korjemaa

Olen hobimesinik. Soovin oma mesilaste vaeva vähendada ja neile mesitaimi külvata aga kuna meie maadel on savi ülekaalus siis tahaks targa nõu kuulda,et mis taimi sellisele maale külvata paremoleks kui need taimed oleks mitmeaastased,sest onju ka kulukas igal aastal uuesti külvata. Iga nõuanne on teretulnud.

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

korjemaa

Mesilastele meetaimede külvamine on rohkem moodu värk ja enese südametunnistuse rahustamine. See on nagu pidulauas enese täisõgimine, jagub ainult üheks päevaks ja pärast on veel paha olla ka. Rahaliselt ei jõua ka kunagi plussi.
Mesinike suur sõber Mart Laar õpetas meile juba ammu konveiermeetodit viljapõldudel. Ära külva midagi ja sealt nad tulevad, esmalt paiseleht siis võilill, põldsinep, ka ohakad on väga head meetaimed. Mina kasutan seda mardi poolt õpetatud meetodit juba aastaid ja tõele au andes meesaagid aina suurenevad. Kord aasta või paari tagant tuleks põld randaali või muu sarnase asjaga üle käia et kõrrelised liialt vohama ei hakkaks ja mett jätkub kauemaks. Ausalt, seal kasvab väga palju häid meetaimi ja terve suvi. Ärge põldu tasaseks tehke, mida rohkem songerdatud seda suurem on mullapind ja rohkem taimi mahub kasvama.
Kord aastas valitakse aastamesinik, peaks valima ka poliitiku või mõne muu tegelinski kes eesti mesindusele TÕELIST kasu toonud on.
Muidugi eesti metsapoliitika on ka natuke mesindussõbralik. Metsast saab10-20kg mett hektarilt kui sedagi, raiesmike tootlus jääb sinna 200kg kanti.
Pool riigist on kaetud metsaga, vot seal on potensiaali.

tuleviku korjemaad

Lumised metsad võivad suurendada kliima soojenemist (1)

Denes Kattago
10.04.2007 10:34
Kommenteeri >

APPuude istutamine lumistele aladele võib halvendada kliima olukorda, sest puude ladvad ei lase päikesevalgust läbi, mis muidu peegelduks lumelt tagasi.

USA-s läbiviidud uuringu kohaselt mõjuvad kliimale kõige halvemini Euroopa, Siberi ja Kanada männimetsad, kirjutab BBC.

Seevastu troopilised metsad just jahutavad teadlaste sõnul atmosfääri ja puhastavad maakera süsinikdioksiidist.

korjemaa Marsil?

arvan et usas on selle uuringu läbiviimisega keskkonnale rohkem kahju tekitatud, kui asi väärt on, aga ehk on sealsed teadurid džiibiga igapäev tööle sõitmise asemel hakanud kodus arvutama? väheneks nõudlus kontorimööbli järele ja ehk vihmametsad säiliks