Minu mesilased 5

Aeg on nii kiire,et ei jõua kuidagi kandeid tegema.Panen nüüd vahelt ühe käigu kirja ja lisan kohe teise otsa.
Panen endale ka kohe siia märke,et teaksin,millisest  tarust jutt käib:
taru1 -vana pere,soetatud eelmise aasta kevadel,sülemles juuni algul.
taru2-abikaasa poolt toodud pere lähedal asuvast puuõõnest.Sisse sai pandud viiel-kuuel raamil,ei mäleta täpselt enam.Ema ei näinud.Valmis kärgi polnud,panime põhjade peale.Lisaks söödakärg ja mummude oma kärjed mõned.
taru3-meie oma tarust nr1 välja lennanud nii umbes 2,5kg sülem.Samuti sai pandud põhjade peale.Valmis kärge ei olnud võtta.
Niisiis....
Nädal tagasi käisin vaatamas,et mis toimub.
Olin üsna mures,sest üheski tarus ei olnud mitte haudme poega ka.Mett toodi küll ja korjet oli üsna kenasti,aga haudme kärjed olid täiesti tühjad,ainult üleval äärtes oli natuke kaanetatud mett.
Tarus3 käis usin kärgede ülesehitus,panin sinna põhjasid juurde nii et taru jäi 13 raami peale.Huvitav oli,et hauet polnud,aga pere oli nagu suuremaks läinud...
Taru2 oli kokku kuivanud 2 raami peale ja seal ei toimunud mitte midagi!!Sagimist küll oli ja see ja teine ikka korjel käis,aga haue 0 ja mesilased enamuses nagu putku pannud.
Taru1 oli muidu ilus korras,korjel käidi,kärgi ehitati,emakupp haudmeraami allääres.Muud hauet 0.Haudmeraamid täiesti tühjad!!
Ütlesin abikaasale,et juuli lõpuks ei ole meil ühtegi mesilast.Kõik kolm surevad välja!!Uusi mesilasi ju peale ei tule.Hauet ei ole üheski!!On see siis võmalik,et üheski tarus ei ole ema???Ei saa aru!!
------------------------------
Paar päeva hiljem läksin uuesti.Süda ei andnud rahu...
Mõtlesin,et panen taru2-est need 2 raamitäit mesilasi kuhugi ümber-suht mõttetu hoida neid niimoodi.
Panin tarusse3 ja toimetamise käigus avastasin,et tarus3 oli ühe raami peale pandud haue...ijeeeeeji!Ema on ja muneb!
Kaks raami sees,lükkasin taru uuesti kokku ja panin lennuava alla madala kasti,et vaadata,kas pere võttis need kaks võõrast raamitäit mesilase vastu,palju surnuid jne.,sest ma ju lihtsalt panin raamid sinna sisse-ei pritsinud ja keset päist päeva.Hops ja valmis.
Ma arvan,et see pere oli ise juba vaikselt sinna üle kolinud,sest nagu ma mainisin,taru3 pere oli veidral kombel suurenenud ja taru2 jäänud kuuelt raamilt kahele ning kuna tarud olid enam-vähem kõrvuti,siis küllap nad kolisid ümber.Miks?Ilmselt nei polnud ema,see jäi ikkagi puuõõnde maha...
See on siis nüüd tagantjärgi kanne käigust enne Jaanipäeva.

Keskmine: 1 (1 vote)