Korjemaa


Alustasin siis sellel kevadel vaikselt mesilastega. Mul siin kaks hektarit põldu. Oskab keegi öelda kui palju oleks mõistlik selle äärde peresid panna? No, maximumi mõtlen, et ikka kõigil peredel oleks mida korjata.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

sul on küll 2 ha maad, aga

sul on küll 2 ha maad, aga mis selle maa ümber on`?, kõrbe?meri? 

2ha.

Miks sa arvad, et  mesilased ainult sinu 2ha.-ga lepivad.
Nad lendavad kohe kindlasti vähemalt 2,5 km. raadiuses. Optimaalseks on petud kuni 15 peret ühes grupis. Edu!

kui palju peresid ühes kohas max.

millest see 15 pere grupp tuleb. Läheb liiga suureks sagimiseks? Mks rohkem hea ei ole. Olen varem ka kuulnud, seda et umbes 15 norm.

korjemaa

Vanemas mesindust puudutavas kirjanduses on väga hästi seletatud korjemaa mõistet ja perede hulka vastavalt sellele. Maad võib ju 10ha olla, aga kui seal meetaimi pole, millest siis mesilased nektarit korjavad? Mesila rajamise esimene küsimus ongi korjemaa olemasolu.

korjemaa

ma olen juba teist aastat ise keerispead ja ristikut juurde külvanud. mul praegu küll maad umbes 1,1 ha ja 6 peret, just mõtlen et kas selle maa peale 15 max või võiks ikka mõne lisaks panna. hea kodu juures toimetada.

Pronksmedal (100p.)

Korjemaa

Hea korjemaa olemasolul max 12 meekorjeperet ühes grupis.
Kahe grupi vahe 2-3km.
Suuremate korjeperede arvu korral saagikus pere kohta hakkab kannatama.

Pronksmedal (100p.)

Sommide...

järgi 4-10 peret ühes kohas. Valgevenelased ja leedukad loevad max 20 peret ühes kohas.Asja paneb ikka paika korjemaa.Kui ikka ümberringi vaid viljapõllud mida umbrohutõrjeks 2-3 korda mürkidega suve jooksul üle valatakse siis jääb tõesti vaid pidamisrõõm, et  kodu lähedal mõnus toimetada.

Pronksmedal (100p.)

oleneb ka perest

pere on lai mõiste.. on suur vahe kas on näiteks mingi eesti taru pered, profi hallatud korpustornid, mis paisuvad korjeajaks võimsaks meekombainiks või asjaarmastaja-pühapäevamesiniku korpusekesed, kus elunemas vaid mõni kilo mesimumme. õigem oleks hinnata mesilaste massi hektari kohta kuid seda ei viitsi praktikas keegi teha. asja saab harilikult selgeks katse-eksituse meetodil. kui olemasoleva 6 pere toodang tundub hea, siis võib perede arvu suurendada ja jälgida toodangut järgmise paari aasta vältel. kui saak pere kohta enamvähem samaks jääb, siis võib veel lisada jne. võimatu on siin mingeid soovitusi anda teadmata kohalikku taimestikku ja mesilaste pidamisolusid. endal on olnud eestis ühes grupis 25 peret ilma, et saagis mingit tagasilööki oleks tunda olnud. aga sai ka korjemaad meekultuuridega vähe "kaasa aidatud". ilma selleta võib vast mingi 15 olla kui just kusagil mürgipüti-kolhoosnike mängumaal ei asu.