mure: mesilaste praegune aktiivsus?

Tere,
palun algajale nõu:
2 nädalat tagasi kontrollisin tarud, kõik olid elujõus, ema olemas, hauet piisavalt, kevadel said ka pisut ergutussööta, lendasid väga aktiivselt ilusa ilmaga. Vahepeal sai lisatud paar raami.
Mõni päev tagasi tegin läbivaatuse, ühes tarus väga aktiivne tegevus, hauet igas etapis ja palju, mesilasi samuti palju. Kahes teises tarus, ei ole nagu uut hauet.. ruumi on (tühjade raamide näol), mesilasi ka nagu pole väga palju, lähiajal kooruvat hauet on. Mulje nagu väljast midagi viimasel ajal toodud pole, raamid peaaegu tühjaks söödud, ema juurde munenud pole.. kiire läbivaatuse ajal ema ei näinud, aga see võis minu viga olla ja põhjalikult ei otsinud ka.. katseks panin juurde ühe meeraami.. kahjuks pole võimalik kogu aeg juures olla ja väliselt vaadelda nende lennutegevust, nüüd nädalavahetusel plaanin neid jälgida põhjalikumalt ja ema kontrollida.
Palun nõu, kas on põhjust muretsemiseks? Milles võib asi olla, kas ema kadunud või ei mune mingil muul põhjusel (väljast ei tooda midagi..?)

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

mure: mesilaste praegune aktiivsus*

Ma ei tea kuidas seal, aga siin on mesilastel umbes nädal aega korjet olnud. Kui tarus oli vähe sööta, siis mesilasema võis lõpetada munemise. Teiselt poolt, et üks pere on tugev, siis ei ole päris võimatu, et ülejäänud kaks on sülemlenud ja mesilasi on sellepärast väheks jäänud.
Vaata, et kärgede arv ja lennuava vastaks perede suurusele ja summaarselt oleks tarus vähemalt kahe kärjeraami jagu sööta. Kui peredes ei ole lahtist hauet ja sa ei ole vitaalse ema olemasolus kindel, siis perede tuju tõstmiseks võiksid anda neile tugevast perest lahtist hauet (mesilasteta).

mure: mesilaste praegune aktiivsus*

Tänud vastamast.  Nüüd siis uuesti kontrollitud, kahest murealusest tarus ühes kõik väga ok nüüdseks, ema leitud ja muneb ka jälle. söödanappus võis küll olla mure..  Teisest ema ei leidnud, panin lahtise haudmega raami kontrolliks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu poolne vastus

arvestades  praaegust aastaaega siis on väga suur töenäosus et  kas on sülemlenud vöi kohe kohe hakab sülemlema.
 Kui nii sis on seda nädal ette näha. Sel juhul on tarus tehtud kupud.
kui on esimene kup kinni kaanetatud. hakab pere sülemlema.
( juhul muidugi kui on sobiv ilm.
sellest perest lahkuvad väga suur ports lenu mesilasi ja vana ema.
 Kuna vanase taruse lenu mesilasi peaaegu ei jäägi. siis polegi kes taruse nektarit juurde tooks. taruse jäävad alles koorunud mesilased ja vanast perest need mesilased kellel on haudmega tegemist.  Muidugi kui ema lahkub pole ka kedagi kes hakaks munema.
Se kestab nüüd seni kuni  uus ema koorub ja paarumas käidud saab. Kehvade ilmade puhul vöib aga se päris pikalt aega vötta.  Ilusatel ilmadel vöib se  1-2 nädalat aega vötta.
Nii palju veel et kui perel on sülemlemise mötted  siis viimaste päävade juures köige parema korje pääval istuvad mesilased tarus ja ootavad sülemlemise käsku..

2 vöimalus on veel selline t kui oled äki taru vaatamise ga ema raamilt maha pillanud ja nii ära kaotanud. siis ka ema ei mune ja tehakse kuppe, kuid siis tehakse aseema kupud. (sinna kust on vöimalik öige vanusega vaklu kärje keskelt.

3 vöimalus on jah see kui ema on tarus ja söögi puuduse töttu ei mune, kuid siis ilusa ilma koral läheks pere korjele.

Olgugi et mapole mingi suurte

Olgugi et mapole mingi suurte kogemustega mesinik kuid nägemise ja kuulmisega on mul kõik korras.
Taru sülemles nii,et korjele ei tekkinud mitte mingisugust vahet.Lihtsalt taru lennulaual oli kahtepidi liikumine.Ühed kes korjatud noosiga sisse marssisid ja teised kes tarust jeehat tõmbasid.Kaks ühes ei mingit mökutamist ja lulli löömist.Kes sülemleb see sülemleb kes jääb see teeb tööd.Niiet väga ei tasu selle lullilöömise peale loota  ja seda sulatõena aksioomiks tembeldada.