Raami kõrgus.

Lugu selline.Plaan minna lamavtarudelt üle korpustarudele.Nüüd küsimus suurele ringile.Millist mõõtu raamidega oleks mõistlikum tegemist teha.(See kõrgem e.eesti raam,kasutan praegu. Või siis veidi madalam,nimeks vist Langstrothi.)Selleteemalised loengud toimusid vist Raplamaal,aga kahjuks ise osaleda ei saanud.Kirjandus sellisel teemal ka väga napp.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Raam

Võta mõned langstrothid -kurat see küll eesti keel pole- ja hakka neid igalepoole toppima. Kui mahuvad vurri, lahtikaanetus masinasse, vanni või kus sa neid enne vurritamist hoiad, hoiuruumis talvises hoiukohas, traatimislauale, vahasulatisse ja nii edasi. Kui kuhugi ei mahu siis vastav töövahend sinu jaoks on utiil ja tuleb uus muretseda.Raam iseenesest on hea, aga ise ilma vastavate masinateta järgi ei tee. Rakveres "Nurga poes" oli tk. hind koos kunstkärjega 32 EEKu, aga vaja ühele tarule 50tk ja hiljem 10% aastas väljavahetada erinevatel põhjustel.
Kui aga midagi tõsisemat inventari põle ja nagunii tuleb muretseda siis saadaolev tehnika on just enamuses L........i raamile.
Mul on ka seda kõrgust, 232mm raamid, järelikult on head, kõrgus on hea.

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Langstroth

pedro kirjutas:
Millist mõõtu raamidega oleks mõistlikum tegemist teha.

Korpustaru puhul on minu arvates ka mõistlik Langstroth'i mõõtu raame/korpuseid kasutada kuna see on maailmas üldlevinud ja seetõttu on lihtsam näiteks sobiva meevurri jm varustuse leidmine, samuti perede (raamide) ost/müük.

Tormi

Raami mõõt

Tänan,teie arvamus kõlab julgustavalt.Aga kui lugeda raamatut MINU MESIPUU,siis selles keegi kodanik Andres Raave peab kõige paremaks veel madalamaid raame.Ja seda süsteemi nim. METE mesinduseks.Muide,tundub arukas tekst olema,kuni selleni,et talveks tuleks tarud (külmikusse) toppida.Mis muidugi oleks ju tore-ühtlane temp. ja puha,aga,et endale kohe külmhoone ehitada,kahtlane.

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Re: Raami mõõt

Väga palju oleneb varustuse valikul sellest, mis mastaabis kavatsete asja ette võtta.

Väikeste mahtude juures on täiesti mõeldav katsetada erinevate raamimõõtude ja talvitumisviisidega.

Mesila kasvades hakkab järjest olulisemat rolli mängima mee tootmisele kuluv aeg ja raha ja siis on mesinikule suureks abiks standardne varustus ja efektiivsed töövõtted.

edasijõudnutele

Kod. Raave raamat on edasjõudnutele, nood juba teavad mida sealt tõsiselt võtta, ja mis puhas ilukirjandus on. Algajatele ei soovita.
oss

Juhul kui algaja pole

Juhul kui algaja pole matemaatiliste teoreemidega kursis Wink , jutt kahe korpuse vahele kolmanda pistmisest midagi sellist meenutab, aga noh, mõnele käib lugeda ka "Astroloogiline abimees"...