Korpuse lisamise õige aeg?

Pronksmedal (100p.)

Hetkel korpustarul 3 korpust peal (10 raamiline) ja hakkan neljandat kohe panema.
Kuda ma tean kas peale neljandat pean panema ka viienda? Küsin just
seda sellepärast, et äkki jääb 5. korpus poolikuks ning terve taru mesi
jääb kaanetamata. Ühesõnaga kuda ma peaks tegutsema kui tahan
maksimaalselt kaanetatud mett? Ma ei saa ju oodata kuni hetkel peal olev
viimane korpus ära kaanetakse ning siis lisan alles järgmise.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

korpuste lisamine

mina lisan korpuse siis kui,1 ja, vöi 2korpuses on kunstid ülesse ehitatud. see sölktub kas emalahutus vöre on 1 ja 2 korpuse vahel vöi 2 ja 3 vahel.  minul on 1 ja 2 vahel.
kui esimeses korpuses on köik kärjed ülese ehitatud, ja paljudesse on erineva vanusega vaglad. osad kooruvad varsti osad on aga munad. sealt korjan kinnise haudme, kui vaja siis ka mee raame nii palju välja et 5 raami jääks vanadest järgi. (need on reeglina muna, ja lahtised haudme raamid). ja siis lisan üle ühe raami kunst kärgi.. 1 kasti jätan ema.
Sinna peale emalahutus vöre. sele peale tuleb see uus kast kunst kärgede ja nende raamidega ,mis ma esimesest kastist välja vötsin.
osadel peredel tuleb järgmine nädal pana uus kast ,sest nad on nädalaga ehitanud need raamid ülese, mis olid esimeses kastis (kunst kärjega  raamid) ja ka need mis sai pandud teise kasti kunstid.

teised pered on nädalaga ainult esimese kasti kunstid ülesse ehitanud. nendel  töstan kunstid 2 kastist lihtsalt esimesse kasti.  3 nädalal , kui esimeses on raamid ülese ehitatud, lisan raamid samas taktikas kuni sügisese koondamiseni ja mee vötuni.

üks pöhi reegel on mesilastel, kui sa uue kasti, (olenemata sellest kas ülesse ehitatud ,vöi kunst ) pole vahet kuma paned ,kui lisad mee raamidele otsa, ja vanadel mee raamidel on ülemine serv kaanetatud ,siis mesilased sealt kaanetatud kärgedest mett körgemale ei vea, selepärast lisataksegi uued kastid vahetult haudme peale, vöi haudmevahele.  (seal nad ehitavad raame köige meelsamini ülesse.

Pronksmedal (100p.)

kas on võimalik ka

kas on võimalik ka ülelaiendamine, st mesi jääb kaanetamata-igas kärjes on mett kuid kaanetamata??