Paju-remmelgas

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Paju korjet 4 päeva. 14.04 jäi kaal nulli , 15-17.04. tuli korjet 6-11kg kokku. Väikesed pered korjest osa ei saanud, polnud kohta kuhu nektarit panna ja polnud ka korjajat. Suure osa korjest moodustas õietolm.
17.04 tarru vaadates tuli ema meekärgedel vastu, kõik augud olid nektarit täis ja eks ta otsis kohta.Osa meekärgi tuleb asendada munemiseks sobivate kärgedega.
15.04. panin mõnele perele koorimismagasinid peale, need peaks nüüd täis olema.
Nädala keskel läheb soojaks, siis annan kindlasti kõigile raami kunstkärge ja ka munemiseks sobivaid. Poputage ja suunake oma mesilasi, ja tulemused tulevad v-head.
Tegelt saab mesilane ka ise väga hästi hakkama ja kui mõistus otsas siis nii teemegi, aga muidu tahame ikka targemad olla.
Esimene soe ilm teeb lahti vahtra õied, mullu võttis need külm.
Mul mesila läheduses veekogu puudub, joodan neid nii värske kui ka soolase veega. Algul oli soolane väga populaarne, kuid nüüd maitseb mage paremini.

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

kas tasus vaeva?

25.-27. 04 sooja pea 20C panin k-kärge. Kolmapäeval antud kärjel reedel munad sees, nii et munemisega oli häda käes. Ühe mesilase üleskasvatamiseks pidavat kuluma kannutäis mett, kui on üks tühi kann, siis palju aega kulub, et ema saaks päevas 2-3000 muna muneda.
Koorimismagasinidest siis sedasi, et kaks täis, üks poolik. nüüd siis tean millistest gruppidest paju mett ei tasu loota.
Veepuudus on mesilastel suur, joodan, ka soolaga.
Tsisternmesilane -?