Mesindus toodete tootjarühm

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kutsun mesindussaaduste tootmisega ametlikult  tegelevaid kodanike arutelule,moodustada mesindusala tootjarühm,mesindussaaduste organiseeritud müügi korraldamiseks kehtiva turu hinnaga.Tegevus on toetatav vastavalt Euroopa Liidu,Eesti vabariigi seadustele ja Põllumajandusministeeriumi määrusele.
  Tootjarühma saab moodustada teatud tingimustel 5 kodaniku,kes on saavutanud tuvastatava tootmistaseme 6400€  aastas.Tegutsemise aluseks on vastuvõetud põhikiri ja äriplaan ja pagan teab mida veel.Esimeseks sammuks on läbi Pria tunnustuse taotlemine.Asjast õige arusaamine on konsultantidel ja üks nendest on EML mesinike hulgast,loodan tema kaasalöömisele.
   Kuigi puudud kooskõlastus Beehause omanikega loodan Tormi  mõistvat suhtumist,selle suhtluskeskkonna ärakasutamisel.Saame omavahel suhelda privas ja minu  meili aadresil.
       Mikroettevõtja Mart Rannu
    Ootan kaasalöömist mesinduse arendamisel,Kah mesinikele teen omaette foorumi teema. 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesindustoodete tootjarühma arutelu

Esimese 10 päeva jooksul mingit arurelu ei tekkinud.Info tulvas jäi kõrva tootjarühm 200 liikmega EESTI MAHE ja ilmselt on nendega liitunud mahemesinikud.Põllumeestele koostatud ABC andis majandustegevuse vallas viite majandusüksusele, tootjate ühendus ja isegi 500 € pakkumise spetsialistidelt.
  Tänan hobikaid kaasalöömise eest omal tasemel.Mesinikud ilmselt  tegelevad mesindusega ja arendustööga pole aega tegelda.Paljud  on organiseerunud mittetulundusühingutesse ja arvavad,et sellest piisab,kuid vaadake kaugele olete sellega jõutud.Puru on silmad täis ja näha arengu võimalusi,mida pakub tänapäev on takistatud.Kui minu nägu ei meeldi ,andge teada taandun kui on tekkind tegelane kes teemaga tõsiselt tahab tegelda.
 Teema vaateväljas hoidmiseks hakkan tegema avaliku päeviku kandeid
paar korda kuus.
  Isehakanud tootjarühma ümarlaua eestvedaja Mikro... Mart

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ma olen põhimõtteliselt

Ma olen põhimõtteliselt taolise ühistegevuse poolt.  Näiteks saaks soetada ühiselt mõistliku võimsusega (ehk kergelt üledimensioneeritud) lahtikaanetus/vurritus/vahapressi liini, mida rühma liikmed saavad tasuta kasutada ja mida saaks ka välja rentida kui sellisele turgu oleks. 


Teine teema on jah müük/turundus, aga see tundub minevat pigem sinna oblastisse, et tootmine peab nii suur olema, et saab hulgihinda ja maksetingimusi paremini vaielda kokkuostjatega, misiganes mandril nad siis asuvad.  See tähendaks siis tootmisvõimsust vähemalt sadades, mitte kümnetes tonnides.  Las siis ise jahmerdavad taara, trükikodade ja lõppostjatega.  No saaks ju rääkida ka normaalsest villimis/sildistamisliinist ja ühisturundusest, aga see läheb jube pornoks.  Mina tahan müüa metsamett, mul tuleb looduskaitsealalt, mul on pärna, mul kanarbiku ja mul kanavarbamesi jne.  Minu mesi on kallim/parem kui sinu mesi jne.  Ehk, et väga raske on kokku leppida kuidas ennast positsioneerida ja mis märgi all kuhu/kellele müüa. 


Siis tekib veel see küsimus, et kes kambast kõige rohkem võidab, teised ju põhimõtteliselt kaotavad Smile


Tähendab, kindlasti saab ja kindlasti on mõtet, aga eelkõige peab sellise rühma inimesi omavahel siduma mingi maailmavaateline nimetaja, mesindusest üksi on vähe.  Luurele peab saama minna kõigiga koos ja igaühega eraldi nii, et keegi ei põe, et kohe tehakse tüng ära. 


Ma näen siin foorumis ja jutukas küll inimesi, kellega võiks/tahaks selliseid teemasid edasi arutada.


Minu kahepennine siis siia arutellu.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesindustoodete tootjarühma arutelu

Ieie  kommentaar väärib arutelu ja vastamist,sest näete ühistegevusel mingit mõtet.Mõtte realiseerimiseks tuleb tunda ÜPS nõudeid ja  PM määrusi.Nende  alusel on välja töötatud toetuse meede ,et arendada mingisugust tegevust. Ühiselt on võimalik ettevõtjatel teha vajalikke investeeringuid kui on tahtmist
200000€ olatuses.Tegutse,vali kambajõmmi ja ole suuteline tasuma omaosalus.Selliseks tegevuseks pole vaja tootjarühma,kuigi võiks vist olla.
   Tootjarühma meede toetab ühist omatoodetud tunnustatud  toote  turustamist.Seltskonnal ,kellel pole kannet äriregistris ja möödunud perjoodi majandustegevuse aruannet pole selles ettevõtlusvormis kohta,Toetuskõlbulikuks muutub tootjarühm (tootmisühistu) teatud tasemest, see võrdub ligikaudu 20 tonnile meele.
  Selleks ,et sekkuda arutellu,,tuleks tutvuda  ABC tasemel  asjaajamjsega.
Mulina  tasemel aruteluks sai loodod hobikatele oma arutelu koht ja anonüümsed arvamusavaldajad võiksid mind veidigi austada.
 Osalejal on nimi või äriregistri kood,selle avaldamine on asjaajamise alus, et  liikuda tootjarühma tunnustamise ja toetuse taotlemise poole.
    Mart Rannu
 
 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tootjarühm

on Mardil hea mõte,sel juhul peaks ainult üks viiest olema ainuomanik ,selleks peab olema vajadus ühistegevuse järele.Minu arust palju kindlamad on perefirmad nii  meil kui terves maailmas ja perefirmadel on samuti võimalik igasuguseid toetusi saada, kirjuta aga reaalseid äriprojekte.
Mardil on ärisoont ja mõte liigub ,vaatamata soliidsele eale.Tegelikkuses on suuremad mesinikud ikka perefirmad,ja neid on eestis minu teada kümneid.Edukat mesindusaastat kõigile nii suurtele kui väikestele tegijatele.Heino

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kust seda põllumeeste ABC'd

Kust seda põllumeeste ABC'd lugeda saab?


Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ma ei tea kui see anonüümse

Ma ei tea kui see anonüümse mulina koht oli mulle suunatud, siis minu telefoninumber on avalik.  Kes vähegi viitsib, saab numbri, koordinaatide, PRIA mesilate kaardi, äriregistri jmt. kaudu täpselt teada, kes ja mis.


Tervitused!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesindustoodete tootjarühma arutelu

Minul pole konsulendi pabereid nagu Aivo Sildnikul,et oma tarkusega  midagi teenida.Olles ennast sellele ürituse pühendanud katsun asjalikele viidetele vastata.Ma ei kavatse mingit uurimist hakata tegema.Anonüümsuse loori kaotate siis,kui arvestatavad andmed on saadetud mesindus.ee Mart postkasti.Alustava püllumajandusettevõtja ABC on leitav aadresil Pikk.ee
 Pole sellist ettevõtlusvormi nagu perefirma.Pere võib moodustada  OÜ,aktsiaseltsi ja 5 liikme olemasolul tootmisühistu.Sellised tegelased nagu mittetulundus ühingud (Saaremaa ,meetootjad,tõuemade kasvatajad jne...), kes toodavad seda,mis ühest kõrvast sisse ja teisest välja tuleb,tootjarõhma moodustada minuarust ei saa.
  Pole mõtet loota tädidele ,onudele ,et tehakse teie eest midagi ära.Ise tuleb teha,kaasa mõelda,arvamust avaldada ,kõverteele satunuid suunata õigemale kursile.Mulinas sõeludes leiab midagi ,vaikimine on paigalseis.
 1700 mesindus .ee kasutaja hulgast võib leida mee,emade .perede ja muu kraami müüjaid ja ostjaid,võibolla ka tulevasi tootjarühmas kaasalööjaid.
    Mart
 Ärge minge hallitama

Pronksmedal (100p.)

Ära ...

ära solvu aga Sa oled kas 15-20 aastat ajast maas või X aastat ees.
90-ndate alul tehti selliseid katseid(minu teada 4-5 vähemalt) kuid ükski ei osutunud elujõuliseks.Mesinikud on liiga suured individualistid ja
olemasolevate ühistegevusega tegelevate seltsingute võimalikud
sidemed liiga nõrgad. et rahamaailmas vastu pidada.
Kallitil on õigus kui pakub perefirmat. Selline moodus võib töötada
aga ei pea.Tõenäosus õnnestumiseks lihtsalt suurem.
Ma arvan, et Sul pole mõtet kelkida ei äri -ega muudes registrites olemisega. Kõik suuremad ja enamus keskmisi tegijaid on kirjas.
Muidu lihtsalt ei saa.
Ka minu andmed alates mesindus.ee-st ,PRIA-st; äriregistrist,jne.
on leitavad ja mul pole asjaliku kriitika vastu midagi kuid asjatundmatu lahmimine viskab üle.(mesindust 38 ja vanust 69 a, peresid 30-60)
JaakHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesindustoodete tootjarühma arutelu III

Mingi arutelu käib,kuid tulevasi tootjarühma liikmeid esialgu ei näe.On õpetajaid kes valdkonda ei tunne,eksperte paikapanijaid jne.Asja arendamise heaks käisin rattaga Jüri kihelkonna mee päeval ja kohtusin huvitavate inimestega ,eesmärgiga tekitada mingisugustgi ümarlaua arutelu. EML juhtidel omad mured,ametlikul konsulendil turjal ajapuuduse tont,lektorid rääkisid oma seisukohast lähtuvalt ülistades kokkuostjaid, mõned mesindussaaduste müüjad teemaga eriti ei ühinenud,hobikatega ei jõudnud  tegelda,sest kerkis äiksepilv ja andsin pedaalidele valu.
   Järgmine üritus on Elvas ja mesinikud bussis,kuhu plaanin külvata tootjarühma pisikut.
   Tootjarühma ümarlaua organiseerija Mart