Idee õppefilmiks: Antu Rohtla taruehitus

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Isamesilased pilt

Olen mitmel korral pidanud plaani minna Karksi kanti, et oma silmaga vaadata Antu Rohtla poolt populariseeritava korpustaru ehitamist ja teha sellest tööst ka fotoseeria. Paraku on alati midagi vahele tulnud, kord on nii et fotokat netu, siis pole võimalust minna jne. Põhja-Eestist kaugvõitu sõit siiski.
Antu Rohtla ja teiste tolleaegsete ärksamate mesinike poolt kasutusele võetud korpustaru on osa meie mesinduspärandist ning ka positiivne näide inimeste julgusest nö vastuvoolu ujuda ajal, kui ametlik poliitika soosis lamavtaru.
Praegu on tekkinud tublisid noori mesinikke, kes taipavad juba lennult, mis mesinduses "töötab" ning on hästi kodus ka moodsa tehnoloogia võimalustega info levitamiseks. Üks idee neile video filmimiseks võiks ehk olla Antu Rohtla näpunäidete järgi mesitaru ehitamine?
http://y.delfi.ee/norm/173015/9150099_sGBGuK.jpeg

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Tee üks korpus raamatu järgi valmis.

Antu on oma raamatus põhjalikult kirjeldanud oma taru ehitust koos mõõtudega. Pigem on temal lamavtaru ja korputaru vahepealne variant. Ainus uuendus on see, et saab teha "sooja" ja "külma" taru variandi. Lihtsam on teha korpustarule "soe" põhi lisaks. Kui uurida midagi tahad, siis võiksid Eestis olevad tarutüübid mõõtudega ära pildistada. Varsti on kõikidel ühenäolised korpustarud ja vanad tarud lähvad hävitamisele. Eesti on väike, jõuab huvi korral läbi vurada küll.