Apsakas ema andmisel perre

 Juhtus selline asi, et uus tõuema lendas andmisel minema.
Täpsemalt oli nii, et andsin ema kärjeisolaatoriga.
Ema oli ca 3 päeva isolaatoriga tarus, kõik oli hästi, talle koorus korralikult
saatemesilasi aga kui hakkasin 3-dal päeval  kärge isolaatorist taru lael välja
võtma, et ema lõplikult tarru anda, lendas ema kärjelt minema.
Ma eeldan, et erilist tõenäosust ei ole, et ta ise turvaliselt tarru tagasi lendab?

Küsin asjatundjatelt nüüd nõu. Kas sellist asja on teilgi juhtunud ja kuidas seda tulevikus ära hoida?
 Ja mida arvate ema tiibade kärpimisest?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Apsakas ema andmisel tarru

Siin on eelnevalt kirjutatud, et kui ema lendab minema, siis jätta taru lahti ja oodata... keegi isegi kirjutas, et emasaatepuurist läks ema lendu ja ema tuli tagasi. Keegi kirjutas isegi 20 minutist ooteajast.


Kogenumad ehk kirjutavad vastuseks kui suur tõenäosus on, et ema tagasi tuleb.


Ise olen andnud emad saatepuuriga. Kui puuri klipsu ära murran, siis alles paari päeva pärast üliettevaatlikult vaatan, kas ema on mõnel kärjel näha ja kas on munenud.


Kirjanduse põhjal on noor ema rahutu kuni tema enda munetud munadest kooruvad mesilased. Seetõttu olengi ettevaatlik olnud. Ma ei oska arvata, kas ema käitumise järgi saab määrata tema lennuhuvi. Enda pisuke kogemus on nelja ema vahetus. Taanist tellitud ema on tarus olnud juba pikalt, tema enda hauegi on koorunud, kuid ikkagi näitab ta ebatervet huvi raami ülemiste servade vastu üles. St kui kärg valguse käes, siis ema siblib hoolega tarust väljapoole. Seetõttu ma sealt tarust ikkagi kärge vaatlemiseks silmade kõrgusele tõsta ei julge kui ema peal. Emaga kärge ainult nihutan tarus ja katan kohe teisega kinni.


Saare emad tegutsevad asjalikult kärjel ja vaevalt ema nüüd keset kärjekannude kontrolli otsustab lendu minna.


Kui ma puurist saatemesilasi eemaldasin, siis kõige väledam puurist väljuja oli ikkagi ema, kuna ma seda tegin igaks juhuks toas, siis ema küll lendu ei läinud, kuid siblis köögilaual ja väga raske oli teda kätte saada, ma pidin klaasist piibuga endal veenid peaaegu läbi lõikama Smile teda taga ajades.


Vahepeal ma püüdsin ema klipsuga kinni ja hoidsin raamidel kuniks pere läbi vaatasin, kuid seda ema taga ajada ja karta, et teda vigastad, on eriti jama. Seetõttu ma loobusin, lisaks sai ema šoki ja loobus munemast mõneks ajaks.


Kuna ma pean ainult ühes peres suitsu kasutama, siis pole emade leidmise ja käsitsemisega probleemi olnud.


Ema tiibade kärpimisest on siin minumeelest samuti juttu olnud. Et seda tuleb teha kohe alguses, muidu pärast mesilased võivad hakata emavahetust tegema kui hiljem lõikad.


Aga eks sa näed ca 3 päeva pärast, kas püstiseid mune on või mitte. 

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mul ühekorra nii juhtus, et

Mul ühekorra nii juhtus, et panin mitmesse peresse korraga emasid ja võtsin puure järjest välja.  Kõik olid tühjad, ühel väljapääs surnud saatemesilasega ummistunud.  Tahtsin raamide vahele lasta, aga niikui päästsin, tõusis lendu.  Tegi veel paar tiiru taru kohal, aga lõpuks tõusis kõrgele ja läks.  Hoidsin taru mingi 15 minutit lahti, aga nagu pärast selgus, sellest abi polnud.  Tehti hulga aseema kuppe ja nüüd nendest ema sees.


Ega vist muud kui pöidlad pihku, mõne päeva pärast on näha, kas on mune või ei ole.


Mul jäi tegelikult enda kaasusest selline mulje, et ega teda sinna väga ei oodatud.  Et kui poleks ära lennanud oleks ära vahetatud ikka.

Tuleb tagasi,


juhtus sel aastal, et lendas saatepuurst minema, peredest 10 m eemal, panin saatepuuri maha ja ema tuli tagasi u.10 minuti jooksul.

Sai

antud saatepuuriga Buckfast ema. Selle asemel, et raamide vahele pugeda sooja, otsustas tema vaatluslennule minna. Tegi mõned tiirud ümber taru ja lendas minema. Paar tundi hiljem oli taru katusel rusika suurune pall mesilasi ja ema nende hulgas. Sel korral tuli tagasi.

Pronksmedal (100p.)

On juhtunud sellist asja

Tere.
On endal ka korra umbes täpselt samamoodi juhtunud kui teemaalgatajal, ma tookord ei teadnud, et võiks oodata teda seal lahtise taruga ja ega suurt tahtmist ka ei olnud, olid paganama tigedad mesilased. Mingi aja pärast vaatasin pere uuesti läbi ja ema oli tarus olemas. Huvitav on veel see, et seal tarus ma enne ema andmist vana ema üles ei leidnud ja raudpolt oli vana ema olemas kui ma uue ema andsin aga võeti vastu ikkagi peale nädalat kärje isolaatoris istumist koos kaanetatud haudme raamiga ja lasti isegi nähtavasti pärast lennuavast sisse.

Andres.

 Tänud kõigile vastajatele,

 Tänud kõigile vastajatele, nüüd pilt palju selgem ja tean kuidas tulevikus käituda!