sülemlemine

1 .tere tahtsin küsida ,et lugu selline mul yks pere mis tahab kõvasti sülemleda yhe sülemi sain kätte sellest perest aga teine sülem tuleb juba neljandat korda puu otsa ja siis tagasi tarru.täna oli neil kaks katset tarust lahkuda aga ikka tagasi tarru:)et kysimus ongi mix nii ?minu aru ytleb et ema ei tule kaasa sülemiga v milles asi?

2.ja kui oskate aidata kas sama aasta sülem mis tuli mai lõpus võib uuesti sülemlema hakata?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vastus

sinu teoorja peab paika.  Kui ema kaasa ei tule siis sülemlejad lähvad taru tagasi..    Sele pöhjuseks vö9ib olla et möni lind sööb näiteks ema lenu laualt ära, vöi vana ema ei jaksa lennata
vöi veel möned pöhjuse (näiteks mesinik on ema tiibu kärpinud)

reeglina on seal vana ema, ja kui ta kitsikusse jääb(tarus pole midagi teha )siis vöib kül uuesti sülemleda., kui aga palju tööd anad siis ei sülemle.
selle aastased emad aga reeglina ei sülemle.8 pean silmas et kuiselle aastane ema tarus koha leidnud on, siis reeglina ei sülemle.
kui aga vanas peres on sülemlemis tung olemas. siis köigepealt lahkub vana ema koos sülemiga, kui nüüd on peres edasi siiskooruv ema ka sülemleb,kui nüüd on väga tugev sülemlemis tung ,siis sülemleb pere täielikult ära. taru jääb ainult mönikümend mesilast ja ema