Milles viga!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt


Pere läbivaatamisel otsustasin panna ema esimesse korpusesse võre alla.Ema leidsin komandast korpusst ja panin puuriga rinnataskusse nii kauaks kui taru kokku ja kinni panen. Seejärel lasin  ema  lennuavas vabaks aga ei jõudnud midagi tehagi kui oma taru mesilased ta surmasid sealsamas lennulaual.


Miks nad sedasi tegid? Või mida mina valesti tegin?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

sedasi juhtub

.. kui emale jääb külge mingi võõras lõhn ja mesilased ei tunnista teda enam enda omaks. riietel oli võibolla pesupulbri hais vms. ema käsitlemisega peab seetõttu olema ülimalt ettevaatlik. käsitleda puhaste, mitte pesuvahendi või millegi muuga saastunud kätega jne. kui vaja teda ajutiselt kusagil püüda või hoida, siis oleks mõistlikum olnud lihtsalt puur raamide vahele torgata. või kui tõesti muud varianti pole, siis tuleb enne tagasipanekut hästi suitsu anda (soovitatavalt mingi lisandiga, nagu kuivatatud melissioksad vmt. mis hästi vängelt tossu ajavad) nii tarru kui ka emale ja loota, et ehk õnnestub ära petta. ja tagasi oleks üldse tulnud anda korpuse pealt. lendlal on agressiivne valve.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Tänan!


Suur tänu selgituse eest.


Tegin teiste perede (3) emadega samamoodi ja eelmine suvi ka aga sellist asja nägin esmakordselt. Kusjuures see on ka kõige kurjem pere mul .

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mina teen nii

mina teen nii.
Otsin ema ülese , siis panen koos raamiga ajutiselt kärje kasti. siis teen oma toimetused ära. siis otsin kärje kasti pandud raamilt ema ülese ( et kindel olla et ema kärje kasti pole jäänud.) ja panen selle raami koos emaga taru tagasi.
 Kui aga tahan seda raami käte saada siis raputan ema koos mesilastga taru ja vaatan et ema pole  juhuslikult ikagi veel raamil.

Ja minul pole selega probleeme kunagi olnud.
alguses oli sellega probleem et ma pole ema kärje kasti panud vaid raamiga koos taru seina vastu.  siis küll kaotasin vahest ema ära.