Mesiniku ABC

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Isamesilased pilt

Tere, kirjutasin sügisel ühe väikese mesindusraamatu ja sel nädalal
peaks Mesiniku ABC hakkama ka poodidesse jõudma. Kui midagi vahele ei tule, siis on plaan sellega ka Jänedale külla tulla. Pildi lisan loodetavasti lähiajal.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Isamesilased pilt

Mesiniku ABC

Homme
peaks "Mesiniku ABC" olema saadaval Balti jaama juures 2 mesinduspoes,
Keila mesinduspoes, Raamatukoi firma
kaupluses ja veebipoes.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Isamesilased pilt

Mesiniku ABC

 
Täna
Mesiniku ABC, "Lugu Kärrbzest", Poliitiliselt Korrektne Punamütsike ja
mõned teisedki raamatud saadaval soodushinna ja autori pühendusega
RahvusRaamatukogu Raamatunädalal

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

mesinduse raamatud

Ehk olen ma paljunõudlik, kuid endal tekkis küsimus.

Miks kuradi pärast viimased 50aastat kirjutatakse Eestis JAMA kokku? Kas meestel tõesti pole midagi teha, et näha veidi rohkem vaeva ja üks korralik ja põhjalik PRAKTILINE raamat kokku kirjutada.

Ma ei taha kedagi solvata, kuid omada ca 40 raamatut, mis on REFEREERITUD kõige esimesest on mõtetu.

Noorele ja vanale mesinikule on ikkagi vaja raamatut, kus on 90% mesinduses olevatest probleemidest sees.
St sissejuhatuse raamatuid on Eestis ju piisavalt.


Ise sirvisin soomlaste "praktiline mesindus I"  - raamat nn igaks juhtumiks.  Tehakse puust ja punasest lollile mesindus selgeks. Kus on Eestlaste selline raamat- mille saaks paraleeli panna. (ma mõtlen viimase 10a jooksul avaldatud)

Eestis aga avaldatakse iga aasta alla 100krooni (nüüd siis 6,4euri) brosüüre.

Kas tõesti Eestis ei leidu mesinike, kes suudaks panna raamatu millest oleks kõigil abi.

Paraleel: kas keegi kujutaks ette, et autoga saab kaasa brosüüre ja otsi siis ise viga. Manualist võiks vaid unistada?


Õiglane mesindusraamat peaks minusilmis vähemalt 500lehte trükituna+ praktilise näidisena 200lehte pildimaterjali veel lisaks.
Neid 10-200 leheküljeliste raamatute trükist mina vähemalt küll aru ei saa.

Mesiniku ABC juba leidsin

Aitäh Mart, et viitsisid midagi teha, leidsin pühapäeval poest, tõin koju. Nüüd aega natuke uurida, eks pärast muljetan rohkem.

kirjandus

Raivo, vaata peeglisse, kas näed eesti mesinikku, kes kirjutaks raamatu (500+200 lk) mis sobiks nii algajale kui kutselisele ja staažikale ???

  Kena igatsus oodata asjalikku kirjandust. Tõsisemad mesinikud tegelevad enamasti mesindusega ja kirjaniku annet pole igaühele antud. Oma pea-aegu kahekümneaastase mesinikustaaži juures võiksid ühe asjaliku üllitisega välja tulla. Vaatame kuidas välja tuleb? Kriitikaga pole Sa kunagi kitsi olnud.
Edu ja kannatlikku kevade ootamist!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

raamatutest

Berg kirjutas:
Raivo, vaata peeglisse, kas näed eesti mesinikku, kes kirjutaks raamatu (500+200 lk) mis sobiks nii algajale kui kutselisele ja staažikale ???


Sul on täiesti õigus. Seetõttu tuleks teha 2 köidet. Üks algajale ja teine staažikale lugejale.
Eestis ei kirjuta enam pea ükski tavainimene(mesinik) kokku lõppvariandis raamtut. Mõtted koondatakse kirjutükki ja antakse see korrastamaks. Kes räägib lisaks ÜHEST autorist. Hea raamat võiks ikka koostöös sündida. Erinevate meetodite juututamisel tulnud järeldustest. Ei ole võrreldav keskeesti ja saared jne


Tekitan teoreetilise küsimuse:
Inimene kes elab linnakorteris kolib maale. Maal tööd pole mõtleb alustada mesindusega. Soovib 10a jõuda 200mesilaspere omanikuks ja neid hooldada. Kogemusi alustades ei ole. Millist materjali võiks talle soovitada. 
Esimene probleem -materjali nagu eksisteeriks, kuid peale esimese läbilugemist ja teise ettevõtmist tundub lugejale, et esimest on lihtsalt refereeritud ja teisest pole kasu. Sama kordub järgmiste brosüüridega.Kirjaniku anne.

Ka siin on sul õigus. Kuid toome välja kasvõi Aimar Lauge'st filmid.  Leiti kõrvale inimene kes toodab filmiklipid ja monteerib ning avaldab need avalikusele. Menu oli minuteada mesinike seas tohutu. Infot mis ma isegi sealt sain oli rohkem kui viimasel ajal (viimase 20aasta jooksul) EEsti kirjanduses olevast materjalist võiks leida Korpustarudes mesindamise kohta.

Ma üritan viimastel aastatel ka enda mesindust suurendada ja parandada aja kokkuhoiu arvelt. Samaaegselt kui on huvilisi nendelegi veel mesindust tutvustada.
Hetkese seisuga Eestis ongi nii, et viimane korralik mesinduse raamat on toodetud 1956a "mesindus", kus on 70-80% ka tänapäeva ülekantav. 
Teine raamat, mis ma pooldan on "praktiline mesindus" ja seal ka ei ole üks inimene seda raamatut kokku kirjutanud.
autorid: auri Ruottinen, Tarja Ollikka, Heikki Vartiainen, Ari Seppälä

Hetkel kaen ka ühe mesinduskaupade poe kodulehte
http://www.paradiisimesila.ee/?mesindusalane-kirjandus,79

1 raamat ja hunnik brosüüre. Ausalt tekiks tahtmine võtta raamat ja brosüüritegijatele üks kõrvakiil sellega anda.

Eesti mesindus on allakäigu teel juba viimased 20a. Noori algajaid peale ei tule vajalikus arvus. Enamik mesinike (minusilmis ligi 80%) on pensioni eas.
Väikses koguses üritavad need pensionäärid küll oma lapselapsi (teismelisi) mesindusse meelitada, kuid ega nende endagi teadmised on kasinad või lausa olematud.  Samas noor tahaks enda teadmiste baasi suurendada ja seetõttu olekski materjali vaja.

Olen vist ostnud eri raamatupoodidest kokku eri mesindusalaseid raamatuid Ja ausalt tõstan käed üles - ma ei oska soovitada ühtegi EESTLASTE kirjutatud KORRALIKU raamatut, mida saaks soovitada 90% probleemide lahendamiseks.

Raamatute materjali oleks ju piisavalt. Raha selle tootmiseks peaks ka leidma. Riik ju toetab mesindust piisava summaga. Kuid jah see läheb "suurte tegijate soojamaa reisideks-- õppereisideks"Pronksmedal (100p.)

Algajana olen Raivoga nõus paljuski

Paljud mesindusraamatud kordavad üksteist ja enamasti kirjeldatakse mesindamist. Kui ei oleks käesolevat foorumit, siis oleksin ma küll oma mesindamisega metsas olnud ja ei tea kuidas olukord oleks kujunenud. Kõige suuremat puudust olen tundnud mingist kirjatükist a´la levinud vead või kui jutub nii, siis.... Mesinduses tunnen küll, et õpiks hea meelga teiste vigadest.


Ehk on häda ka selles, et kogenud mesinik kes raamatu üllitab, lihtsalt ei tule selle peale, milliseid geniaalseid probleeme suudab algaja tekitada kogenematusest ja oma rumalusest :) 

Pronksmedal (100p.)

Paradiisi mesila ei suvatse

Paradiisi mesila ei suvatse kahjuks raamatutellimusi kinnitada ka mitmekordse tellimise puhul. Ei teagi, kaovad mailid rämpsukasti või on trükised otsas....

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Kirjutamine

Mul tekib hoopis selline küsimus, et miks peaks keegi üldse tahtma sellisele raskele publikule midagi kirjutada? Vaevalt, et see rahalises mõttes midagi märkimisväärset sisse toob ja emotsionaalsest poolest vist ei tasu rääkidagi. Siin foorumis on hästi näha, et enamus kellel midagi tõesti öelda, on siit varem või hiljem kõrvale jäänud. Intrigandid, parastajad, irisejad, ilkujad ja kadedad on need kes sõnavõttudega liialt silma paistavad ning need kellel võibolla midagi kasulikku, positiivset ning asjalikku öelda oleks, need on pigem vait, et hoiduda järjekordsest võimalikust mudalaviinist. Nii oleme selles olukorras, et targem on ilmselt omaette oma asjale pühenduda, seda hästi teha ja püüda võimalikult vähe tähelepanu. Kes peaks küll olema see julge, kes kirjutaks pädeva mesindusõpiku kõigile, kui 40 eelmist autorit ebaõnnestusid?

Pronksmedal (100p.)

ei maksa olla nii dramaatiline :)

Raamatuteemaline kriitika on mukikaka võrreldes sellega kuidas te siin Marti olete mõnitanud. See oli inetu.

Pronksmedal (100p.)

Palun...

vabandust aga Pipikas vast alles liiga vähe aega mesindusega tegelnud.Kui ikka keegi aastate viisi puhast jama kirjutab siis viskab üle vähemalt minul.
Vahel tahaks mõnele asjalikku nõu anda kui näed et on valel teel aga kui kõigele kaelakallatavale mõtled siis ...

Pronksmedal (100p.)

veel Mardist

Pea kuu tagasi viitsisin süveneda teemasse, millest Mart on mitu aastat jahunud. Üllatus, mõte ei olegi väga loll, kuid sellesse tootjarühma kvalifitseeruks Mart ise viimasena.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mardist ...

Millisest Mardist jutt kes ei kvlifitseeru,kas arusaamisega probleeme.Toorjarühma jutud käivad mujal.
     Mikroe... Mart
 Milleks ise kval...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

(No subject)


Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

on juhtunud jah .

rannamees kirjutas:
Paradiisi mesila ei suvatse kahjuks raamatutellimusi kinnitada ka mitmekordse tellimise puhul. Ei teagi, kaovad mailid rämpsukasti või on trükised otsas....


olen isegi teadmatuses olnud, et tellimusest ei kippu ei kõppu ! Viisakas oleks vähemalt vastata , et toode on otsas jne.
Näiteks:Näide ei ole seotud Paradiisi mesila tellimuste täitmisega !!! (Seoses toote
riknemise ohuga,  saates seda Eesti Posti tiguteenusega ei võta
vastutust kanda ning ei väljasta kaupa )!

NB ! Näites toodud väide ei
ole kuidagi seotud Paradiisimesilaga tellimustega , vaid on
ilustratiivne .   Vabandan   Tarmo Jaaniski ja Paradiisi Mesila OÜ ees,
kui sellest on jäänud teistsugune mulje .

Pronksmedal (100p.)

Leidsin

juhuslikult veel ühe mesindusraamatu Rimist. Tervistav Mesi ja  autoriks ameeriklane Cal Orey. Erseni kirjastuse väljalase 2012.
Tore ja huvitav raamat aga minuarust liiga luuleliselt ja ülistavalt kirjutatud. Samas tõlkija mesindusterminites täielik võhik nii et  tihti
peab mõistatama millest jutt.
Aga sisaldab tõesti 10-neid tervislikke retsepte ja koduseid ravimeetodeid.
Lugege Jõuluajal ja vähemalt muigate aeg-ajalt kui naerma ei aja.
Algajad ärge võtke paljut sealset tõsiselt

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Isamesilased pilt

Rõõm näha, et väike mesindusraamatuke tekitas arutelu

Tänud Raivole, AndresT'le, Berg'ile, Pipikale, rannamehele, smartile, jaak001'le, oel'ile ja kõigile teema lugejaile Mesiniku ABC tekitatud diskussioonis osalemise eest. Kuna huvi ning arvamusi paistis leiduvat, siis kasutaks juhust ja poetaks siia ka väikese küsimuse, et kas antud raamat tundus rääkivat liialt palju juba varem teadaolevatest mesindustõdedest ja järgmine kord sooviks rõhku panna rohkem uuele, varem ainult teaduslikes artiklites avaldatud materjalile?

Pronksmedal (100p.)

Mina vastan hea meelega

sest ostsin selle raamatu ja mulle väga meeldis. Kuid pean tunnistama, et kui ma oleksin lugenud seda raamatut enne mesilastega alustamist, siis olnuks vähemalt minu jaoks see raamat natuke arusaamatu. Meeldis väga raamatu humoorikas alatoon ja ma sain sealt mitmeid kasulikke vihjeid ja mõtteid järgnevaks mesindamishooajaks. Ning samuti kinnitas raamat minu mõningaid avastusi ja kahtlusi.


Kuna palju terakesi oli ridade vahelt lugemiseks ja see eeldab taustainfot ja kogemusi, siis arvan, et raamat ei ole algajale. Aga võib olla mõni algaja suudab vihjeid paremini töödelda kui mina Smile


Selliseid toredaid vihjevihikuid võiks rohkemgi olla. Tänud autorile!