Koimure

Näib, et lisaks mesilastele on ka koid (ussikesed) endale tarus elupaiga leidnud. Kuigi siin foorumis on aeg-ajalt koide tõrjest räägitud, siis ega keegi ei tea, kas näiteks lavendrit võiks tarus kasutada. Poodides on saadaval mh naturaalselt lavendrit, mis peaks koid eemal hoidma. Samas ei tea, kas see ka ussikestele mõjub ning kuidas mesilased sellele reageeriks. Või on veel häid ja tõhusaid nippe koide vastu?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

koi

tundmatu

Pronksmedal (100p.)

Koi


Hoia tarus puhtust ja ära raamivaheliiste kasuta.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu kogemus

Minu kogemused on järgmised.

Kui koi taru ronib  on pöhjus järgmine, tarus on liiga palju kärgi mida mesilased ei kata (vöi  on  pere nörga vöitu).

2. tähele panek on    Kärje koid tahavad ainult haudme all olnud kärgi (need on pruunikad- mustad ) olenevalt mitu korda on haudme all olnud

Mina oian kärje koi  enda mesilastest ja kärje laost eemal sellega et, köik raamid mis on pruunid lähvad sulatusse, köik erk kollased ja kunstid aga säilitan  üle talve. (seda teen peale sügisest koondamist ja mee vöttu).   Seda tuleb (sulatust) teha vöimalikult kiiresti peale mee vöttu. sest nädal peale mee vöttu vöib koi juba kärgedesse muneda ja sealt hakab vastne arenema.

talvituma panen peredesse raamid mis on see aasta kunstist ülese ehitatud
(ja nii iga aastal) Sellise prohvilaktikaga  oian eemale aigus tekitajatest ,mis vöivad  kärgedesse jääda ja ka koidest.

(20 perele  arvestame 80 korpust suve kohta, siis talvituvaid  korpuseid on tavaliselt   mis sulatusse ei lähe16- 20( need on need raamid mis kärje oidlasse panakse).
köik ülejäänud on kunst kärjed. muidugi 1 korpus on see milles pere talvitub.


Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Koimure on


tõeti tarus kus mumme ei ole,isegi raame on ussikesed närinud,aga mitte kunagi kus mus mummud elavad,koi ei taha tõmbetuult ja saab ka kange happega tõrjuda,hoides kärjed korpustes ja panna isolatsiooni plaadi tükike ei mäleta kas peale või alla immutatult kange happega,tuhaplokist garaazis olen hoidnud peale vurritamist tühjad kärjed,väga harva kui koi vähesel määral kahjustab ka suir seisab ilusti kevadeni

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

koi

ka mina nägin koi ussikesi tarus viimati siis kui vaheliiste kasutasin. ka jahe pesaruum on soodustavaks teguriks, nagu juba mainiti.
talveks jätan lattu siiski ka haudme all olnud raame, sest emale meeldivad need kevadel munemiseks rohkem kui päris uued. ma  vähemalt arvan nii Smile
et koide kärjehuvi laos vähendada, pritsin kärjed kergelt toiduäädikaga üle.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

äädikas

Parim koitõrje laos on kange äädikas. Kevadiseks munemiseks tumedapoolseid kärgi hoian ületalve suletud kastis, äädikalapp raamide peal. Just nimelt peal, sest äädika aur on õhust raskem. Päris koivaba mesila ei ole ja probleem on just vaheliistudega. Tugev pere pesaruumi koid ei lase, kuid aegajalt leiab ikka mõne vagla raamivahe liistul vingerdamas. Konkspeitliga laiaks ja asi lahendatud. Kindlasti tihedam kontroll! Lohutuseks, et mesinduse algul läksid kaks peret välja koi tõttu. Tagantjärele tarkus: vanad kärjed, halb ventilatsioon ja liiga suur kontrollivälp.

koid

mul oli nendega jama, kuni sain talveks kärjed vanasse külmkappi. nädalaks kõva (sügav)külm ja kui ka mingeid mune oli, siis külmusid ära. kevadel oli kõik kenasti koivaba. aga kui on tarus, siis natuke ei tee midagi. kui juba võrgud kärgede vahel siis tuleb kärjed ära sulatada. aga see on märk, et pere on nõrk.