Palju leskesid

Tere! Olen algaja ja vabandan ette, kui sõnastus veidi segane. Mure on selles, et juuli alguses oli ühes tarus suur leskede uputus. Töömesilasi oli minimaalselt. Millest see võib olla põhjustatud? Mõtlesin, et võib-olla on see taru juba 2 korda peret heitnud ja vaid lesed on alles jäänud? Või on emaga midagi juhtunud? Kas see taru on nüüd sisuliselt maha kantud?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

Lesed

Kah suht algaja aga tean, et lesed kasvavad viljastamata munetud munadest. Seega võib olla probleem, et paarumine oli ebasoodsal ajal. Aitab ema väljavahetamine paarunud ema vastu. Paari lause põhjal on diagnoosi raske panna. Pereheitmisega sellist probleemi ei tohiks tekkida.

 Kus lesehaue paikneb, kas üle raami või servades? Kas lesehauet väljalõikamisega piirad? Kui palju perele ruumi on antud, ehk on kitsas ja sellega suur süsihappegaasi kontsentratsioon, mis soodustab lese munemist.
Endal on leski rohkem ühes 4-taruses grupis, mida saan harva külastada ja  hooldus on harvem, kui peaks. 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

lesed

köige töenäolisem on see et peres on ema vana ja tal löpesid sperma otsa ja muneb viljastamatta munasid töölis kanudesse (ehk küürak haue) . vöi teine vöimalus on et pere juba pikalt ilma emata ja töö mesilased hakavad munema.
siis on ka küürak haue, vahe on ainult selles kas munad on kannu keskele munetud vöi servadesse.

ema pepu on pik ja sellepärast ta ulatub kanu keskele muneda, töölise pepu aga lühike ja tema ei ulatu keskele.

NENDE MÖLEMA PUHUL AITAB EMA VAHETUS, KUID SELLE PEREGA KUS TÖÖLISED MUNEVAD SAAD KÖVASTI VAEVA NÄHA ET EMA VASTU VÖETAKS. TEISEGA VETS LIHTSAM.