Mesiniku võitlus põllumehega.

Kasutaja Metsatagune pilt

Nii võib nimetada seniseid teemakäsitlusi, mis puudutavad põldude pritsimist kemikaalidega. Keskkonnaministeeriumi arvates on see ka üksnes põllumehe ja mesiniku vaheline asi. Et leppigu kokku. Mesinik sulgegu lennuavad ja probleemid on lahendatud. Aga kelle probleem on ülejäänud loodus? Paistab et mesinike probleem küll mitte. Keskkonnaministeeriumi oma ka mitte. Või on siiski jäänud mõni mesinik, kes mõtleb laiemalt? Laiemalt loodushooliv mõtteviis oleks meilegi "kasulik", kui muu argument ei kõlba. Nimelt ei saaks KKM meie nõudmistele keelustada päevane pritsimine vastata nagu alati kui meie argumentide hulka kuuluks ka kimalaste kaitse. Kes nende lennuavad sulgeb? Minister või kantsler isiklikult?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

õige

Keskkonnaministeerium lähtub tõsiasjast, et mesinikud on ka põllumehed, las siis madistavad omavahel!
Pria maksab mõlemale, peab mõlema kohta registrit, mida sealt veel tahta. Minge kaevake Priasse, siis võetakse naabril toetused ära, saate enadale väga mõnusad naabrisuhted.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesiniku võitlus ...

Mängivad siin mõningad Don  Kihoti.Laupäeval olin peolauas koos kuulsa põllumehe Aavoga ja mõni sõna suhetest põllumehe ja mesiniku vahel sai vahetatud.Suhted olid vastastiku austavad ja kasulikud.Rapsipõldude rajamise stimuleerimiseks toodi põllumeestele 30 liitrine preemia meepütt,taara tuli taagastada.Nii on lood tülinorijad hobikad.
    Mikroe... Mart

Kasutaja Metsatagune pilt

Heast läbisaamisest

...on hea kuulda. Aga ma juhtisin siin tähelepanu loodushoiule, mitte ei üritanud tüli lakke keerutada. Kui sul Mart on jumala pohhui mis peale oma isiklike mesilaste muudest putukatest saab, on see mingi näitaja. Mida see näitab on iseasi. KKM-i ülesanne ei olegi tegeleda eraldi mesilastega vaid kui valdkonniti võtta, siis tolmeldajatega  ja kui üldiselt võtta siis keskkonnaga üldiselt. Mind isiklikult teeb eestlase popslik ümberkäimine loodusega murelikuks kuigi isiklikult materiaalselt mind need pritsimised ei koti, sest mu mesila metsas. Õhutan endiselt päevase pritsimise keelustamist nagu kuuldavasti Soomes on. Kuidas nende põllumehed saavad hakkama ja meie omad ei saa. Mingi eraldi rass või?

Kasutaja Metsatagune pilt

Soovitan ka

tutvuda peateemas oleva lingiga. Väitekiri on kaitstud ja rohkem tõestamisi pole vaja. Üks mesilaste kaotaja on leitud.
http://www.maaleht.ee/news/maamajandus/maamajandusuudised/rapsi-pestitsiidid-havitavad-tolmeldajaid.d?id=64654546

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

vot nii

Mart kirjutas:
Mängivad siin mõningad Don  Kihoti.Laupäeval olin peolauas koos kuulsa põllumehe Aavoga ja mõni sõna suhetest põllumehe ja mesiniku vahel sai vahetatud.Suhted olid vastastiku austavad ja kasulikud.Rapsipõldude rajamise stimuleerimiseks toodi põllumeestele 30 liitrine preemia meepütt,taara tuli taagastada.Nii on lood tülinorijad hobikad.
    Mikroe... Mart

 

eks ikka iga üks oma rikutuse tasemel.

Pronksmedal (100p.)

Fastac


on kontaktmürk. Kui putukas sellega kokku saab, siis mürk halvab tal närvisüsteemi ja putukas ei saa süüa ning sureb sisuliselt nälga. Kui mesilane sellega kokku saab, siis vaevalt ta rõõmsalt tiibu lehvitades edasi lendab.

Pronksmedal (100p.)

Järjekordne case

http://www.jt.ee/904360/taimekaitse-vois-tappa-mesilased/

Jutt sellest, kuidas mesink mürgipütipõllumehele pütitäie mett tassib, et see siis veel ühe lahmaka rapsi külvaks on muidugi halenaljakas. Inimene, kes mesilasi pidades sedasi kasu loodab saada on poolearuline ühepäeva ettevõtja. Eks neid ole muidugi ka alati leidunud. Süda läheb pahaks..
Aasta-aastal laienev ja süvenev mürgipütipõllumajandus ja monokultuursed rapsiväljad on asjad, mille vastu peaks võitlema iga vähegi kodumaa loodusest ja tulevikust hooliv inimene mitte ainult mesinik. Võõrriigi- ja kohalik röövkapital sõidab mürgipritsiga üle igaühest. Seda tehtakse algul kohalike idiootide kaasabil ja nende ahnust ära kasutades. Millega asi päädib, seda näeb ilmekalt Indoneesias. Kohalik taimestik-loomastik hävitatakse, põliselanikud aetakse maalt kasutades erinevaid võtteid alates sotsiaalsetest-majanduspoliitilistest ning lõpetades sunniga ja asemele istutatakse võõrliik õlipalm. Õlipalm kurnab maa mõnekümne aastaga, raha voolab käputäie "ettevõtjate" kätte, keskkond hävineb, kohalik elanik kaotab praktiliselt kõik. Sarnaseid arenguid ja skeeme näeb paljudes arengumaades. Ilmselt liigub ka Eesti samas rööpas. Ja ei hakka keegi meie loodust ja keskkonda kaitsma, eurokolhoosikord õitseb ja sellele vastu olijad on rahvavaenlased, nimetagem neid siis ullikesteks, donkihottideks või kelleks iganes. Oske omale mürgipütt ja külvake ka rapsi, hakake lõpuks mikroettevõtjaks, hakake inimeseks.. Wink

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Diagnostik Taruman teatas ...

Otsisin jutust iva,kuid seda ei leidnud.Vaidlejat hangunud olekust välja tooma  ei hakka,kuid tema elustiili  ülevõtjaid manitsen ja ei soovita tupikusse liikuda.
     Mikroe... Mart

Kasutaja Metsatagune pilt

Igati tore

kui Mart on üksipulgi kursis Tarumani elustiiliga kuid ei ole üldse tore kui koduks peetav lõpeb korteri või maja välisuksega. Ma küll väga püüan aga ei saa sellisest mõtteviisist aru.  Antagu mulle andeks. Mart võiks meile piiratutele avalikustada miks on põldude päevane mürgitamine koos sellest tulenevate tagajärgedega vajalik ja kõik sellega seonduv jäetud põllumehe ja mesiniku vaheliseks asjaks (peale selle et saab kellelegi aeg-ajalt tünni mett viia, kuigi tegelikult peaks hoopis põllumees mesinikule tünni õli viima). Kas siin on tegemist mingi põhimõttelise riigitruudusega, et see mis on, on hea ja ei kuulu vaidlustamisele või on selles ka mingi salajane ja avalikkusele arusaamatu  ühiskondlik kasu mängus. 

Kodu-jutu selgituseks spetsiaalselt Mardile: minu kodu on eestimaa ja mina ei saa aru millest sina ei saa aru.

Kasutaja Metsatagune pilt

Lisaks veel

 et mesilastega toimuv indikeerib looduses toimuvat. Kui ei oleks neid mesinike registreeritud üheti tõlgendatavaid juhtumeid, poleks ka vastavaid teadusuuringuid ega neist selgunud tõsiasju. Järelduste tegemiseks ei pea olema mingi mõttegeenius.  

ütleks ka sõna sekka

minu läheduses on ka aastaid rapsipõllud ja iga aasta saab mõni pere otsa. Ma ei saa aru, miks ei võiks olla seadusega kehtestatud kellaajaline piirang pritsimisel. Kelle huvides seda ei tehta. Miks ma pean lootma, et põldur halastab ja arvestab, et ilusal päeval mesilased ka töötavad, sest ega pritsimist ei tehta ka halva ilmaga. Mina pean mesilased kinni panema aga põllumees kella ei või jälgida.


 

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

kell

igal mehel pole kella, mõnel on kalender käe peal Smile