Palun abi

Tere kõigile
Palun abi, mida teha. Meie talust alla o,5 km kaugusel asub ühe kuulsa mesiniku mesila. Tal on mesiltarud Põlva maakonnas vähemalt kolmes kohas. Peale tema poolt meie lähedal 0.5km kaugusel asuvas mesilas iga aasta augustis meevõtmist on meil maal võimatu elada. Itaallased tungivad kõrvalhoonetesse, lendavad sööki otsides massiliselt mööda õue. Mida teha? Kas on olemas mingid normid kui kaugel võivad talust asuda mesilad? Kas on olemas ka mingi mesinike eetika, et peale meevõtmist augustis hakkaks mesinik ka mesilasi söötma?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu poolne arvamus

minu teada olevalt mingit sellist seadust pole, kui siis kehtib se alevite ja linnade kohta. mingi poleemika oli, kuid kuidas se löpes pole aimu.
kuid minu kogemustele pöhinedes    500 m  pole probleem olnud.
minul isiklikult on tarud majast 10 meetri kaugusel, aga öues lendavad möned üksikud mesilased.
nüüd aga söötmisest, kui mesinikud panevad mesilastele sööta peale ,ei istu mesilased tarus ja ei töötle ainult sööta ringi.  nende jaoks on see korje ja siis hakavad ka mujalt sööta juurde otsima loodusest.   see vöib selle tagajärjel olla tihe lend.    minu kogemusel peaks siis teite öues ka midagi sellist korjata olema mis nad sinna meelitab.

teine vöimalus et tema mesilased on väga vihasesed .
väga agresiivsed kelle lägeduses ilma maskita ei saa seista iseki minutit. kui nendelt mett vötta siis saavad köik nöelata
rohkem ei oska öelda midagi. sori

Kas...

...ikka päris kindlasti mesilased? Augustis laseb herilasema oma töötajad lahti ja siis hulguvad need igal pool ja norivad süüa. Ja mesinikust naabri endaga tuleks ikka kõigepealt kõnelda.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Raske juhus.

Mesilaste pidamise eeskirju pole. 500 meetrit on piisav vahemaa et ei tohiks küll mingeid probleeme tekkida. Mul endal hetkel koduõues 40 taru mesilasi. 200 meetri raadiuses on kolmed naabrid neist kaks suvitajat ja linnainimesed kes peavad mesilasi üliohtlikeks aga 20 aasta jooksul pole kordagi probleeme olnud. Suurim probleem on see et mesilased hõivavad kevadel kellegi kastekannud ja muud joogi totsikud (koera ,kassi jooginõud). Täna võtsin omal viimases gruppis ka mee ära ja see on just kodune grupp. Naabri lapsed jooksevad ringi ja mängivad kuuekesi jalgpalli. Ei ole mingeid probleeme. Sööda panin ka loomulikult peale.

  Usun et tegemist on ikkagi mesilastega aga kas sa , Veera, oled selle kuulsa mesinikuga rääkinud oma probleemist? Äkki saate kahekesi asjale lahenduse. Ma isiklikult küll ei leia põhjust miks peaks mesilane 500 meetrit maha lendama ja teie kõrvalhooneid ründama peale meevõtmist. Teie hoonetel pole sellega mingit pistmist aga kui nad lendavad siis peab sellel põhjus olema. Mesilasi näljutada ei tohi nagu muidki koduloomi.

Lugesin uuesti...

... algteksti läbi. "Itaallased lendavad ja otsivad süüa", augustis, iga aasta. Lp. Veera! Kas tohiks paluda, et teete nendest "itaallastest" paar pilti ja panete siia üles. Teie algtekst väidab mulle, et tegu ON herilastega. Ja kusagil Teie majapidamises on vähemalt üks hea, iga-aastane herilasepesa koht. Aga pilt paneb kõik paika ja kui eksin, siis siiralt vabandan.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Abi

Kui 500 võtta üks null ära siis võiks abi küsida,kuid mesilaste pidamine pole keelatud.Nälgiv mesilane vaevalt ringi lendab,kui kõrval on mesitarud.Midagi meelitab mesilasi sinna,leia ja kõrvalda see.Naabri süüdistamine on kõige lihtsam,ilmselt aluseta.
       Mikroe... Mart

Kamoon...

Kulla mesinikud, kes te mett võtate ja vurritate. Olete ju näinud, kuidas selle peale koguneb jõletum kamp musta-kollasevöödilisi tegelasi (kelle jaoks herilased, kelle jaoks "itaallased"). Kui naabruses on meega toimetamist, küll see ajab ka lähikonna hulkuvad herilased "korje" peale pöördesse. Kuni tegelastest pilte pole, jäämegi arvama, mis müsteerium see olla võiks. Oma desinfektori-praktikast tean öelda, et ainult mesinikud ja entomoloogid (ja head desinfektorid Smile) teevad käigupealt mesilasel ja herilasel vahet. Teiste jaoks on kõik ühed lendavad ja nõelavad mutukad.

Lisaks

Mul on järgmisel nädalal (kas neljap. v. reede) Põlvamaale asja. Kui Veera on huvitatud, siis tulen läbi ja osutan mõistlikku abi. See foorum vist võimaldab privaatsõnumite saatmist. Jään ootama.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Ma


ikka usun et Veera teeb vahet herilasel ja mesilasel. Võib-olla ikkagi on mingi kala, miks mesilased äkki peale meevõttu tema kõrvalhooneid ründavad. Ärme tao kohe inimest maa sisse. Las räägib selle mesinikuga. Mesinikud toredad ja mõistlikud kodanikud küll saavad asja korda. Kui on tegemist herilastega siis laheneb asi kerge bioloogia tunni ja herilaspüüniste üles panemisega.

  See ju hea kui tavaline inimene püüab siit abi leida.

Abi

Kordan: kui Veeral on huvi, võtku ühendust ja ma pakun mõistlikku abi - olgu selleks bioloogiatund, herilasepüünise valmistamine, jutuajamine mesinikust naabriga vms. Ma isegi "kõnelen".

On hingekarjaseid

kellel loodus hingelähedasem, kuid mul suvilas juhtus paar kuud tagasi selline lugu, et tuli naaber "vasja" jutuga, et tal siin mõni maja edasi tuttav "vasja", kellel elavad mesilased aia ääres tünnis. Segavad kulgemist ja muudkui sumisevad lilledel. Tule vii ära!
Rõõmuga mõtlesin, et sülem, saab ühe pere juurde. Läksin siis kohale ja mis selgus. Klaasvilla täis plekkämbrisse olid kimalased endale pesa teinud. Patsutasin "vasjale" õlale ja ütlesin, et need mesilased võib ta endale jätta.
Ei osata vahet teha kimalasel ja mesilasel, mis siis veel itaallane või herilane, ühte värvi nad ju kõik.
Ei ole minagi entomoloog, kuid isegi itaallased ei lenda kambakesi morsiklaasi okupeerima. Kui, siis pigem on augustikuule omaselt tegemist herilastega. Mesilased on rohkem kontsentreeritud reaalsele mee/nektari korjele.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

itaalia röövlid

et jutt väga metsa ei kalduks, siis veera tagel peab ise ka mesilasi ja teeb vahet itaallasel ja herilasel. mina elan ka sellest tuntud mesinikust poole kilomeetri kaugusel ja ikka veel täie tervise juures. tänavu panin vurritatud kärjed kuuri alla korpustesse kahe võre vahele. paraku oli võrgu silma mõõt 5mm ja üsna pea oli kuurialune itaallasi paksilt täis. kui panin lisaks krohvivõrgu, siis mesilaste huvi minu kõrvalhoone vastu kadus järgmisel päeval.

Kui nii...

siis vabandan ja loodan, et ma ei peagi Raplamaalt Veera Tageli juurde sõitma ja et asi aetakse korda kohalike jõududega (SPUNK). 


Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Keegi ütles kunagi, tule

Keegi ütles kunagi, tule taevas appi. Siin on kohane seda kasutada. Kui proua Veera jagab magusat siis, miks peaks mesilane sellest ära ütlema? Eriti itaalia mesilane! Kui midagi ei oleks saada siis nad ka ei tüütaks. Pangem ikka oma magus kaane alla peitu. Ei jäta kraini ega buckfastki midagi laokile kui niisama jagatakse.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Buck.


  Jagatakse? Kus? Mis? Tahan ka!


Smile