Mesindus toodete tootjarühma tunnustamise taotlemine

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

   Mesinike kohustus peaks olema foorumi tagasivõtmine ja püüan otsa lahti teha oma lemmikteemaga .Ühistegevusegevust mesinduses leiab mittetulundusühingutes ,kus arutatakse väga poljude teemade küsimusi.Püütakse mängida tarbijakaitse,veterinaar,taimekaitse ja muid ameteid.Toimuvad kodused ja ülemaailmsed kogemuste omandamise ekskursioonid.Kogemusi tuleb uksest ja aknast,kuid mitte ühistegevuse valdkonnas.Euroopa Liidus toimivat Ühtset Põllumajandus Poliitika tootjarühma kogemusi ei märgata ja ei otsita.
   Olen selle valdkonna viletsavõitu tutvustaja olnud,kuid paremat ei paista ja sellepärast jätkan uuel aastal ja veel intensiivsemalt.Mesindusprogramm peaks kajastama mesinduse arengut ja sellepärast tuleb  programmi eesmärkidesse sisse kirjutada mesindusalase tootjarühma loomine,mis rahalisi vahendeid ei vaja.
   Mesinike ettevõtlusalane tõuaretus iseõppimise korras pole efektiivne ja sellepärast taotlen igaaastaselt  4 ettevõtlusalase ühistegevuse alase loengu sissekirjutamist olemasolevatesse meetmetesse.
   Saabuval uuel aastal kehtivad ilmselt sarnased nõuded ja sellepärast võib julgelt kasutada PM sellealaseid määrusi ja PRIA kodulehel avaldatud meetme kirjeldusi.Kaasalöömisel  on olulised mesiniku mjandustegevuse tulemused nii aruandes OÜ-le ,kui tuludeklaratsioonis FIE-le.Hobikatele on saabumas  verstapost tegutsemissuuns muutmiseks.Algajate esimesed müüdud kilod on samaväärsed SUURTE tonnidega.
 Kasutame praegust rahulikku aega eesmärkide püstitamiseks,tuues välja tootjarühma prugnoositavad  head ja halvad omadused,kasutades selleks mesindus.ee jutuka sosinaid,avalikke väljaütlemisi ja postkasti.Väga huvitavaid odavaid suhtlusvõimalusi pakub tulevikku silmas pidades SKAIP.
Head rahuaega
     Mart Rannu

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tunnustamise taotlemine ...

Kui tunnustust on taodeldud ja saadud,siis see on saadud igaveseks ajaks. Tootjarühma liikmete omavaheline usajdus on sisse kirjutatud esitatud dokomentidesse.Kellegi vargust ei välista üksgi käsk ega keeld.Rääkida usaldamisest,millest ei sõltu midagi on asjatundmatu.
 Tootjarühma loomise eesmärki tasub tundma õppida ja pidada silmas teostsmiseks antavat toetust.Toetuse andmiseks on olemas usaldus kriteeriumid põllumajandus ministrile ja nende täitmist kontrollib PRIA. Usalduse kaotus viib selleni ,et jääd millestki ilma,võitmisel saad tunnustuse.mis edaspidi viib toetusteni.
 Kui mõni tubli noor ettevõtja kutsub startima paari aasta pärast,siis arvan,et eesti mesindus sellist molutamis aega ei vaja.Nendele kes on täna hobimesiniku seisuses avanavad uksed koheselt peale ettevõtluse teele asumist.
  Usaldus kaob näiteks siis kui pole 5 tootjat tasemel 6200€ tulu või  rühma sumaarne tulu on alla 32000€.Pankrotistunud usalduskaotus tuleb asendada uue tootja usaldusega.Lootusetut  olukorda eriti ei tohiks esineda.
       Mart Rannu

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tunnustamise taotlemine ...

Kas Eestis  on vaja spetsiaalst lume alla matmist sise talvitamist ja kõike mida veel.Äkki nii head asjad,et tuleb tehnoloogiasse sisse kirjutada enne tunnustamise taotlemist.Kas see töö ja vaev tasustatakse.Talvise nokitsemise hulka peaks kuuluma peale materjaalse baasi ka enese harimine ja äriplaani koostamine.10 raamatut pule mõtet tuhnida ,kuid ühe võib vabalt pähe õppida.
 Selleks ,et tunnustust taodelda,tuleb täita tootjarühma tregevuskava vorm vastavalt juhendile.Võimalik tutvuda PRIA kodulehel,tööstuste alt.
     Mart
 Foorum töötab

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

Tunnustamise taotlemine ... ja mardist

Mart - kas sa ise ei saa aru, et sa oled siin foorumis risti löödud.

Su väljaütlemised ja ideed on head. Stiilis: peaasi et toetusi saab, need mesilased on teisejärgulised.
Sinu kogemused mesinikuna on olematud. Vähemalt foorumis teemades sinu probleemid on nii labased, et nendega tegelevad algajad - sinu vanust arvestades - võiksid sa juba suurelt tegutseda.

Teisalt sinu sõnavara.
Oled ehk kuulnud ütlusest "generatsioonide erinevus". See puudutab sind väga. Siin foorumis on enamikus 30-50a inimesed. Sinu vanus kuuldu järgi sellesse vahemiku ei kuulu.
Paljudele on raske juba sinu sõnavarast aru saada ehk siis teemasse süveneda. 
Sinu sõnavara kasutamine on lihtslat paljudele nii vastukarva(su isiksuse tõttu), et tekib pigem esimesena soov "Mardile ära teha", kui süveneda teemasse.

Inimesed ei ole toetuste taotlemise ja ka gruppide moodustamise vastu. Pigem eestlasest mesinik olla tähendab üksinda püüelda tulemuste poole. Muidu tekib kade meel grupis olevate, kuid paremini toimetavate mesinike suhtes - selle tulemusega aga läheb asi uppi.


Seega igasugused projektid, milles osalevad rohkem kui 1 inimest, on juba algusest peale läbikukkunud. Eestlane lihtsalt ei ole nõus selles osas konkurentidega koostööd tegema.

Teisalt senikaua, kuni puust ja RÄIGELT PUNASELT lollile (loe algharidusega oinale ei suudeta selgeks teha) ei ole lootust ka, et keegi Mardi projektidest või toetusplaanidest osa võtaks.


Kui tegu oleks suurmesinikuga, kes on suutnud, midagi ka elus mesinikuna korda saata, toetaks ise ka sellist inimest.
Aga inimest kes ei ole seadnud mesilasi esikohale ei suuda ma ka relva ähvardusel toetada.  Elu mõte ei saa olla toetuste ja gruppide moodustamine enda kasu saamise plaanis.


Pronksmedal (100p.)

Tunnustamise taotlemine ... ja Raivost

Mardi mahatampijad võiksid ise siin foorumis targemini ja paremini kirjutada, ruumi ju on, aga millegipärast ei ole nende häid, tarku kirjutisi näha.
Mesinikke on mitmesuguseid ja Mart on keskmisest tublim mesinik.

Pronksmedal (100p.)

Selle asemel

et EML ja Marti tümitada, võtke kätte ja tehke midagi. Tegelikult Mart pakkus ju välja idee luua organisatsioon millel võiks olla kuskil ka mingi sõnaõigus. Ja see organisatsioon on ju mesindamise arendamiseks teatud mõttes. Ülejäänud põllumajanduses on see täiesti normaalne ja sellist võimalust kasutatakse. Kas mitte saarlastel pole oma tootjarühm? Paraku kõik edasipüüdlikud on midagi juba teinud oma mesilaga või juba tegemas.


Võite hakata miinuseid laduma Smile

Pronksmedal (100p.)

Miinuste panijatele

Teid vaadates tuleb mulle meelde üks lugu.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mardi tunnustuse taotlemine ...

Tore lugeda head,halba ,väljamõeldut jne.Ristilööduna ennast ei tunne ja edaspidi püüan olla ühistegevuse ja tootjarühma teemadel sõnumitoojaks. Tublimad miinustejagajad ja materdajad teavad ja tunnevad minu mesindust ilma nägemata ja peavad seda olematuks.Need kes hindavad dokumentide ja investeeringuid peavad olukorda toetuse käskirja vääriliseks.Momendil tegelen  30000€ investeeringuga,millest pool tuleb katta mesindus tuludest.
  Teksti arusaadavamaks pole mõtet muuta sest PM määrused ja PRIA meetmete kirjeldused on igati korektsed ja igasugused ekspertiisid läbinud.
Teemale konkurentsi tekitamine oleks igati tervitatav.Kasu saamise jutust ei saa aru.Praegu raiskan lihtsalt aega misjoonitundest ja tulevikus hoian midagi kokku mesindussaaduste müügil.
  Edaspidi kõigi mesindushuvilistega suhtlemisel ,katsun teha sõeluuringu,et määrata tootjarühmas kaasalöömise taset.Väga lihtne on seda teha EML juhatuse liikmetele ,raskem Raivole.Anonüümsel Raivol pole kohta äriregistris,puudub mesindussaaduste müügiga tegelemiseks õigus( MTR kanne) ja majandustegevuse aruanne puudub.Sellised tegelased tootjarõhma nimekirja ei jõua,vaatamata tiitlile,
       Mart


Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Mardist

Ühest küljest oma kommentaariga siin esinedes liitun sellesama labase diskussiooniga, mida ma üldse teha ei soovi. Samas on õrn lootus, et õhkkond sellest muutub natuke tasakaalukamaks siin foorumis selle arvelt, et osad Mardi miinused tulevad minu kommentaarile ja Mart saab edaspidi rohkem ära kuulatud. Pealegi, mis lasteaed see on? Kes Mardist aru ei saa, mingitel pseudopõhjustel a la, et ta on liiga vana vms, siis palun kasutage oma empaatiavõimet. Ilmselt on minu vanusevahe temaga siin kõige suurem, aga ma saan küll aru, mida ta öelda tahab.

Raivole niipalju, et kes peaks üldse räigelt lolli ja algharidusega inimesega midagi koos teha tahtma? Mina tunnen väga palju intelligentseid mesinikke, kes võivad ka tootjarühma moodustamisest huvitatud olla. Muidugi ma saan aru, et siin need põhilised anonüümsed miinuseladujad on need kirjaoskamatud, keda bürokraatia väga kohutab ja Mart on nende jaoks just see kuri bürokraatia kehastus, kes eesti riigi pekki keeras. Teisest küljest oleks aeg hakata aru saama, et meie halisemisest, et toetused on kurjast, ei muutu midagi. Liitusime EL-iga ja nüüd peame nendest tingimustest kuhu oleme sattunud püüdma maksimumi võtta. Eesti mesinduse jätkusuutlikkuse üks võtmeküsimusi saab ka olema see, kas suudame odavale importmeele vastupanu osutada. Kahjuks omahinna vähendamine oluliselt ei saa tulla mujalt kui ka toetuste arvelt. Mina isiklikult ei hüppa ka rõõmust lakke, et pean bürokraatiaga tegelema, aga idiootne oleks loota, et süsteem muutub. Mart on tõesti missioonitundega inimene ja kurb on vaadata kuidas teda selle eest tambitakse. Ta tegi isegi oma teema selle jaoks, kellele see ei meeldi, siis palun ärge lugege ta kirjutisi, aga lapsik on teda siin tümitada olukorras kus ta tegelikult teeb vabatahtlikult vajalikku tööd eesti mesinduse edendamiseks. Kui Mardi jutt tundub mõnele arusaamatu, siis hakatakse isiku kallal nokkima ja see on juba suhteliselt ebanormaalne toon. Olgem tolerantsed!
Mart,
mesinik

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

Mardist

Mart kirjutas:
.Momendil tegelen  30000€ investeeringuga,millest pool tuleb katta mesindus tuludest.
Mardi jutust tuleb aru saada. Mees on terve oma elu riigi ees põlvitanud ja olnud tõeline reamees.

Sinu suhtumine on väga ühetimõistetav. Esmalt hangime toetuse ja siis hakkame mesindama.  kahjuks 99,9999% toimib see süsteem teisipidi.
Ehk oli minu eelmine jutt veidi keeruline sinu jaoks.

Ma ei ole sinu mõttemaailma vastane!!!!  Ma olen sinu suhtumise vastane.  Ma toetan igasuguste projektide kirjutamist ja taotlemist ka ise igapäevaselt. Kuid ÜKSKI teine  ei kaaguta enda tegude üle niimoodi nagu kodanik MART.
Mart tahad tunnustust teiste poolt. Võta endale õpipoiss. Aita ta jalgadele õpeta selgeks projektide koostamine, taotlemine ja projektirahade kasutamine.
Senikaua kuni sa ise ja üksinda kaagutad enda kümnete tuhandete eurode suurustest projektidest ei austa sind ükski mesinik. Pigem hakkavad põlgama.
Su ideed on head, arvatavasti korralik teostus ka. Kuid nend ideede pinnapealne  tutvustuse realiseerimine teistele ajab enamikul südame pahaks. Eriti just siis kui sa seda igas oma postituses rõhutad.Müügi tootjarühmadest...
Kas neid on vaja? Isiklikult leian et VÕIKS TEATAVALE KONTINGENDILE vaja minna küll. Eriti just vähemmõtlevatele inimestele. Kahjuks aga see kontingent, ei taha väga laiapõhjaliselt mõelda ja kaasa lüüa x tootjarühmades. Pigem olla nurkaaetud.

Müügi kohapealt: Tegusa mesinikul ei tohiks olla probleemi kuni 5T mett aasta jooksul maha müüa. Veidike mõtlemist ja suudab seda ka jaemüügis organiseerida. Hulgimüüki Eestis väga raske täide viia. Vaheltkasuvõtjad lihtsalt sööksid igasugused grupeeringud välja- sest üksikmüügist toimuval tehingul pole kasuahnete vahendajate protsenti vahel.

Minu nime taga tõesti ei ole kandeid. Sest kahjuks Eestis loeb kogemus ja paberimajandus. Ma ei ole tahtnud hakata enda nimel siiani teist raamatupidamist pidama.  Piisab kui ühe nime all on - kergem kulutusi ja tulusi kontrollida.
Eriti veel juhul, kui sellest asjast ei oleks kellegile kasu peale riigi. Niisama tööd raamatupidajatele pole mõtet anda kui sellest kasu pole.

Ps
Ma ei nokiks eales kellegi isiku kallal. Kuid liiga peale tükkiv suhtumine mingis teemas (siin mõeldud toetuste osas) on juba põlgav paljudele. Eriti kui teema algataja ei süvene teistele asjade käigu laiapõhjalist lahtiseletamist.


Mart annan sulle elus ehk esimese hea nõuande, kuidas saada tunnustust teiste mesinike poolt. Kui sa tunnustust ei otsi, pole sul üheski mesindusalases foorumis ka asja.

Sa siin kirjutad projektidest. Võta üks kasvõi enda projekt ette. Kirjuta iga punkt ja koma selles lahti. Seleta oma arutelud lahti ka kõige labasemale inimesele kuidas mingi projekt koostataks,  seejärel taotlemine ja lõpuks selle realiseerimine. Reaalselt oleks selleks ca 10 A4 täiskirjutatud lehte vaja. Senikaua kuni ei suuda sa ISIKULISELT teha tavainimesele selgeks, et midagi keerulist ei ole - senikaua ei ole sul endal üheski tõsiselt võetavas mesindusalases töörühmas asja.  Ühesõnaga tuleb lõpetada populism ja alustada reaalse ja loogilise mõtlemisega..

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

pole hullu

minul on üks ammune tuttav ,kelle jutt lõpeb alati sellega ,et KGB pole eestist kuhugi kadunud ja seepärast ei ole soovitav heade sõprade poole minna eesuksest ega helistada neile oma isiklikult mobiililt. kui ta ennast peterburis KGB majoriks nimetas ja linnapeaga kohtumist nõudis ,toodi ta maksumaksja kulul koju tagasi. midagi seadusevastast selles polnud ,sest tal on kõik vastavad paberid olemas.
ma ei tea ,millised paberid Mardil on ja mida võib endale nende alusel lubada riigi või euroopa rahade eest ning ega see mind väga huvitagi. väikese inimesena vaatan maailma ikka oma pisikese mätta otasast, kus ma muuhulgas poputan mõnda peret mesilasi enda rõõmuks,olles seejuures osakeseks eesti mesindusest ning päästes sellega tükikest  maailma. aga mul on tunne ,et tubli mesinik ja nõustaja Mart kõigutab minu ja minutaoliste mätast sarjates meid aegajalt päris krõbedalt. vahel näib ,et on kahte sorti arvamust-Mardi arvamus ja vale arvamus.
seepärast teenibki Mart sageli minu pisikese miinuse. ei enamat, sest eks iga asi lõpeb kord iseenesest. kui mitte sel reedel , siis pisut hiljem.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pole hullu

Ausa hobikast Spungi põhjendatud miinuste ladumine on tervitatav,kuid tuletan meelde,et hobimesinikel pole tootjarühma asja.Oled KGB alal uurimisvõimeline ,uuri siis mida räägib ÜP-t tootjarühmast ja ajaloost vaata kuidas käis Staalinlik põllumajanduspoliitika.
   Mart
 Arenemist

Pronksmedal (100p.)

kgb sõeluurija

selles osas minu lugupidamine, et hoiate oma tootjarühma puudutava kompaktselt ja vastava märksõnaga pealkirjaga teemas. püüdke samamoodi jätkata, siis kõik ok ja oleme ikka sõbrad edasi. nagu näha, siis on teil kogunenud juba mingi kogus fännegi, niiet jääb soovida vaid edu! kriitilise massi kokkusaamisel soovitaks siiski kuskile omaette foorum teha. saate fokuseeritumalt oma teemaga tegeleda ilma, et pahad kaasfoorumlased teid pidevalt jalgadega materdaks.


Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

... sõeluurija

Minu põlvkond pidi elama KGB tegelastega koos,olgu töö,puhkus või pidu.Tänapäeval peaks naad olema märgistatud ja selles protsesis mesinike
ei kasutatud.Kui kgblane on mesinikust ettevõtja,siis ta võib kuuluda tootjarühma.
 Pannes sõelale Tarumani on tootjarühma kuulumine väga küsitav,kui välismaal mesindaja.Miks püad kedagi halvustada,fuurumit kujundada,materdamist leevendada.Kui oled euroliidus tegutseja,siis v'õiksid
jagada ühistegevuse alaseid tähelepanekuid.
 Tootjarühma teemat maha ei mata ja selles valdkonnas liigun kindlasti edasi.
       Mart


Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tootjarühmast ja toetustest

Aastakene möödunud ja aeg ära raisatud.Pole teadaolevalt mesindusvaldkonna tootjarühma ega nõutavat tunnustamist.
Jätkuvalt sellel teemal EML ja teised mittetulundusühingud sõna ei võta.Uuest mesindusprogrammist on teema välja roogitud.Mesinike ministeeriumi tuleval ümarlaual katsun teema vestlusringi suruda.
   Isiklik mesila  arendamine toetusega sai ehitaja äraütlemise tõttu tagasilöögi.Mind töödeldakse otsusega millega tühistati toetamise käskiri ja nõutakse tagasi korektselt kättevõideldud
toetus.Leidsin,et kellegi karvane käsi on ahistamisel  mängus ja selle tõttu esitasin vaide.Meie mesinduse suured arendajad ja kaitsjad vaikivad naeratades.Ise katsun lnvesteerijate kaitse
küsimuse esitada ministeeriumi ümarlaual.
  Ei mõista miks investeerija peab jääma ilma realiseeritud toetusest ja alustama otsast.
    Mikroe... Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tore

 juu et, elu õpetab austatud Mart - Ei investeeriatel ole ministeeriumi poolt mingit kaitset loota! Isi peab ikka võitlema - kui valguskiir kusagilt veel paistab! Ei ministeeriumil ole kellegi eraisiku investeeringuga mingit pistmist! Vaie tuleb ikka PRIA-le esitada ning pikendust lunida - kui seadus võimaldab!

Tootjarühmade osas sai ju ka ammu juba öeldud...
Et oma enda - tuttavad ja sõbrad ja sugulased ja järeltulijad ja eesminejad on vaja " Tootjarühma kokkukutsuda, kui selleks soovi on!
Ega võõrad, kes  puuda soola pole koos ää söönud, tootjarühmaks kokku sobi!
Selles mõttes jäädki siin - hüüdjaks hääleks kõrbes!

Eesti mahedad on küll viimasel ajal kaks suurt  tootjarühma teinud . Kuid väga visalt edeneb ....kõik ju ikkagi turustavad oma toodangu ise! Sama on ju meega!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

ehitus

see, et sihtotstarbeliselt antud raha küsitakse tagasi kui tähtajaks valmis asja ette pole näidata, on täiesti loomulik. arusaamatuks jäi see,miks ehitaja ära ütles? tavaliselt on põhjus oskuste puudumine või raha. olen ka näinud kui tubli töömees kokkulepitud raha juures vasara nurka viskab ja sõnagi lausumata minema astub Wink aga õpetlik lugu igal juhul. tasub mõelda enne taotlemist.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ehitaja

ütles lepingu üles aga ehitajaid on teisigi, või jäi ülesütlemine  viimasele minutile.Õiguse tagaajamine ja kohtus käimine on rahakate tegelaste asi,kui sul ei ole rahakott puuga seljas või tugevat seljatagust, kaotad kõik kohtuprotsessid.Mina selles eas elaksin rahulikult, 10-15 mesilasperega .Panen rõhu teadmiste omandamisele,selleks kulutan aega venelaste videode vaatamisega,käin õppepäevadel ,loen mesindusalaseid raamatid, konsulteerin suurte teadmiste mesinikega, ühesõnaga panen rõhu toodangu suurendamisele pere kohta.Pria toetused ja tootjarühm jäta noorematele tegijatele kui on vajadus tehakse see kohe ära.Annan head nõu ,tegele pisisulindusega nagu mina ja usun et hing on palju rohkem rahul. Parimate soovidega pisisuli Heino Pärnumaalt