Talvitumine

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Varasemalt olid suured probleemid talvitumisega. Tänavu 5+
Lamavtarudes on/oli kõige lihtsam pesa korrastada ja talvitus 100%. Puuduseks suur ajakulu. Lamavtarus mesindades tuleb kindlasti kasutada püstist emavõret ja soovitan veel teist pesa peal.
Korpustarudes toimub ventilatsioon ainult alt (minul) ja lennuava kaudu. Olenemata sellest kas põhjal oli võrk, õhupadi,ainult lennuava lahti jne. tulid kõik pered ületalve. Katsetasin neljal erineval põhjal ja möödunud talveks sobisid nad kõik. Füüsilist vägivalda hoidsin ära sellega,et vedasin sügisel enamuse peredest koju. Aga nugis jõudis ikka kuuel perel esiseina ära lõhkuda, jäi alles ainult 3,2mm soomepappi aga sobis seegi.
Soovitus järgmiseks talveks: ei koonerda lestatõrjega, ei koonerda talvesöödaga,naisele nugisenahast kasukas või vahemalt topis ja vähemalt 20 lehte kunstkärge perele, tarus talvitunud raami koht on vahasulatis.
Kuna kõik pered jäid alles siis jäävad alles ka lamavtarud, pole mesilasi lihtsalt mujale panna. Javeel, sügise ikka mõtle et mis siis saab kui köik mesilased alles jäävad. Teatud hulk raame, k-kärge, tarusi olgu ikka aidas varuks.

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

talvitumine

valt Kui võimalik saaks ligemalt kirjutada lamavtarude sügis korrastamisest ja emalahutus võre kasutamisest.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

püstvõre lamavtarus

Hr. Mati Haabel kirjutas sellest lehes "Mesinik" nr. 31 ja 33. nr,31 on siin saadaval 33 tuleb mujalt otsida. Loe kindlasti läbi siis on järgnev ehk paremini arusaadav.

Igal mehel oma käekiri, 3/4 seinast peab olema võre, mitte vähem, magasine panen peale 4tk (mitte kohe). kummalegi poole 2, pesapeale panen ka emavõre, et ema üles ei läheks.Vaheseina paigaldades vaata et magasin mahuks peale mõlemale poole. Mul on 8 raamsed.
Ema munemist ei takista, kui vaja vahetan osa pesaraame välja kui munemiseks ruumi pole. Sügisel tõstan uued haudmekärjed esimese lennuava poole võret, so. umbes aug. algul. Tavaliselt on hauet 5-7, uued haudmega kärjed kus mett rohkem kui kilo jäävad kohale, kooruvad siis vurri ja vajadusel talvepessa lisaks. Talveks pesas 7-9 raami, vahelauad tõstan 1cm põhjast lahti soojustuse ka. Pesa peale 2-3cm soojust.
Talveks 15kg lisasööta või nõks rohkem. Söötmisega alustan 20 aug. Kunstkärge ehitavad ülesse10-12 suurt ja mõne magasini ka.
Ja lisaks: mesilased panevad mee kõige parema meelega pesa peale, ja üle kaanetatud mee nad pikalt käia ei taha, vähemalt minu omad.

taru põhi

valt Tänan vastuste eest. Aga üks küsimus tekitab teise. Te kirjutate sell talvel talvitusid Teie mesilased neljal erineval põhjal. Kui pole saladus, millised need on ja mille poolest nad erinevad.