Mitme kandi pealt

Pronksmedal (100p.)

Juhtusin lugema ühte blogi, kus mesinik arvas, et  ajakirjas "Mesinik" kirjutatakse liiga vähe mesindamisest ja mesilastest.
Igal asjal on oma põhjus ja kõik peab toimuma siiski loogilises järjekorras.
Jälgides meeturul toimuvat võib järeldada, et toimub pigem mee üle- kui alatootmine ja mesindamine läheb liigagi hästi ning tingimused selleks on antud olukorras liigagi head. Miks siin tahta midagi veel paremaks muuta?
Kui oleks võimalik kuidagi mee turgu suurendada, siis võiks mõelda, kuidas mesindamist laiendada ja taset tõsta.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Meeturg

Külastasin täna üht laata Tallinna lähedal. Arvestades, et täna toimub ka Jäneda sügislaat ja meepäevad Lillepaviljonis ning meeaasta polnud osadele mesinikele hea, siis oli ikka väga, väga palju meemüüjaid. Segaõiemee hind oli enamasti 7 €/kg.
Enamus ostjaid olid lätlaste müügilaudade ääres. Nende mesi oli tõesti parajalt tume ja aromaatne – sihukest ostaks minagi.

Pronksmedal (100p.)

Meeturg

Mee müümine ongi raske ja hoopis teine asi kui mesindamine ise. Aga ega turg ise kasva ja ka lihtne reklaamimine ei aita nüüd väga olulisel määral sel turul kasvada. Turg kasvab kõige paremini siis, kui mesinikud oskavad oma toote tarbijale ihaldatavaks teha.

Väike ületootmine ongi parim vahend meeturu suurendamiseks:

Kui mesinikke on nii palju, et ilma pingutamata pole võimalik oma mett müüa, siis hakkavad leidlikumad mesinikud otsima nippe, kuidas ja kus rohkem mett müüa, kuidas panna (uusi) inimesi (rohkem) mett ostma. Seeläbi kasvatavad nad meeturgu.

Pronksmedal (100p.)

Edasiarendus.

beeboy kirjutas:
Enamus ostjaid olid lätlaste müügilaudade ääres.


Sellest kogemusest saab ju hakkajale mesinikule kohe soovituse: proovige Riias mõnel laadal müüa ja vaadake, võib-olla läheb seal Igaunija mesi sama hästi kaubaks kui meil Läti mesi!

Pronksmedal (100p.)

Meeturg*

Mee turustamisega seoses leidsin huvitava kuulutuse. Imelik, et foorumis käivad kutselised mesinikud ei ole sellest midagi rääkinud. Ju on tsunftisisene, aga Mart võiks siiski osaleda.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Meeturg ...

Tänud.Proovin minna ja võttan kaasa kohvritäie prille,et MTÜ silmanägemist parandada.Päevakord tootjarühma teemast paistab üle või mööda hiilimas.
   Mikroe... Mart
Rongisõit on ajavõit,kui teisiti ei saa

Pronksmedal (100p.)

PRIA toetused

EKMÜ ja ka muud Eesti seltsid, ühingud on väga edukalt kasutanud PRIA mitmesuguseid toetusi õppereiside, seminaride, toodete reklaamimise jne korraldamiseks.
Miks ei võiks Mesinike Liit sama teha? Seda enam, et nüüd on olemas tegevjuht.