vaja 3 kärge eemaldada, kuidas?

Pronksmedal (100p.)

mul oli vaja eemaldada tarust 3 eelmise aasta kärge. tõstsin need üles teise korpusesse, kuna mett oli sees. asetasin nad suurte vahedega ning kaanetasin lahti, mõtlesin et ema sinna munema ei lähe. samal ajal andsin ka sööta raamnõuga.
nüüd on olukord selline, et need kolm kärge tassiti sööki täis ning lisaks on ka haue ja munad sees.  paraja jama keerasin kokku, oleks pidanud kärjed eemaldama ja kõik.
mis nüüd oleks õige järgnev tegevus?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu soovitus

kui sul on ainult munad, nendes raamides, siis pole probleemi vöta välja, kui aga on hakatud vaklu toitma, katsu alumisest korpusest  3 raami vällja vötta ja jäta need esimesse korpusesse.  vöibolla pead natuke siirupit juurde andma, sest 3 raamiga mis alt välja vötad vötad ka süüa vähemaks.
 et söögi kogus öige oleks annatki natuke siirupit lihtsalt lisaks ja köik ok.

kui tahad mett välja vötta siis enne ei tohi siirupit lisaks andA, sest muidu panevad nad seda meele peale ja sellega rikud mee ära.  ise vöid süüa seda ,kuid kui müüd ja klient sellest aru saab, siis oled klientidest ilma.

Siirupi lisamine tekitab mesilastele korje tunde ja siis hakab ema intensiivsemalt munema.   kui aga palju koraga anda siirupit, siis pole emal lihtsalt munemis kohta.   sellepärast väike mesinikel kellel  on paar peret , vöiksid väikstes kogustes sööta. sest neil on selleks aega. suurtel seda aega pole, siis nemad söödavad 10 l  koraga    2 nädalapärast teine 10 l siirupit.

Pronksmedal (100p.)

alumine korpus kärgi täis

alumine korpus kärgi täis (10tk) ning hauet ja mett täis. pealegi neid vanu ei tahaks kuidagi jätte sisse kuna nad on vanad ning eelmisest talvest määrdnud (peale s*tutud).

Teine küss oleks: mis neist kärgedest saab mis hetkel on haudme all? kui mesilased ära kooruvad siis jäävad need pooleldi tühjaks ju.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

8.september

kui praegu katavad mesilased 10 kärge ja veel lisaks on mistahes kogus hauet ,siis tuleb tegutseda järgmiselt:
1. eemaldada katus
2.eemaldada lagi
3.pühkida kolmelt tumedalt kärjelt mesilased tarusse
4. eemaldada 3 liigset tumedat kärge(sõltumata sisust)
5. olenevalt söötmise viisist lisada täis söödanõu
6. paigaldada lagi
7.paigaldada katus
8.lahkuda taru juurest koos kolme tumeda kärjega

Kui õige see on aga mina

Kui õige see on aga mina paneks talvekorpuse alla ajutise tühja korpuse. Sinna paneks need 3 haudmekärge ja ühe tühja ülesehitatud kärje (või vahelaua).Ülejäänu jätaks tühjaks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

koorumine

mesilased jäävad reeglina talvituma nendele kärgedele, milest koorusid viimased mesilased. sinna veavad nad äärmistelt kärgedelt sööda.
tumedad kärjed reeglina eemaltatakse sellepärast et haudme aikuste prohvilaktika.
otseselt si..a seal kärjes pole. see min ika vedel on veetakse ika vällja, kuid sinna jääb nuku kile ,mile korduva kihi töttu läheb  kärje kann mustemaks ja väiksemaks.
kui on pruunid vöib ädapärast panna, kui muud pole ,vöi nagu sinu probleem on. kui aga täitsa musta värvi on siis mite mingil juhul panna..
need 3 raami kui taru paneksid peaksid köige äärmisteks panema,sealt mesilased kooruvad ja pannakse sööt.
miks ma soovitan kärjed alla tösta on see pärast et mida rohkem mesilasi talveks jääb seda paremini talvituvad. ja kevadine areng kaa tunduvalt parem.


korpus tarudes akatakse mötlema talve pesa kärgede peale juba juuli kuus. köik munetud kärjed ülesse ja ema kunst kärjele. siis sügisese söötmise ajaks on juba uued kärjed pesa ruumis.