Palun abi vapsikutega

Tere.


Kas keegi oskab aidata, kuidas leida üles vapsiku pesa? Olen neid püüdnud jälgida, aga nad kaovad puuda taustal ära. Putuka pikkus võib olla isegi 5 cm. Kuna nad lendavad otse ukse ees sirelil ja peres on väikesed lapsed, siis on mure suur. Kas neid on võimalik pesast välja meelitada, et pesa paremini leida? Kui kõrgele nad võivad pesa teha? Milline on nende pesa ja kuhu nad võivad selle teha? Palju küsimusi, aga loodan, et keegigi saab aidata.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Vapsikuid ei ole ühes peres


Vapsikuid ei ole ühes peres väga palju.  Seetõttu aitab ka nende ükshaaval hävitamine.  Mul oli selline juhus, et talli pööningul oli ca. 40+cm läbimõõduga pesa.  Kuna ei julgenud nendega sees võidelda, hakkasin talli ees lendavaid vapsikuid lauajupiga sihtima, saab pihta küll.  Siis oli tükk maad vaiksem ja saime pesa segamatult alla võtta.  Mõned tuli sees veel vastu seina pressida.  Mäletan, et sain niimoodi ühe õhtuga 46 tükki kätte, nõelata mitte kordagi. 

 


Üldse tundub mulle oma kogemuse pealt, et herilased on palju agressiivsemad kui vapsikud, need näevad lihtsalt hirmsad välja. No ja küllap on valusad ka kui nõelavad. 

Pronksmedal (100p.)

vapsikud on rahulikud

...palju rahulikumad jah kui herilased. Ei ole eriti täheldanud, et nad väga maadligi lendaksid, ikka kõrgemal pea kohal. Ainuke asi kui öösel majas tuled põlevad siis nad hakkavad tuppa trügima. Jube suured ja õudsed on nad küll. Ise olen harjunud, väikseid lapsi ei ole, küll aga olen vahel koera pärast mures. Mina ise ei julgeks maha võtta pesa, aga mingeid kahjuritõrjujaid saab ka kutsuda häda korral. Selleks pead ikka pesa üles leidma.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Vapsikuga võitlus

Pane kääriv magusa pudel välja ,lähevad sisse nagu herilased.
  Mikroe... Mart