Korpustaru laiendamine


 Olen probleemi ees.
Vaja laiendada peret Eesti raamil korpustarus, aga ei ole ülesehitatud kärgi.
Kas õnnestuks pere laiendamine, kui tõstan peale terve korpuse ülesehitamata
kärjetatud raamidega?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kasutaja Andres_Sild pilt

laiendamine

Olen ise laiendanud ülesehitamata kärgedega küll ja midagi hullu ei juhtunud. Nad ehitavad kärjed suht kiiresti üles. Loodan, et nad sul ruumipuudusest juba sülemlema pole hakanud. Siis võib juhtuda et ehitavad aeglasemalt uusi kärgi üles.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

korpus tarus

korpus tarus laiendamine.
Miks kasutatakse esimesel laiendusel üles ehitatud kärgi?
 
Vastus on järgmine. kuna pere on talve räsimisest nörga poolne ja talvitunud pere on kohe kohe  vahetumas mesilastega, kes pere tugevaks teeks.   kui nüüd anda lihtsalt kunst kärgi, nörgestaksime peret veelgi. ja siis läheb perel veel kauem aega kui ta hoo peale saab.

kui nüüd anname ülesse ehitatud kärjed hakab ema kohe sinna munema , ja ei raiska aega kärgede ülese ehitamisega.
kuna kevadel on ka vähem mesilasi kui suvel siis neil on vähem vaha,ja sellepärast ehitavad ki aeglasemalt kärgi ülesse.
Kuid kui mingil pöhjusel  on talvekspandud kärjed hävinud vöi kui alles alustad  mesindusega. ei tohiks sellepärast kärgi panematta jätta.     mina soovitan siis esimene laiendus nii teha.
kunst kärje kast panna esimeseks kastiks.
Enne panemist eemaldada sealt 2 raami
kast kus pere asub  eemaldada 2 raami. need raamid peaksid olema sööda raamid.
Sööda raamid paned kunst kärje kasti keskele ja kunstid äärtesse.  siis paned mesilasteka koos oleva kasti kunst kärje kasti peale.    Need kaks kunst kärge paned haudme vahele üle 2 haudme raami.
nädala pärast vaatad kuidas on ehitatud ja kas on vaja uuesti lisada, samamoodi kuid siis vöid juba 3 kunsti ülesse tösta..

Selle asja möte on selles et mite hauet liiga maha jahutada, kuna soe kerkib ülesse.  Ja kui sa peaksid mingil pöhjusel pikema vahe oidma kui nädal vöi kaks, siis mesilased lähvad ka allapoole. kuid parema meelega ülesse poole.

Ülese ehitatud kärjed aga jägan pooleks haudmega2 kasti vahel. kuid kui raame panen siis üle 2 haudme raami.


See oli 1 kasti lisamisel.     1+1 kasti
3 ja köik järgnevad kasti lisamine on ainult kunst kärjed
Kuna mina kasutan esimese ja teise kasti vahel ema lahutus vöret siis  otsin esimesest kastist ema ülesse ja panen kärje kasti.  Siis eemaldan esimesest kastist kaanetatud haudme,vahest ka sööta, nii et 5 raami emalduks. nende asemele panen kunst kärjed . kuna selleks ajaks on pere tugev siis nüüd lisan üle ühe raami kunstraami.panen ema esimesse  kasti tagasi. siis emalahutus vöre.  Sinna peale panen uue kasti, millest 5 kunst kärge eemaldasin.
selles kastis panen ka üle ühe raami kunsti ja selle kinnise haudme. niipalju vaatan et sööt jääks kasti seinte poole ja haue rohkem keskele.

Nii laiendan ma kuni sügisese koondamiseni

Kui 2 kastis pole kunsti ülesse ehitatud, siis töstan järgmine kord 1 messe kasti.. kui aga on ülesse ehitatud panen uue kasti kunstkärgi. Aitäh asjalike vastuste

 Aitäh asjalike vastuste eest!