Mesinduse areng

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesinduse arengu arutelu ümarlaud jäi moodustamata ja seda ei püütudgi moodustada.Puuduva arurelu algatamiseks kuulutasin end ümarlaua asutajaks,sest   Euroopa Liidu ja Eesti ühtse põllumajandusseaduses käsitletakse tootjarühmade moodustamist üldise arengu tagamiseks.Püüdsin  suunata mesindusettevõijaid Põ'llumajandus Ministeeriumi  vastava meetmega tutvumisele ja kaasalöömise iva otsimisele,kuid pakutu ei leidnud vastukaja.Minu tutvustusstiil sai negatiivse hinnangu.
Katsed teemaga nakatada meie  mitmesuguse tasemel mittetulundusühingutes jäi vastukajata.EML juhtijad ütlesid otse tee ära.Teises voorus ei õnnestunud tootjarühma moodustada,kuid III taotlusvoor on
vardti algamas ja signaal nendele kes arvasid ,et teema on ajast ees.Millal on õige aeg startida.Tootjarühma liikmed peavad moodustama põhikirjaga tootjarühma ja kandma äriregistrisse,pidama liikmete ja tootmismahtude arvestust,tuleb leida vastav raamatupidamis programm , vastu võtma ühtse tootmistehnoloogia jne.
  Olen veendunud ,et tootjarühma teema eesmärgina tuleb kirjutada uude mesindusprogrammi ja tulemuse saavutamiseks ja tutvustamiseks korraldada aastas 4 kürgel tasemel loengut programmi vahenditest.
   Kui programmi kirjutajad jätavad teema programmist välja,siis hoolitsen selle  jõdmisest ministrini.
Programmi rahaline toetus on samas suurusjärgus tootjarühma omaga.Varsti, peale Jäneda koosviibimist,
Jänedal üritan pühapäeval käivitada tootjarühma arutelu.
       Mart Rannu

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesinduse arengu arutelu...

ei seisne kindlasti tootjarühmade moodustamises. Mul läheb kohe suu sülge täis, kui mõeldakse jälle mingi uus sõna välja (hiljutine uus: sotsiaalne talupidamine näit.) ning arvatakse, et see ongi imerelv ühistegevuse käivitamiseks.
Mesinduses on mesinik loodusega kahekesi ning mingi tootjarühm ei saa temale midagi ette öelda!

"""Ühistegevust on Eestis üritatud mitmeid kordi käivitada.....tehti isegi tulundusühingute seadus, mis mittetulunduse pealt maha vikiti ning mõnest kohast isegi MTÜ unustati ära kustutada! Toetus, mis alustavale tulundusühingule põhikirja ja 5 aasta jooksul raamatupidamisele lubati lõpetati kolmandal aastal......kuna taolejaid oli sedavõrd vähe....5. miljonist kroonist, esimesel aastal taotleti 200 000 kr...

Mul on ühistegevuse nõustaja dokument/tunnistus ja eksam tehtud....olen kahel korral läbinud J. Leetsaare vastava koolituse! Ühe kandi inimesed teevad niigi koostööd: näi. Saarlased jt. jne. jne....ning tore ju kui keegi kasutab E- Liidu rahhha! Seda ei pea tervele ilmale kuulutama ju!

Kuid mingi raamatupidamise mull, ei ole mesinduse areng.....see ei ole isegi mitte ühistegevuse arendamine...

Austatud Mart....leia omale 2 sõpra- mesinikku ning tehke oma tootjarühm ära ning kasutage Euro toetust oma kontoora ja raamatupidamise teostamiseks, kui sellest tulevastele põlvedele mingit tolku peaks olema!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Arengu arutelu ...

Austatud metsamumm,äratus,ärka üles.Käes on uus sajand ,eesti on euroliidus ja ühistegevus on J.Leetsaare aegadest edasi arenenud.Minu andmetel riikliku konsulentide nimekirja sellist tegelast ei kuulu.Kui on soov areneda,võiksid enne õpetuste jagamist tutvuda tänapäevaste kehtivate määrustega.Kardan ,et oled veidi targem hobikas,kes on väga kaugel ettevõtlusest ja ettevõtluse toetamise süsteemidest.
         Mikroe...Mart

Pronksmedal (100p.)

V.A..

Mart . Nägin 'Sind ja Sinu juttu(küsimust) ministrile Karksi-Nuias. Väga nadi mulje jättis kui aus olla. Midagi vaikselt nina alla pobiseda, et saal ei kuule ja siis päev läbi kadunud olla. Tuleta meelde 40-50 -ndate veendunud kommunistide esinemisi kui juhuslikult mäletad või nägid( ma ei mõtle kaasajooksikuid ega tallalakkujaid ega kintsukraapijaid) .

Pronksmedal (100p.)

jaak0001-le

Nägin Mardi kirjalikke küsimusi ministrile. Mart on väga hästi punktide kaupa välja toonud mesindust segavad probleemid ja esitanud oma ettepanekud. Erinevalt mõnedest uimastest mesinikest liiguvad Mardi peas mõtted, ideed. On see siis halb? 

Huvitav oleks neid Mardi


Huvitav oleks neid Mardi punkte ja ettepanekuid lugeda. Siiani on ta foorumis uimaselt nokkinud ainult ühte punkti.

Pronksmedal (100p.)

No kui ma ..

juba sõna võtsin siis võite nii halba kui head kaela kallata oma sisetunde järgi. Esindan valdavalt oma isiklikku arvamust.Heaks juhiks sünnitakse. Viletsaid ja hädavarestest juhte oleme kindlasti kõik karjade kaupa omal nahal kogenud.
Minister ei paranda ega remondi. Kui on head ideed siis tee nad selgeks rohujuure tasandil. Aga kui 10-st 1 peab su ideed heaks aga 9 ainult muigab siis on ikka midagi mäda. Idee võib ju olla asjalik aga kui aeg ja koht ning tegijad ei poolda seda siis asi ka käima ei lähe.
Uustulnukad vast ei mäleta 90-ndate algust Eesti mesinduses.
Olid ideed , olid fanaatikud aga paljudest ettevõtmistest töötab üle kivide ja kändude ainult EML.Teisi isegi ei mäleteta enam või kui siis kerge torkega et näie sinna jäi 2 ,sinna 5 tuhat. Ja see oli kõva kroon mitte lepalehed.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesinduse areng

Mesinduse areng on niivõrd selge nähtus ja areneb iseenesest heaolu tasemele.Muidugi selle Mardi peaks kuidagi ära lämmatama.Ajalooliste petustest võtab vähe õppust,ministriga vestleb sosistades,kintsu kraapides,külapoe peldiku taga ei moodusta oma tootjarühma,miinuste ladujad on teksti lugenud ja pole aru saanud millest  räägitakse,aga täpsustavat küsimust ei esitata ,muigajate seltskond ilmselt midagi muud ei oska teha.
   Mesinduse arenguteljel paigutan sellised nähtused nagu tootjarühm ja tootmisühistu tunduvalt ettepoole praegusest ,programmidega saavutatud tasemest.Euroliidu ja Eesti ühtses põllumajandusseadustesse on sisse kirjutatud ühistegevus ja Mardil koos mesinikega pole midagi vaja välja mõtelda.Tekstides muudatuste tegemine on parlamendi  ülesanne.
Mesinikel seadusliku ühistegevuse kogemus puudub,kuid Eesti põllumehed on moodustanud üle 20-ne tootjarühma.Miks selline tegutsemine mesinikele ei sobi on arusaamatu.Suurel Jäneda kokkusaamisel on tarvis nendest asjadest rääkida ja selgitada olukorda  EML juhtidele ja programmiga tegelevale seltskonnale,et tootjarühma teema oleks selgelt sisse kirjutatud.
      Mart Rannu
Pühapäeval jätkan

Mart

Smile Nagu näed on neliteist hindajat sinu lämmatamise vastu. Ainult üks teeks seda mõnuga. Nii-et võid julgelt minna Jänedale rühmitootma.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesinduse areng

Mis toimub põllumajandussektori mesindus valdkonnas on võimalik tutvuda PM kodulehel agri.ee aastate kaupa ja võtta sisse positsiooni.Võrreldes teiste valdkondadega ja muutused mesinduses,kas seisame paigal,liigume edasi või tagasi nii Eestis kui Euroliidus või võrreldes praktikamaadega.
      Mart Rannu
 Foorum töötab