Tarude ümbepaigutamine, jagage palun nõuandeid

Kas on õigustatud tarude ümberpaigutamine, vastavalt õitsemisele viia tarud erinevatele korje maadele. Kui jah, kui tihti seda suve jookul võib teha?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

MINU KÜSIMUS

minu küsimus oleks et miks sa tahad neid vedada.
kui kaua oled selle kohapeal mesilasi hoidnud.

Mesilaste transport on tösine töö.   tösiselt raske töö  transpordil on omad ohud.
transport on mötekas siis kui paakspuu pealt saad saaki ja pärast seda on vaikus  3 aastat järjest.siis on se sele koha oma pära
teine vöimalus et, möni talunik maksab seemne pöllu tolmeldamise eest, jöi sügisel kanarpikule minnes.

Kui sinu mesila koht on selline, et 1 aasta anab ästi ja teine aasta mite eriti, pole mötet tarusid vedada.

on väga palju seliseid juhtumeid olnud et mesinik viib tarud teise kohta ,lootes sealt head saaki saada, kuid jätab ühe pere vana koha peale, ja see pere kes vanakohapeale jähi töi väga hea saagi ja need pered mis viidi mesiniku arvates hea koha peale, tuleb juurde sööta.
kui aga 3 aastat järjest ,peale kevadise korje kadumist saaki pole, siis 4 aastal vöid kül peresid vedada

reeglina saab vedada 3 korda, kevadine, peakorje, ja kanarpik.

Kuid . viga mida teha ei tohi on see et nektarit täis raamidega peret transportida ei tohi. see saab perele saatuslikuks.
nektar loksub pere peale, siis töuseb temperatuur tarus ja  pere minestab ja muu selline. Söbraga sellise asja elasime üle.


Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Rändmesindus

Mesilasperesid võib vedada ühest kohast teise niimitu korda, kui vaja peaks minema. Paraku peaks arvestama mõne asjaga.
Looduses mesilaspere asub puuõõnde elama ja selline kodu ei rända kohe mitte. Niisiis iga tarude teisele korjemaale viimine põhjustab mesilasperele stressi, see aga omakorda vähendab vastupanuvõimet haigustele ja kahjuritele.
Teiseks, mida soojemad õhtud ja ööd, seda rohkem jääb mesilasi vanasse kohta maha. Näiteks tänavu peale tarude kanarbikule viimist jäi kolmest eraldiasuvast tarust kokku umbes kilojagu mesilasi maha, kes järgmisel päeval kõrvalasuvasse paarumistarusse üritasid koguneda, nii et see ei paistnud mesilaste kihi alt enam hästi välja. Kui tarud veetakse ühest kohast teise nii, et ainsatki lähedusse maha ei jää, saavad ööseks väljajäänud mesilased hukka.
Kolmandaks: igas uues kohas orienteerumisega saab jällegi teatud kogus mesilasi otsa, eksivad lihtsalt ära. Tänu mesilaste üsna heale orienteerumisvõimele on see kadu väike. Kui aga paarikümneperelist mesilagruppi hooaja jooksul iga kolme nädala järel  uude kohta vedada, tuleb sügiseks väiksema pere jagu eksinud mesilasi ära.
Muid ohtusid transpordi nagu ei ole, kui on tagatud piisav ventilatsioon ning sõidukiirus ja -võtted on sobilikud, ei juhtu peredega transpordi ajal midagi halba. Ning ega lootustandvale korjemaale transport veel head saaki ei garanteeri. Paarinädalane ootamatu sajuperiood nektaririkka taime õitsemise tippajal jätab ka kõige tugevamad pered saagita.
Seda, et talunik tolmeldamise eest maksma soostuks, pole siiani kuulda olnud. Tasuline tolmeldamisteenus on tähtsal kohal pigem neis riikides, kus kasvatatakse kultuure, mis isetolmlemise teel rikkalikku saaki ei anna.