Sitsiilia mesilane?

Pronksmedal (100p.)

Vaatasin korpustarudega mesindamise video kaheksandat episoodi, mille lõpus on juttu sitsiilia mesilasest. Sitsiilia kohalik mesilane on  Apis mellifera sicula, kes videos näidatav mesilasema kohe kindlasti ei ole. Pigem itaalia mesilane. Segaseks jäi, mis eesmärgil neid (sitsiilia?) mesilasi tõuaretuses plaanitakse kasutada, kuigi nende talvitumisvõime ja sülemlemiskainus on kahtlased.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Mis

see sinu asi milleks ma seda kasutan ja enne kui sa oma nime all ei kommmeteeri , ma ka ei vasta. Seni vaata ennast siit:


http://www.youtube.com/watch?v=-wTfFrmo9II

Pronksmedal (100p.)

Mis see sinu asi*

Sitsiilia mesilasel ei ole ühtki päris head omadust ja sellepärast on Sitsiilia mesinikud vahetanud ta välja  itaalia mesilase vastu. Siit ka minu põhjendatud mure, et need halvad sitsiilia geenid (rämps) läbi sinu mesilasemade ja edasi läbi leskede minu mesilasteni ei jõuaks.

Jututoa moderaator

Julged sõnad...

Sul seega suured kogemused sitsiilia mesilaste pidamisel, et nii karmilt julged väita: mitte ühtegi head omadust?! Smile

The beekeepers raising the black bees (Sicilian black bee or Nera Sicula (Apis mellifera siciliana) ) have already noticed the almost
complete lack of colony collapse disorder in Sicily and greater
resistance to high temperatures and disease.

http://www.slowfood.com/international/slow-stories/122758/bring-back-the...

Pronksmedal (100p.)

Julged sõnad...*

1. Mesilaste puhul ei ole mõistlik kõiki ise testida. Tasub meenutada Aafrika tapjamesilaste lugu Ameerikas.
2. Teaduslik kirjandus ei kinnita sinu poolt viidatud loos toodud väiteid sitsiilia mesilaste kollapsi- ja haiguskindluse suhtes.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Maidu kõks

Tänud Aimarile ja vennaskonnale tublide /kohalike vidiode eest....tublid, hakkajad mehed olete...rõõm ja austus!
Hea on vaadata mesindusvõtteid....et, kas teen sama, või teisiti.

Silma hakkas positiivses mõttes harja pesemine.....kuid ma ei harja enam aastakümneid mesilasi, vaid ainult taru, kui vaja....Austan selleks mesilasi liialt, et neid harjaga tõugata.

Eestis räägitakse kuulsast, Mardla Maidu kõksust, et raam saaks mesilastest tühjaks....ühe liigutusega.

Ma pean vahel ikka paar korda konkspeitli otsaga toksama, kui teise käega hoijad raamiõlast kinni....et raam mesilastest tühjaks saaks. Kergema raami lööb veel mesilastest puhtaks, kuid ~3 kg annab sedavõrd lõdvalt kinni hoida, et kõksu tehtud jaksad.
Ja mesilane ju tark loomake...lähed temale lille-rohuga pihta ja otsustabki
raamilt lahkuda. Üks silmapilk kulub võibolla rohkem aega.....jaheda-sileda-siidise- puhta  puu, või rohulehega lükates, kui harjaga tõugates.
Kuid selle silmapilgu võidad, kuna Sul ei ole vaja harja kaasa tarida..jne.
HAUDMEKÄRGI ma ei raputa/toksa ....ikka ainult meekärgi!

Võõramaalase osas: Eks kevad näitab, kes väärtuslik....missugune liin/tõug....üle talve suudab tulla!
Mul ~10 aastat elus oli võimalus ka väga  vanade mesinikega suhelda.....kes kuuskümmend ja rohkem aastat mesindanud...endiste majandite mesinikud, nüüd on nad enamus lahkunud jne... Viisin, siis neile ka ikka "siniverelisi krainisid ja itaalia emasid prooviks jne.
Ega nad kõigist niiväga vaimustunud ei olnud.....vanemad mesinikud olid harjunud mesindama kohalike tigetikega...kes hästi talvitusid ja tublisti korjasid...
Mind üllatas just see, et neile mesinikele ei meeldinudki niiväga, et mesilased kärjel püsivad ja jo juhtusid neile ka sellised itaalia liinid olema, kes suuri lihaperesid tekitasid, kuid meesaagi lahjaks jätsid...
Nüüd hilisemas elus olen palju...hoopis teist tüüpi itaalasi näinud...palju energilisemaid - meie vööndisse sobivamaid ning osa liine on meie kandis isegi oma sülemlemise kainuse täiesti minetanud..

Pipikale ! Kõige tigedamad on ristandid...tooge paarumata hele ema tumedasse fooni ...ja saategi pöörased, nii, et ära kätt liiguta..Seal aitab ikka toss ja tigedust võib vähendada söötmine ja taru nihutamine/n. ö. maavälja muutmine....või metsa viimine...kaugemale rahulikust grupist.
Vanad mesinikud panid sellised hullud pered metsagruppide valvuriteks - teepoolsesse serva....et, kui võõras tuleb torkima, siis..!