meesaak

Küsimus tänavuse meesaagi kohta-kuidas on,meil see aasta kuidagi väga kesine,ei saagi aru kas midagi valesti tehtud?See aasta on päris mitu peret ka ära läinud.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

meesaak


mul 2 põhiperet  meesaak 120 kg


1 pere 0 kg


sülemipered 3tk 30 kg ja3-el 0 kg  mesilased muretsesin  mai 2012a  Eesti lamavtaru.


Edu kõigile


 


 


  

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Saak

Saagikuse mõõtmiseks oleks nagu kg.Vaadates numbreid lõppevad need nulliga.Kaalu ei kasutata,kg ruumi ei võta.Kuigi kaal on olemas,pean arvestust liitrites või püttides kuigi see arvestus ei anna midagi.
   Tulevikule mõeldes,selgub tõde ,siis kui mesindussaadused on realiseeritud ja tulud deklareeritud.Deklareeritud tulud näitavad  mis tegelane oled ja milleks kõlbulik.Võimaldab hinnata 0 punkti ja panna paika arengu suunda.
kuni 2400€ pead ise hakkama saama,kasutades säästusid või põhitöö tulusid.
   Suuremate mesindus  tulude saamisel avanevad eurotoetuste uksed ja soovi korral olla osavõtja tootmisühenduses.
     Mikroe...Mart
 MH pole kõige parem ravitseja ja nõuandja

Ikka ilmast ja korjemaast

Ikka ilmast ja korjemaast oleneb see saak suuresti. See aasta on paljudes piirkondades olnud väga jahe ja vihmane ning saagid paljudel väga viletsad. Ka korjemaast oleneb. Piisab suve peale ühest heast nädalast, et näiteks rapsipõllu veerest hea saak koguda. Kui tuleb peamiselt kiduramatel looduslikel kooslustel mesindada, siis annab tugevasti tunda, kui pikalt viletsat ilma teeb.

Ka mesindamisoskusega on siin siiki seos, sest viletsate ilmadega kipuvad kevadel tugevaks aetud pered sülemimeeleollu sattuma ja passivad niisama ning lendavad minema. Sellistest peredest ei ole ka paremate ilmade tulekul korjajaid.

Eks paljud hõlptulu lootvad uued mesindajad said sel aastal väikese ettekujutuse, et kõik aastad pole vennad.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

tänan mainimast....


Mesilane lendab nektari peale. Mesinik mee peale. Raha peale lendaja pole mesinik suure algustähega, kõige rohkem ettevõtja väikese tähega, mikro…kui soovite.
Ei jäta minu mesilased puhastuslennule minemata ega ei jäta lest PRIA poolt nuumatud tarudesse pesa punumata. Kesisele ravimis- ja nõuandmisoskusele vaatamata jätkan vapralt edasirühkimist selles sulide ja tootjarühmapõlgurite vääritus maailmas.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mart, kui Sa juhuslikult

Mart, kui Sa juhuslikult tähele ei pannud, siis teemaalgataja küsis tänavuse meesaagi kohta.  Katsu nüüd ennast kokku võtta ja postitada sõnumeid, mis natukenegi teemasse läheks.  Tegelikult on mul kahju sellest, et PRIA teema võiks olla muidu paljudele huvitav ja kasulik, aga iga sellekohane arutelu kaldub üsna kiirest võssa, a la "dekareeri", "pisisuli" jne., kusjuures asjalikku ja sisulist nõu Sinult ei saa, küsimuste esitamine päädib alati üheselt - "lugege vastavat kodulehekülge."  Kokkuvõtteks on ettevõtjate toetamiseks mõeldud asjalik teema siin foorumis ära solgitud ja tõenäoliselt ka mõne noorema lugeja mõttemaailma vildakalt mõjutatud.  Lisaks siis need totaalselt offtopic sõnavõtud suvaliste teemade all.  Aga ma vist rohkem sel teemal ei viitsi vaielda ja valin tähelepanelikult, mida ma edaspidi lugemata jätan.  Ignorance is bliss. 


Nüüd teemasse ka.  Mul ka ülinadi saak.  Samas, paljundasin nii palju, et saaki tegelikult üldse ei oodanud ja enamustelt peredelt tilkagi ei võtnud ka.  Võtsin ainult paarilt tugevamalt ja oma talvemee sain peaaegu kätte.  Räägitakse siin palju kaanetamatusest, mul oli sama mure kuni eilseni.  Viimase nädalaga oli tarudes toimunud totaalne muutumine, kõik mida kaanetada andis oli ka kaanetatud.  Pered koondatud, ravimid sees ja toit ilmselt järgmisel nädalavahetusel peale.


Ei saanud päris hästi aru Sinu märkusest, et mõni pere läks ära ka.  Sülemles?  Hukkus?  Et kui suvel hukkus, siis päris kummaline lugu või mis teised arvavad?


Aga muidu edu!  Ja noored, lugege parem, mida Metsamesinik, Aimar, Teemas, Alfa ja paljud teised abivalmilt jagavad! 

Sel aastal

Sel aastal oleks perede paljundamine olnud väga edukas ja õige eesmärk, sest la kranzi tõugu kevadel liiga tugevaks aetud puud tahtsid pidevalt iseseisvalt kuhugi puu otsa laieneda :) Eks ilma ja sellest tulenevate mõistlike võimaluste lugemine on ka väga oluline, et edukalt mesindada.

Kahjuks on mul ressursid suht piiratud, nii et mingist mesila erilisest laiendamisest polnud aga juttugi. Mõned juurde tehtud puud on praeguseks igatahes päris viisakaks arenenud, aga tõstsin lõpuks ikkagi kokku neid 5-6 raamiseid, sest talvekindlaid tarusid ja ruumi on vähe.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mardilt

Üks mittearusaaja ja vanamehe muutmise suur tahe, minimaalsele elukogemusele toetudes vajab vastamist.Meeldimine kõigile,pole vajalik,sest
ma ei müü ega osta sellelt seltskonnalt mitte midagi.Ühistootmise eeskirjad on kokku pandud EL ja Põllumajandusministeeriumi poolt ja sinna umbluud juurde mõtelda pole vaja.Kui mõistad ja saad aru lööd kaasa,kui ei siis säutsu jutukas.Vaadata sündmusi ja mesindajaid läbi roosade prillide ja lillede ei kavatse.
 Mesindushuvi mäletan 1953 aastast ,olin suitsikumees ja võlutult vaatasin mesilaste toimetamist ja õietolmu tassimist ning see võluvägi on sees siiani.
1972 asstast 1990-ni olin 10 perega toimetaja alguses eesmärgiga pakkuda
mett omastele.Kui tekkisid ülejäägid hakkasin tegutsema pisisulina.Jäädes töötuks hakkasin ettevõtjaks tänu toetuse kommile.Pole kunagi eesrindlik
töömurdja olnud,kuid eurotoetuste ilmumine ,pakkus uut väljakutset.
  Suur mesilaste armastuse kirjeldamine jutukas või mujal ei vii mesindust edasi.Mesinduse areng nõuab investeeringuid ja investeering nõuab raha. Sellepärast hindangi mesindusaastat eurodes.
   Minu tootmis tasemel äriplaan võimaldab esitada toetus taotluse 15000€ saamiseks,kuid kõigepealt tuleb endal investeerida 15000 eurot.See reaalsus
minu puhul koosneb van adus pension,mesindus tulu ,mõistliku %-ga laen.
PM määrus ja Pria meetme kirjeldus esitavad üle  20 nõude,personaalsete erinevustega .
 Edukas olen kui neid täidan ja mesilastega hästi läbi saan,mingi anonüümne
meremees ei saa tegutsemist muuta.
    Mikroe... Mart

Pronksmedal (100p.)

offtopic

vaata hoolega, et ravikulude arvelt ei hakka investeeringuid tegema. kohata jääb teie postitusi lugedes mulje, et asjad pole teil selles valdkonnas kõige paremas korras. seosetu ja teemasse mittepuutuv plära, mis kordub teemast teemasse nagu oleks selle väljastanud mitte inimene, vaid mõni hiina spämmirobot. püüaksite ennast ikka kokku võtta ja hoida oma pria ja mikroe.. asjad enda tehtud pria teemas? siis on kõigil foorumi kasutajatel puhtam ja kuivem tunne ilma asjakohaseid teemasid risustamata. küll ilmselt vist palju loota..

Pronksmedal (100p.)

meesaak

on olnud tänavugi vaatamata heitlikule ja jahedavõitu ilmastikule üllatavalt hea. võib julgelt öelda, et üks minu viimaste aastate parimaid. täpsemad arvestused on veel tegemata aga üle 100kg pere kohta tuleb päris kindlasti. eks omajagu on mul olnud abi vananenud ja ebaefektiivse tehnoloogia (loe: eesti raam ja kõik sellega kaasnev) väljavahetamisest. võib igati rahul olla. Wink