Sülem puu seest 5

Täna käisin mumme vaatamas.On ennast kenasti sisse seadnud,jäidki kenasti paika,meeldis neile uus elupaik.

Emakupud on kinni alles.Mummud soojendavad kenasti hauet.Osad koristavad
kolimise käigus tekkinud hävingut.Korjel käiakse vähe,ilmselt on see
ilma süü,sest tuul on võrdlemisi tugev.Seda on näha ka naabrimummu pere
pealt,sest ka seal tuleb korjelt vähe mesilasi.Panin uude tarusse
kärjetäie mett,nälga nad ei jää.
------
17.47 tuli abikaasa  tuppa jutuga,et mu mesilased vanas tarus hakkavad sülemlema...ei uskunud ma seda asja.Kell kuus õhtul ja sellise tuulega.Tahtsin oma silmaga näha.Ajasin roobad selga,läksin kaema ...
  Taru ees käis tõesti väga usin lendlemine,terve pilv oli õhus ja sadakond mesilast sumises ja jooksis ärevalt lennulaua kohal seinal,nende seas paar leske...hmmmm ja nende seas mõned hele,helekollased mesilased????Mingid võõrad või,vargad,mõtlesin...vaatan naabreid...ei naabertaru toimetab rahulikult oma tegemisi..ei,aga mis mesilased need on??Minu omad need küll ei ole,mul hästi tumedad.Kirusin oma teadmatust ja istusin päris taru lennulaua kõrvale maha.Püüaks mõne kinni,vaataks...
Poludki vaja püüda,varsti istus üks kenasti peopeale ja krõps-panin peo kinni,jalutasin eemale ja uurisin lähemalt.Oleks nagu oma mesilane,aga karvad seljapeal kõik kollased nagu oleks õietolmus püherdamas käinud.Veider!Miks nad sellised on?Kas see on normaalne?
Pakkusin mõttes endale variandi välja,et äkki leidsid hea korjemaa ja teavitasid teisi?Nälg majas rõõm suur,ajas taru kihevile.
Mõtlen juba nädalajagu,et äkki peaks vanasse tarru lisasööta panema,sest korjet nagu suurt praegu ei ole,eemal küll õitseb põllutäis mingit kollast maltsa....ei tea.Mingi aeg käis jube siblimine ja trall ja siis nagu algas nii ka lõppes,kõik kobisisd tarru ja lennulaual jäi jälle endistviisi vaikseks.Lähen veel täna kuskil tunni pärast vaatama,et mis nad seal teevad.
------
Käidud vaadatud -vaikuse vallamaja.Vihma ka sajab,ehk homme näitab korra päikest,siis vaatan korra kaane alla ka.Ei taha nii tihti käiia ja tüüdata mesilinde,alles eelmine nädal käisin juuuu.

Keskmine: 5 (1 vote)