AASTA MESINIK 2012

EML ootab AASTA MESINIK 2012 tiitlile esitatavaid kandidaate. Valimine toimub sügisesel õppepäeval Jänedal (24. novembril).  Tahame eelinfot anda nii oktoobrikuises "Mesinikus" kui ka oma kodulehel, seega ootame ettepanekuid hiljemalt 15. oktoobriks aadressil: info@mesinikeliit.ee  või otse minule: mesilaspere@gmail.com.  Parima valiku tegemisel osalevad kõik, kes tulevad Jänedale.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Aasta mesinikud 2012

Ma ei tea, kas Talimaad pole seda tiitlit veel kandnud? Vahur ju hea lektor ja Ülle igatepidi hakkamist ja tarkust täis! Ega mesinike perest tohigi üht esile tõsta....teine teeb ikka pool tööd ka ära!
Üks kuldlektor ja aus mesinik on Asten Ardi ... kes mesinike eest ka targasti seista suudab, kui vajadust on!
Tarmo Jaanisk paneb mitmel rindel korraga...lisaks mesinikuks olemisele...nõustab- profilt, äitäh eest mesinduskauba ostjaid ning esineb ju ka suurepäraselt lektorina, kui aeg võimaldab kohale tulla - ta on ju käivitanud vinge - kõrgel tasemel mesindustarvikute kaupluse....ka ainult, üksi see peaks ju tunnustamist väärt olema?!!!!
Aimar Lauge on oma suure - sooja südamega...hea suhtleja...parajalt keevaline, ja ju asjalik mesinik....õppefilmide jms.-ga tunnustamist väert!

Nii, et kanditaate jagub, jagub!
 

Pronksmedal (100p.)

Aasta mesinik*

1. Puudub kindel reeglistik, keda ja kuidas aasta mesinikuks valida.
2. Kui sobivat kandidaati pole, siis võiks aasta vahele jätta. Pole vaja seda nimetust devalveerida.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Õppefilmid

ei ole Aimari tehtud. Küll aga võiks filmide tegija olla aasta mesinik, on ta neid ju ka metsamesinikuga teinud.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Reeglistik on olemas

Lisaks mesinik olemisele on vaja, et oled ka teiste mesinike heaks midagi olulist korda saatnud...!
Veel tulid meelde Aili ja Tõnis Taalid....kes meeleldi suhtlevad ning oma mahemesinduse kogemust jagavad!
Valgamaal on perekond V. ja L. Mihelsood....kes on koostanud väga tasemel raamatu - mesindussaaduste kasutamise osas , pealkiri oli midagi sellist, et " Teeme end ise terveks..., varsti pidi ilmuma täiendatud trükk jne. No kas ei ole austamist väärt?!


Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tunnustamist

...ei või mingil tingimusel vahele jätta, just see devalveeriks aasta mesiniku nimetust!
Kord hakkas saama 80 aastaseks , üks mesinik.......kes oli oma elu mesindusele pühendanud....näiteks: tema mesindusalased leiutised olid isegi Moskvas BDNH - rahvasaavutuste näitusel väljas..jne. Tema vahasulatus-aurumasinat...peeti samagoni aparaadiks ning politsi - käis teda sellepärast üle kuulamas jne.
Lunisin tema austuseks EML-lt , mingit tänukirja, või näiteks MEISTERMESINIKU tiitlit, tema elutöö eest....oli ta ju üle kolmekümne aasta Aiandus -Mesindusseltsi maakonna mesinduse esimees.....
Siis öeldi ka mulle, et reeglistikku pole välja töötatud.........(loodan, et nüüdseks on- väärikate tunnustamiseks!))
Nüüd on meil E Liidu poolt 83 000 lk reeglistikke, kuidas maal elada...ainult, et pole neid, kes reeglitesse mahuksid!

Pronksmedal (100p.)

EML

võiks siia panna nende nimed kes olnud aastamesinikud.
Ei mäleta aastat aga Talimaad nagu olid. Astin ja Jaanisk vääriksid vist mõlemad valimist. Tegijad ja mitte tühja jutu ajajad.Mõlema ainukeseks puuduseks, et ei esine siinses foorumis(vähemalt oma nime all)

Pronksmedal (100p.)

aasta mesinukud


http://mesindus.ee/node/2077


Aasta mesinikud läbi aegade:


Aasta Mesinik 1998 - Mait Mardla
Aasta Mesinik 1999 - Lembit Ellamaa
Aasta Mesinik 2000 - Mai Endla
Aasta Mesinik 2001 - Evi Sõstramäe
Aasta Mesinik 2002 - Eha Metsallik
Aasta Mesinik 2003 - Antu Rohtla
Aasta Mesinik 2004 - Mati Haabel
Aasta Mesinik 2005 - Aleksander Kilk
Aasta Mesinik 2006 - Maire Valtin
Aasta Mesinik 2007 - Ülle ja Vahur Talimaa
Aasta Mesinik 2008 - Jaanus Tull
Aasta Mesinik 2009 - Marje ja Jaak Riis
Aasta Mesinik 2010 - Aimar Lauge


 Aasta Mesinik 2011 - Uku Pihlak

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Õppefilmide tegija

...võiks aastamesinik olla küll, juba ainuüksi I aprilli filmi eestki! Siin elus nalja nõnna napilt! Raamatud sageli tõlgitud ning filmid teistest vöönditest ning teiste võimaluste maalt! Meitel omal ka ju täiesti värvikas mesindus!?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

AASTA MESINIK 2012 ehk PÕLLUMEES

Pria kodulehelt võib leida mille alusel leida parim põllumees.Nominent peab vastama vastama 5 parameetrile.Üks näitajatest on ühistegevuses osalemine.
     Mikroe... Mart
   Edukat otsimist

15.oktoobriks tuli väga vähe

15.oktoobriks tuli väga vähe tagasisidet kandidaatide kohta, seepärast sai esitamise aega pikendatud 1. novembrini. "Mesinik" küll ilmub varem ja sinna hiljem esitatud kandidaate tutvustamiseks ei saa panna, aga kui  kõik nimed koos, siis paneme välja oma kodulehele.  Ja veel kord- valime AASTA MESINIKKU. Just seda, kes on sel aastal selle vääriline.  

Kindlasti tunnustame EML-i sünnipäevapeol ka teisi teenekaid mesinikke. Palun esitada ka neid nimesid. Ootan tagasisidet oma e-mailile. Ja tänud neile, kes seda juba teinud.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Minu parteisse...

lisaks kimalastele ja konnadele tuli uus liige juurde! Mu parteisse kuuluvad need, kes on päevasel ajal mürkide kasutamise vastu!

Loo algus siin!
http://www.epl.ee/news/online/roy-strider-kuidas-suurtalunik-naabreid-mu...
ja järg siin:
https://www.facebook.com/marge.t.robam/posts/428325697214942?notif_t=like

Pöörake tähelepanu just järjele!

Ja teie sinisilmsed mesinikud loodate, et kärjevaha ja õietolmu vesileotuse loksutamisest mingit mürgikest seal leitakse!

Pigem leitakse seda Antartika jääst!

Pronksmedal (100p.)

Roy Strideri teemal

Kahjuks metsamumm, facebookist on teema juba kadunud, kuid eelnevalt olin jõudnud seda artiklit lugeda. Mul loksus kõik paika. Olin juba uurinud, kuidas oleks võimalik Saku labori tööd testida, kuna mesinikud saavad laborisse viidud proovidele väga ebareaalseid vastuseid. On võimalus, et labor tõesti ei suuda bioloogilist materjali analüüsida, kuid on vägagi võimalik, et sealt ei väljastata kunagi tulemusi, mille alusel oli mesilaste hukkumise põhjuseks taimekaitsevahend (tahaks öelda mürk). Tekib kahtlus, et Sakus võib olla ringkaitse. Käitumine Roy Strideriga oli üle igasuguse mõistuse. Teen ettepaneku mesilaste kaitse töörühmale, püüdke leida erapooletu labor, kes teeks hukkunud mesilaste proovidele analüüse. See teema ei ole õiges kohas, vast haldaja tõstab ümber. Ise ei osanud.

Pronksmedal (100p.)

Pakuks

aastamesinikuks Tormi Tabori kes on aastaid vedanud mesindus. ee-d.Pole vist mesinikku kes iga päev kulutaks nii palju  aega ja
vaeva ühise ürituse nimel

Aasta Mesinik kandidaadid

Aasta Mesinik kandidaadid tulevad väga vaevaliselt. Aitäh, Jaagule, kes omapoolse ettepaneku tegi. Kahjuks on "Mesinik" juba trükki läinud ja seal on sees need, keda esitati esialgseks tähtajaks. Kuna aga esitamisi oli vähe, siis pikendasime. Tore, kui ettepanekud tuleksid ikka  EML-i üldmeilile või minu meilile, sest  muidu võivad ettepanekud jääda märkamatuks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tänud Jaak!

Tormi meeldetuletamise eest!
Muidugi on Tormi teinud aastaid....tänuväärset tööd!
Väga sobiv kanditaat!
See Aasta Mesiniku tiitel kipub küll nagu (lahkujatele ) tehtud tööde eest tagantjärgi tänuks kujunema.....kuid nii ongi vist õige! Ja ega mesinduse rea pealt lahkuda saagi!!

Kümmekond aastat tagasi, kui põllumajanduslik nõuanne kolis nõustamiskeskuste alla....üritasime ka mesindusalast nõustamiskeskust moodustada (taluliidud neid nõelavaid putukaid enda ridadesse lihtsalt ei tahtnud!)

.....et, keegi võtaks  järjekorras/ööpäevaringselt mesindusalast nõuande telefoni vastu ning oleks ka mesinduse listi kaudu konsulentide poolt kohustuslik vastamine! - abistamine! - vajadusel kohale sõitmine!- spetsialisti leidmine jne. jne...
Tõmbasin ka Tormi meeskonda (et ka tema töö saaks väheke tasutud!) - KUID RIIK SOOVIS NÄHA IGAS MAAKONNAS ÜHTE taluliidu KESKUST ning mingit üle riigilist lennuagentuuri ei soovitud käivitada!!

Nüüd hiljem ei teagi, kas Tormi vaeva on tasutud?! Tahaksin muidugi loota, et juba aastaid midagi ikka kõliseb ka tema kukrusse . 2004 aastast ju mesinduses rahad liikvel!!!


Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

List on tagasi!

Mul oli juba hirm , et Tormi panigi pillid kotti!
Arvan, et vist ~15 aasta jooksul....mis see list on toiminud..on siia kogunenud paras kogus materjali, et välja anda kaasaegset Eesti mesindust kajastav trükis/kogumik. Siin on kajastatud kindlasti kõik mesindusalased probleemid ning mured ja ka lahendused......

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

metsamumm

Vaevuksid sa vaatama selle lehe all ääres olevat kirja, siis sa ehk ei lahmiks ega liialdaks nende aastatega nõnda suurelt 

© 2006-2012 mesindus.ee. Beehouse

Pronksmedal (100p.)

vahet pole..

Ok, on see nüüd olnud 10, 15 või 5 aastat aga see on küll asi, mis toonud kasu väga paljudele mesinikuks pürgijaile ja ka mitmesugusel erialasel tasemel 
mesinikele. Väga tänuväärne töö Tormilt, mis vääriks kindlasti  tunnustamist! Kogutud on ikkagi Eesti veebiruumi suurim tegevusalane infobaas. Mis tõsi küll, kahjuks viimase aasta-paari jooksul on omadel põhjustel jäämas üha enam nii rahvusvahelise- kui ka kodukootud mikroede jmt. läbude meelevalda. Loodetavasti leiab veebisait uue ja tegusa haldaja, kes asja uuele kvalitatiivsele tasemele viib. Tahaks vähemalt loota! Oleks kahju küll, kui eestikeelne veebiruum mesindusalaselt vaesestub või tuleks kellegil hakata seda jälle 0-ist looma.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Pokumees

Varem oli selle listi nimi www.mesi.ee ja see oli päris pikalt nii! Nägin Tormit esimest korda Rabiveres Mesindusmuuseumi alguse juures, kui ta rääkis mesindusalase listi käivitamisest.....see toimus üle 10 aasta tagasi kindlasti.....siin saab ainult Tormi tõde öelda...palju aastaid tagasi see toimus....kaua arvutite maailm on meil kestnud?
Nii palju siis lahmimisest!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tormit

pole - aasta 2012 kanditaatide hulgas!
Mul on tunne, et EML ...on nii "väärikas klubi, et siit foorumist aasta mesinike kanditaate ei korja, kahjuks!
Ma ei saa kah esitada, kuna pole EML liige ...ja enne ei liitu nendega, kui Eestimaal päevane mürgitamine ära lõpetatakse!
Võib olla , austatud Jaak....tuletad neile Tormi tublit tööd meelde!!
Jänedani ju veel veidi aega....

Aasta Mesinike kandidaadid

Aasta Mesinike kandidaadid esitatakse ikka väljakuulutatud e-mailile, kus on ka esitaja nimi olemas. Foorumitest neid kindlasti varjunimede alt otsimas ei käi.

Kandidaate said esitada kõik. Selleks ei pidanud olema EML liige.

Laupäeval valiti esitatud kandidaatide hulgast AASTA MESINIK 2012. Hääletada said kõik saalis olijad.  Ülekaalukalt osutus selle tiitli vääriliseks perekond LUGUS Jõgevamaalt.  Palju õnne Olvile ja Jürile.