Kas väär-ema?

Kas kellegil kogemusi, sai oma mummulas käidud ja ühes tarus panin tähele,et ema on ühte kannu munenud mitu muna?! Üritasin küll ema leida aga ei õnnestunud, mis võib põhjus olla.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Küürakhaue.

Ka just munema hakanud noored emad munevad vahel mitu muna ühte kannu.
Kas peres on noor ema?
Vääremad munevad harvalt,mitte nii nagu mesilasema.Muna, mitu tühja kannu ümberrirgi ja jälle muna.
Ka on vääremade munetud haudmel kõrge kaanetis. Kuna vääremad munevad viljastamata mune, kooruvad suguvõimetud lesed, kes on tavaleskedest väiksemad ,on kärjrkannud pikemaks ehitatud ja kõrgelt kumeralt kaanetatud.

Jah tegu on noore emaga aga


Jah tegu on noore emaga aga kuni juuli lõpuni oli haue igati ilus ja noore pere kohta väga tublid ja töökad. Vaatasin lähemalt ja igas kannus on rohkem kui üks muna, tühje kanne pole, ühes oli lausa viis tükki. Kas siis kitsas, kannud ei ole pikemaks ehitatud ega suuremad, võõraid mesilasi sees ei paista, kärjed väga ilusad nii nagu peab, asi hakkab muret tegema.

Pronksmedal (100p.)

Kitsikus.

Kui mesilasemal pole munemiseks ruumi, tühje kärgi, on mul ka sellist asja ette tulnud, mitu muna ühes kannus. Mesilased eemaldavad liigsed munad, peale ühe ,ja koorub normaalne haue.
Tuleks lisada kärg,soovitavalt helepruun,millest on juba mõned põlvkonnad hauet koorunud. Augustis ei taha ema enam meelsasti päris valgesse kärge muneda.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Vääremadest ja Eesti mesindusest...

Vääremade osas on Valdol jutt õige, ainult, et väikesed lesed EI OLE SUGUVÕIMETUD! (Ma ei hakka, ühest Saksamaa katsest kirjutama!)

Olen mõelnud, et kui kedagi peaks Eesti mesinduse tegelik olukord huvitama.....siis oleks vaja lugeda ära kõik tänavu sügisesed pered .....ILMA MINGI REGISTRITA, TUNNUSTAMISE VÕI NÕUETE TÄITMISE, VÕI KOHUSTUSLIKE MEE ANALÜÜSITEGA HIRMUTAMISEGA, ilma statistikata ja nimedeta....

Lihtsalt oleks vaja et, kõigi maakondade, kõigi valdade ärksamad mesinikud saadaksid oma piirkondade tegelikud numbrid.....mesinikke teavad nad ise ning üks mesinik teab üht, teine mesinik teab teist....lihtsalt kuivad numbrid kokku.
Praegu ju just pannakse kokku uue mesindusprogrammi kulusid....võib olla saaks ka piirkondade ärksamate numbrisaatjate telefoni kõned jms. kompenseerida....
Sama võiks korrata kevadel.....saaks tegeliku pildi....päriselust!

Pronksmedal (100p.)

Väikesed lesed.

Tuginesin oma märkusel küürakhaudme leskede suguvõimetuse kohta H, Taltsi raamatu "Tegelik mesindus",teine täendatud trükk,1977,lk.219 viimasele lausele "Küürakhaudmest koorunud lesed on suguvõimetud."
Ilmselt on teadus edasi arenenud ja vastupidist tõestanud.
Vabandan,eksitava info pärast.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Valdo,

so info on õige. Vääremade poolt munetud lesed arenevad tööliskannudes ja seetõttu ei arene nad välja ja lesed jäävad ebaküpseks ehk suguvõimetuks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Vääremade

ehk paarumata tütarde pojad on kui väikesed mehed.....kulla Aimar, ega see ei tähenda, et Sa Kalevipoja mõõdu välja annad......ei suurus loe midagi.....
Kuulasin kah, kunagi põlastusega/(pigem lahtise suuga) ühe ""aretaja loengut, kes soovitas kärjed kevadel, pesa keskelt ära lõhkuda, et pere, siis seal kõige, kõige soojemas kohas - suuremaid leski kasvataks...mitte kärje servades, nagu meie neile võimaldame......
Selle maailma elujõud ei seisne kahjuks kasvu suuruses!!!!!Emade kohta võin 100 näidet tuua, kus vinge lopsaka emaga  puur kinni vahatatakse ning tilluke-vilgas paneb aastaid plank hauet! jne.
Mina kah suurt kasvu ja pika taguotsaga, vaata, kui vähe mul lapsi on..mu väikest kasvu - mesinikust - sõbrannal 2,7x rohkem......

Nüüd siis põhjus selge,

Nüüd siis põhjus selge, kontrollisin mitu-mitu korda ja keda ei leidnud----ema. Seda siis nimetatakse küürakhaudmeks. Kahju, ühest sülemist ilma.