Tere.
Siinkandis on selleks aastaks see korjeaeg läbi, õigemini pole teda eriti olnudki. Esmakordselt puutun kokku probleemiga kuidas saada haudmeraamide ülalsrvast rapsimesi kätte, oskab keegi õpetada?
Tahaks heameelega tarude (lamavtarud) arvu vähendada (mitte kärbsemürgi abil) Kuidas ühendada suuri peresi? Proovisin mesilaste arvu tarus vähendada, tõstes ühe taru teise taha lootes, et töömesilased lähevad lihtsamat vastupanu teed ja kolivad esimesse tarru, paraku osutus see vaid lootuseks. Ema ülesleidmine antud juhul on suhteliselt küsitav tegevus. Hobina on nii 6 taru piisav arv.
Kas Pärnu lähedal (ca 25 km ) on keegi tellinud - ostnud valmis vedelsööta ja oleks nõus müüma ca 60 l?
Suurimad tänud kui keegi oskaks veidi aidata!
vastus
Ehk müüd need pered maha mis ülearu on. Minul isiklikult kogemus puudub perede liitmise poolepealt. Lamavtarus peaks saama seda nii teha, et perelahutusvõre vahele(selleks peaks sobima taruvaigurest) ja teine pere kõrvale. Tarul peab olema kaks lennuava. Teine pere ei tohi ola ka väga suur, sest vist üle 12 raami väikese lennuavaga poolepeale sisse ei mahu.
minu poolne vastus
kui sul on 22 raamised lamavad,siis panakse 2 peret ühte taru, eraltatakse vahe lauaga, siis hoitakse 1 nädal nii ja siis vöetakse vahelaud ära.
Selle nädalaga toimub pere löhnade ühtlustumine ja siis vöivad emad sotid selgeks teha kes jääb ja kes mitte.
Kuid minu soovitus on hoopis seline et kui pered on tugevad, siis pane talvituma , ja kui on üle talve elanud saad maha müüa.
kevadised perede hind on päris koralik, sest siis on perede puudulikus,