paar küsimust

Leidsin ühe taru :


Image preview


Kuna mummudega tegelenud napilt aasta, tekkis paar küsimust - miks on lennuavasid 2 ja kas raamidele mõõtudega umbes 12x15 cm., mis ülaltoodud tarru sisse käivad peaks ka kärjepõhja paigaldama või saavad mummud nii pisikeste kärgede ehitusega ise hakkama?


 


 


 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Äkki

üritad pildi uuesti panna. Tegu vast sülemipüüdjaga?

Pakktaru


Tegu on pakktaruga. Ülemine lennuava on võibolla seepärast et sealt sai kärjed läbi lõigata ja siis võeti meekärjed ülalt välja. Mesilastele jäi siis talveks see mis oli kahe lennuava vahel. Üldiselt sinna raame/liiste sisse ei pandud ja mesilased ehitavad ise kärjed sisse, nii kuidas paremaks peavad

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

lenu avad

ma ei tea miks seal 2 lenu ava on, kuid   korpus tarudes kasutatakse ka kahte lenu ava. korpus tarus on  esimene lenu ava pöhja ja korpuse vahel ja teine on  1 vöi 2 korpusr vahet siis emalahutus vöre, j sinna peale lenu ava ja ülejäänud korpused,  seda pidi vaja minema  parema ventilatsiooni, leskede välja saamiseks, ja intensiivse korje ajal  korje mesilaste lihtsamaks sisse pääsuks körgematese korpustesse.
(mina ise ei kasuta teist lenu ava.   kuna pole aru saanud et sellest mingit kasu oleks., pole näinud et sealt keegi korjele läheks ja tagasi tuleks. köik ika esimesele lenu avale suunduvad.  Seega pole otstarvet leidnud)     kindlasti on ka teisiti arvajaid.


nüüd aga sellest pildist. arvan et se on moderniseeritud pak taru ja see tötu  on selles ka emalahutus vöreja 2 lenu ava.

tänud vastamast

Ülaltoodud pakul on taha tehtud eemaldatav luuk, kust peaks siis alumise mee kätte saama ja ilmselt ka põhja puhastama, seetõttu ei saa ikka aru selle 2 lennuava vajadusest. Ja nagu kirjutasin, on ka raamid olemas, kunstkärje kasutamise kohta pole keegi arvamust avaldanud.