Minu mesilased...

Veider.....Eile käisin mesilaste juures....ikkagi.Suitsu ei andnud,ei tahtnud häirida väga,saab ilma ka.
IKKAGI on nagu mõlemas tarus võõrad mesilased...nad on nagu palju heledamad.Ma ei saa aru!!Või on neil midagi viga???!!Miks käputäis mesilasi on nii kollase turjaga?Vahtisin nii et silm punnis,targemaks ei saanud.Ei tea...
Vanas tarus käis kõva kärjeehitus.Panin tarusse paar kärjepõhja juurde.Mõned põhjad veel ja taru ääreni täis,siis peaks vaatama,mõned välja võtma ja põhikorje ajaks jätma.Või paneks magasini peale?Emamesilast JÄLLE ei näinud.All haudmekärjel emakupp,jätsin sisse,las olla,tahan vaadata,mis saab,kui välja tuleb.Kas hakkab sülemlema ka.Eelmine aasta ei sülemlenud.
Mumme on palju küll.Leskesid suht vähe,ka lesehauet pole väga palju,mõne haudmeraami allääres...Haudmeraame sees kokku äkki 6,vaklu kenasti igas vanuses nii et ema muneb(nähtamatu ema,kuram,kus ma tahaks teda näha!!)
Kaks tänavust raami mett täis,pooled kaanetatud,ei saa ma aru,kus nad korjel käivad...ja pealegi ilmad ju nii kehvad,tuuline hirmsasti.
Selle taruga tundub,et OK!
  Sülem,mille tõime puu õõnest,aga toimetab usinasti oma haudme otsas.Ma ei teagi,mis teha...Panin ju nende oma hauet natuke kärgedega taru äärtesse,raamide kõrvale.Vahelaudasid ei pannud,ainult soojustuse peale,et siis,kui haue väljas,mesilased raamidele kolivad,tõstan raamidel uude suuremasse tarusse.Jama nüüd,sest nad istuvad rõõmsalt oma haudmel ja mis kõige parem-nad on oma haudmeraamid taru seina külge kinni kittinud ja ehitavad sinna lisa JA paigutavad mett sinna...korjelt tulevad mesilased lendavad OMA kärjele.
Keskmisele minu raamile on küll ka pandud mett ja äärmistele samuti,ning kahte kärjepõhja ehitatakse üles,aga midamoodi ma nad saan uude tarusse,kui suurem enamus istub ikka oma vanal kärjel.Seal on muidugi 2 ema kuppu ka veel,milled sisse panin koos sülemiga.
Segapudru....jama...ei oskagi nagu praegu midagi tarka välja mõelda.
Ootan veel,mõtlen.Äkki keegi oskab asja kommenteerida...mul abi pole,kogemusi samuti,oma peaga,eksperimentaalkorras toimetan.
....ja need kollased mesilased...IKKAGI...miks nad on kollased?Mesilane on pruun!!

Keskmine: 4.8 (4 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kasutaja meremesinik pilt

Kirjanik?

Loen nagu järjejuttu... huvitav igatahes!

10 punkti 5-palli süsteemis! Smile

Pronksmedal (100p.)

Kollased turjad.

Piimanõges on õitsema hakanud.
Ju käivad piimanõgest noolimas. Siis tulevad mummid tagasi kollased vestid seljas ja samavärvi püksid jalas.
Näevad täitsa helekollased välja.

Tänud!Issand,milline

Tänud!Issand,milline kergendus!!Ma juba võtsin oma mummuleksikoni välja ja lugesin kõik haiguste tunnused läbi,mida mummud põdeda võivad,et äkki mõni tõbi kulgeb niimoodi...mure ikka nende pärast.Siis OK!!Tänud veel kord vastuse eest!!

Ammu oli plaanis hakata

Ammu oli plaanis hakata kuhugi kirja panema,mis tarus toimub.Läheb ju meelest.Ma kõik oma asjad üritan ikka "läbi kirjutada",siis nagu arutad endaga ja mõni asi saab paremini selgeks.Tore,et huvitav lugeda ja tänud kommentaari eest ! ;D