli kaugelt näha.tiirutasid ringi nagu peata kanad...
  Sülemikastist kostis hommikul seevastu üsna ühtlast suminat...millises kastis on ema???Mesilased,kes kasti peal koju sõitsid,istusid ikka reipalt kaanel ja üritasid ennast läbi võrgu sisse närida...
Kuidas ma nüüd selle "mansafti" tarru saan ja kas neil ON seal siis ema või ei?Äkki peaks oma olemasoleva perega kokku panema?
Küsimused,küsimused....ohjah...näis,näis.

Keskmine: 4.7 (3 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mina olen

pannud näiteks lamavasse nii,et raamid tarusse ja siis rahulikult kallan sülemi sisse, lähevad ilusti tipa tapa raamidele  :)  Korpustarusse panin ka nii,et suurem vineer taru ette otsaga lennulauale ja valasin sülemi rahulikult sellele,siis ka lähevad tipa tapa ilusti tuppa Smile Sellise suurusega sülem toob  korralikult magusat tarru , hea kui saaksid panna ühe raami kooruvat hauet samal ajal neile,siis on kindlam et nad järgmine hommik parematele jahimaadele ei lenda .
Kuigi jah mina pole kunagi ühelegi sülemile haudmeraami andnud nagu soovitatakse, siiani on kõik kodud omaks võtnud .  Kogemus u 10 sülemit Smile
Edu toimetamisel !