Tarupõhjade vahetus (korpustarud)

Pronksmedal (100p.)

Kas hetkel (s.o veebruari keskel) on mõtet hakata korpustarudel põhjasid vahetama puhtate vastu? Vaatasin mõnda tarusse sisse ja päris palju on surnuid summe ning ei taha, et nad seal mädanema hakkaksid.
Või peaks veel ootama? Ilme iseenesest vaikne ja pluss 1 sooja.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Tarupõhjade vahetus talvel

Vajadusel võib vahetada. Ise vahetasin detsembri lõpus ühel perel põhja kuna hiir oli sisse saanud. Mesilased ärritusid väga vähe selle peale. Kogu vahetus toimub sekundite jooksul.
Teiselt poolt, igasugune liigne ärritamine talvel on mesilastele kurjast. Praegu peaks ikkagi sügav talverahu olema. Kui praegu pere ärritada nii et, nad tõstavad pesa temperatuuri, hakatakse hauduma.

Pronksmedal (100p.)

vaikselt õnnestus

vaikselt õnnestus põhjavahetus kahel tarul.
Teistel oli kõva sumin sees ja mesilased vahtisid põhja ja korpuse vahepraolt vastu ning ma ei hakanud lahti kiskuma. Mis nüüd saab, ärritasin neid veelgi? Ning enne kevadest vist saagi neil vahetada?

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

miks peaks

ei tea mis põhjusel peaks praegu neid segama...las toimetavad rahumeeli kuni aeg selleks küps on

Miks peaks? *

Erandolukordi on ikka vahel. Kui vaja, tuleb talvel ka pesa lahti võtta. Ventilatsiooni puudumise ja lämbumise vältimiseks on mõistlikum põhi vahetada/puhastada, kui loota, et ehk elab pere kevadeni välja.  Asjatu torkimine uudishimu pärast on muidugi kurjast.

Kannatust kevade ootamisel ja
head perede kevadessejõudmist!

Aasta mesinik

Tarupõhjade vahetus

Talvel mesilaste segamine on küll viimane asi, millega tegeleda.Aga kui pere sumiseb kõvasti ,siis tuleb küll selgusele jõuda,milles asi. Kui on hiir peres, on lennuaugus palju purustatud mesilasi.Sel juhul tuleb ikkagi  lamavtarru panna lõks.Hea isegi kaks lõksu ja teineteisest kaugemale. Kunagi pole tarus üks hiir, ikka kahekaupa. Paljud mesinikud panevad vanematesse lamavtarudesse sügisel paberi peale hiiremürki juhuks kui mõni hiir perre tuleb.
 Korpustarru on raske lõksu panna, sest tavalselt on põhja lahtikangutamine juba suur mesilaste häirimine. On olemas graanul8ites hiiremürki, mida võib poetada taru põhjale poetada kui korpuste all on krae ja selles omakorda ava,mlle kaudu sügisel sai oblikhappeauru tehtud. Talveks paneme sellele avale  knopkadega ette peene metallvõrgu.
Kui on pere läinud tuliseks, siis tuleb teda jahutada.Lamavtarus matt kolmnurka tõsta ja küljematte eemale nihutada. Nälja korral aga panna peale kandipätsike.