korpustaru - raamivalik

ei suutnud foorumist leida infot, et kas keegi kasutab korpustarude puhul ka Eesti raame Langstroth või Farrar`i raamide asemel ? Mul hakkavad lamavtarud ära väsima ja tekkis mõte teha uued korpustarud kuid kasutada Eesti raame, mida on laialt käes.  

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

raamid korpustarudele

Kui Sul palju Eesti raame siis kasuta sama raamimõõtu edasi.
Eeldatavalt Sul ka kõik muud vahendid sellele raamimõõdule.
Probleemiks võib kujuneda meekorpuste raskus.
Seetõttu Eesti raamil hea kasutada kahte, kolme alumist korpust täisraamil ja edasi magasinidega et jaksaks neid ikka liigutada sealt ülevalt torni otsast alla.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

minu arust Aimari

süsteemil iva sees, ise kasutan ainult lang . raame ja korpusi ja täitsa rahul kuna kõik raamid ühtemõõtu ja korpuste tõstmine ei ole probleem  

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

minu arust

korpustaru on samm edasi ehvektiivsuse poole

no väga hea

praegu veel jõudu on, mistõttu peaks ka mett täis raamidega korpuse tõstmisega ka kenasti hakkama saama ja tänud video eest, kuidagi uskumatu tundub see ilma soojustuseta majandamine. Kui see mesila asub Saaremaal, siis äkki seal ei lähe nii külmaks kui mandril, no päris ilma mingisuguse soojustuseta -30 koos tuulega ilmselt mummud ikka üle ei ela, siis hangub kõik mis vedel ja mis liigub. 

Pronksmedal (100p.)

raamimõõt

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mina kasutan

sama varianti nagu Aimar ja olen väga rahul, mett võtan ikka raami kaupa välja  jah läbivaatusel on vaja tõsta korpuseid, aga 8 raamiline korpus ei ole väga raske. Teen samasuguseid komplekte müügiks ja siiani on olnud kümnete ostjate tagasiside positiivne. Mul on ka lamavaid kasutuses, sealt magasini maha tõstmine ju sama ,mis korpuse tõstmine. Edu toimetamisel !