Tarude teisaldamine

Pronksmedal (100p.)

Mul on plaanis tarusid 15-20 meetrit ringi tõsta. Millal oleks seda parem teha, kas suvalisel ööl või oodata, kuni talv käes?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Tarude teisaldamiseks

on parim oodata kevadise puhastuslennuks sobiva päevani. Kui näib tulevat hea ilm, tõstadki tarud uutesse kohtadesse, kobistamisest-raputamisest häiritud mesilased tulevad tingimata puhastuslennule.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

transport

kindlasti on metsamesinikul öigus, kuid vöid ka praegu teha, kuna köik mesilased on tarudes, ja kuna tihti peale sajab, siis mesilased teevad peale pikalt sadamist uue orjenteerumis lennu.
osad mesinikud teevad isegi seda et kevadel veavad pered eraldi krupidesse , kuid sügisel tuuakse kodu juurde.
muidugi väga kaua ei maksa venitada, sest  kui nad kobarasse lähevad, siis äirib se tösiselt nende talvitumist.

Pronksmedal (100p.)

Pipikas jälle segaduses

Kavatsesin talvitada oma mesilasi kerghoones. Hetkel mesilased veel lendavad ilusate ilmadega ja ma ei saa neid sinna honnesse panna. Mõtlesin oodata kobardumiseni kuid lugedes nüüd neid kirjutisi, siis ei teagi millal õige aeg oleks nad ringi tõsta. Hoone on kinnine ja kuidas mesilased puhastuslennule saavad sellisel juhul kui ma nad varem sisse tõstan?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pipikas

tuleb valid halvimast parem.
kui viid varem sise ruumidesse,jäävad mesilastel viimane puhastus lend tegematta. ja kui ruumis on liiga soe, mida mesilased kütavad,läbi lenu ava tuleva soojusega. siis mesilased ei pruugi , haudme tegevust löpedada. ja krah on ilm selge. kui öues hoiad kobardumiseni ja siis transpordid ruumi vöib juhtuda raputad kobarat laiali ja see töttu segad neid.   Ma arvan et sa kahjustad kobara transpordiga vähem kui  varem viid. 


sise ruumis olgu hea ventilatsioon. muidu  viid nad lihtsalt surema.
mesilas tarus ika tekib niiskust, ja kui ventilatsioon on kehva . hakavad mesilased suure vee sisaldusega õhust vet ingama ja lämbuvad.

Selle olen paarumis tarudega järgi katsetanud.

Pronksmedal (100p.)

Mesilaste talvitamine

Tegelikult on see kerghoone vundamendiga uue sauna karp. Seinteks on ainult 2cm paksusega laud, aknad uksed ees. Iseenesest saaks aknad paokil hoida aga mõtlema võtab küll, et kas julgen. Õue ei taha jätta seetõttu, et mul on talvel hanged konkreetselt rinnuni ja hästi tuuline. Kõik lennuavad on itta ja sealtpoolt on suured tuisud talvel. Paar päeva tagasi ei olnud mul seal veel mingit kobardumist, võtsin Apistani ribad välja ja mesilased olid vägagi kepsakad.

Pronksmedal (100p.)

Pipikale

Kokkuvõtlikult: oota püsivate külmade tulekuni (arvatavasti novembris) ja püüa tarusid mitte raputada, kui neid hoonesse viid.

Pronksmedal (100p.)

Mesilaste talvitamine

Tänud vastamast!