Mesi kristalliseerub kärjes

Milles võib olla teema, kui ühe pere raamides on kristalliseerunud mesi, pere korralik, haue on, kõik justnagu ok, aga mesi selline kristalliseerunud?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Kärjes kristalliseerunud

Ilmselt tegu glükoosirikka meega, mis seal muud. Soodustava tegurina võib veel nimetada kõikuvat temperatuuri, ilmselt on need kristalliseerunumad kärjed võetud pigem pesaruumi äärte poolt.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Äärmistes kärgedes

Äärmistes kärgedes kipus ka minul olema kristaliseerunud mett aga seda ainult nendes tarudes kus pesaruum oli suur, üle 18 raami . Kuna ööd on jahedad ja päevad ka pidevalt vihmased ning ilmselt langeb ka suvemesilaste arvukus siis tegu ju üsna normaalse nähtusega . Kui pesaruumis enam piisavalt sooja pole lõpetab ema ka munemise ime , et siis mesi ei kristaliseeru , kui on jahe .
2 nädalat tagasi just sellise taru avastasin kus polnud enam hauet ja suuremalt jaolt olid ainult lesed , käis magasin maha ja kiire koondus 10 raamile . Nüüd 8 täisraami hauet ja vahelaua tagant veetakse mett mis siis kaanetamatta oli lõbusasti pessa . Kuigi arvasin , et ema on viga saanud , sest antud tarru lendas külapealt paar sülemit jutti sisse , kes siis jälle mõne päevapärast selle taru hülgasid .

Suured tänud, vaatan kohe

Suured tänud, vaatan kohe üle.


Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

vastupidi

 tarru pärast vurritamist vahelaua taha pandud kärgedesse oli nektar kantud, vahelauale ligem oli päris täis. Kärjeraamid olid tarus olnud 3 päeva. Vahed raamidele jätsin 2cm, et ei peetaks pesaruumi osaks. Huvitav kogemus igal juhul Smile