Soovitage tarujalgu

Kasutaja päike pilt

Hei, palun kiitke oma tarujalgu, rohkem huvi on lamavtaru jaoks, aga loen tulevikule mõeldes ka korpuste tarualuste kohta. Siin palju kogenud iseehitajaid mesinikke koos, kes kindlasti just enda variante parimaks või kindlamaks peavad. Mul on eesmärk mesilasse korralikud tarujalad osta/teha lasta. Oleks hea esmalt välja uurida, millised tarujalad kõige paremad või joonised saada. Sipelgatega mul ka mure, nii et esimese valikuna vaatan metalljalgade poole. Poodide valik väike. Või ehk leidub siin mõni metallitöö spets, kes oma pakkumise teeks mulle?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Just müüsin oma lamavatest

Just müüsin oma lamavatest järgijäänud jalad maha. 1 eur/tk, huvi oli osta oksjonil olematu ....Tsingitud kaablirennist ise  tehtud, igavesed, põhimõtteliselt. Kui peaks uuesti tegema, teeks samasugused.
Kujult nagu taburet, poltidega koos.
https://plus.google.com/photos/111962993952708518665/albums/578842429972...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Hetkel

ei näe ma paremat varianti kui fibo kergplokk,et siis  nii lamav-kui korpustarule. Olen proovinud igasugu variante- alguses lõin vaiad ,siis mingi hetk isegi ostsin koraliku vinklit  millest keevitada raamid - nüüd minu järeldus  --   fibo  ja kogu lugu,kui taru jalgu just õli sisse või kuskile anumasse ei pane ,siis mis vahet seal on kui suur on pind kust sipelgad üles ronivad ? EI OLEGI VAHET kui näen neid ronimas,osadel korpustarudel on ka nad hetkeks vallutanud katusealuse lae,aga natuke sipelgapulbrit ja rahu majas. Need tarualused korpuste jaoks on sama nagu poes müüakse ka algajale aednikule rehahoidjat kuuri seinale, Teen ka ise korpustarusid müügiks,aga ma tunnen,et teeksin ennast lolliks kui müüksin ka taru aluseid. Need minu mõtted ja ei pruugi olla absoluutne tõde   Smile Igaljuhul ära liiga üle pinguta nende jalgadega,pigem vaata mis pere teeb Wink

Kasutaja päike pilt

soovitage tarujalgu

Kaido kirjutas:
mingi hetk isegi ostsin koraliku vinklit  millest keevitada raamid

mis miinused keevitatud tarujalgadel olid? arvan hetkel, et need on esimene valik, aga kuna alles valin, siis huvitav

Pronksmedal (100p.)

Keevitatud tarujalad

Tere.
Omal on mul nelikant torust tehtud tarujalad ja nende üks suur probleem on see, et neile peab mingi plaadi alla panema, sest muidu need vajuvad küllaltki kiiresti maa sisse. Ise ma tegema selliseid ei hakkaks, liiga mõttetult keeruline kuna need peavad täpselt tasapinnas olema. Lihtsam on võtta tõesti paar fibo plokki või midagi sellist, kui mässata nende keevitatud jalgadega.

Andres.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

korralikud puujalad

ja silm puhkab. Mädanevad ära teed uued ja kogu moos.

http://www.inkassi.pri.ee/index.php/inkassipri-korpustaru/28-kt0103000013

Kui koduaias siis igasugust träni ju sinna ei taha, kui kuskil neutraalsema pinna peal siis mida iganes.

kiviplokk

Ma olen katsetanud pea kõike, puuposte, metalltorusid õlikopsikutega, poolitatud euroaluseid ja kokku keevitatud taburetikujulist alust. Aga nüüd läheb vana tuhaplokk alla ja kogu lugu.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Sellest mina ju räägingi

et pole mõtet mässata igasugu jalgadega,paar plokki ja asi ok.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

taru ja jalad

korpustel kasutan sellist lahendust
http://mesindus.ee/album/pilte-kalle-vihtre-ja-juri-luguse-mesilatest
mina võtsin kaks 5m lauda serviti ,kruvisin 40cm jupid vahele ja panin selle "redeli" tellistele. lihtne valmistada, hea katust ja korpust kõrvale tõsta vaatamise ajal ja kevadel põhjade vahetamise rakist paigaldada.

lamavatel peksin algul vaiad maasse. mõne aastaga mädanesid ära ja see polnud tore. lisaks sipelgad, keda mul pole mitte vähe.
siis panin tuhaplokid. iga nurga alla poolik. pinna peab ikka tasaseks tegema nagu jalgadegagi. kui vaja liigutada, siis päris tüütu. muidugi küsimus ,et palju liigutada plaanid Smile ja jälle sipelgad.
praegu on lamavatel 40X60cm ristkülik ja jalad all 30X30 vinklist. lisaks vineeritükk või paar lauajuppi. kui sipelgatele pulber ei aita enam, siis topsid alla. jalgade kõrgus peab olema õige. ma pikk mees ja algul olid kellegi madalad alused, küll hakkas seljale raame lapates.
minul on nii ja ka jääb nii.

kama kaks...

kama kaks,kas jalad puidust või rauast,mina kasutan mõ'lemaid ja iga jala all on veneaegne soolaheeringa plekk karp,karbis vesi,vee peal õrn õlikiht....aga ühe taru kõrval oli mingi  taim väga jõudsalt pikkust visanud,toetus vastu tarujalga ja seda mööda toimus siplaste rünnak-kogu taru esisein mustendas neist.
Kui poleks tol päeval seda märganud,siis oleks mul praegu aias üks tühi taru sülemiootel...

Kasutaja päike pilt

soovitage tarujalgu

tänan, juba läheb põnevamaks, kui tuleb erinevaid valikuid. lahe on lugeda kõiki, kuidas herilane kasutab "antiikseid" soolaheerina karpe  ja viide joonistega on ka mõte, et võibolla ilusad korralikud puidust alused. ootaks veel midagi metalljalgade kiituseks või laituseks või mõnda pilti ja joonist.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

plastist jalad

Kasutan jämedamat, alates 50 mm, veetoru juppe. Ei idane ega mädane.  Neid saab kohtadest, kus trassiehitus käib, arvan, et ehitajal on hea meel, et saab jääkidest lahti. Peenemad olen teinud stabiilsemaks valades need betooni täis, 120mm ei vaja lisatugevdust. Otsas kummuli suvaline karp. Jalad määrin igal varakevadel paksemat sorti õliga. Üks pilt annab rohkem, kui tuhat sõna.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

autokummid

on ka head tarualused

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Tarualused

Maasse löödud vaiad, kahekaupa pealt lauajupiga ühendatud. Eeliseks lihtsus ja materjal, kasvõi tihnikust saetud kuusekaikad. Puudus - mädanevad ajapikku ära, teisaldamine raskendatud, sipelgatõrjet tarujalgade õlitamise teel tuleb teha mitu korda suve jooksul kuna puit imab õlid sisse.
Prussijuppidest spetsiaalselt ehitatud maapinnale paigaldatav tarualus. Eelised - lihtne teha, lihtne teisaldada. Puudus - mädaneb, maapinnale toetuva pinna alla teevad sipelgad pesa, suve jooksul vajalik korduv sipelgatõrje.
Fibo blokid. Eelised - lihtne, kergesti teisaldatav. Puudus - sipelgatõrje raskendatud, kuna nad ronivad tarru ka läbi bloki, samuti teevad sinna alla pesa.
Tuhablokk, nn. Narva blokk. Eelis - lihtne, kergesti teisaldatav. Puudus - imab niiskust, sipelgate probleemid.
Autorehv. Eelised - lihtne teisaldada. Puudus - pehme, taru kaalu muutudes vajub, kuidas vältida sipelgate tarruründamist, ei oska öelda. Ja kui rehvide asemel lõpuks otsustada korralike tarualuste kasuks, kuhu paganama kohta need rehvid siis panna Laughing out loud
Plasttorujupid. Eelised - kui neid kusagilt poolmuiudu saada on, siis betooni täisvalatult ilmselt üsna head, lihtne vältida sipelgate tarrutungimist, kestavad seni, kuni päike plasti väga rabedaks muudab, ilmselt üsna kaua. Puudus - teisaldamine raskendatud.
Metalljalad, vinklist raam, torujupid all. Eelised - piisava materjali paksuse juures peaaegu igavene, sipelgate tarrutungimise vältimine lihtne. Puudused - sobiva metalli hankimine kallis või keerukas, teisaldamine raskendatud, ehitamine erinevalt puidust nõuab natuke vähemlevinumaid tööriistu (elektrikeevitus).
Metalljalad, nelikanttorust nö. kuubiku kontuur. Eelised - peaaegu igikestev, sipelgaprobleem lihtsalt lahendatav, lihtne teisaldada. Puudused - sobiva materjali hankimine, veidi keerukam teostus.

Ülal toodud siis esmased mõtted, ilmselt jäi veel mõndagi kirja panemata, aga ei taotlenudki siinkohal põhjalikku analüüsi.
Ise kasutan lausa kolme varianti. Metsamesilas on puidust vaiad. Mõne sobiva kuivaka ikka leiab, suure haamriga maasse ja lauajupp naeltega peale. Liivane pinnas, mänd mädaneb umbes 3 aastaga, kuusk 4-5 aastaga maapinna piirilt läbi. Samas materjal käepärast, teen uued. Sipelgate tarrutungimise vastu tuleb kuu aja jooksul 2 korda õlise pintsliga vaiadele ring peale tõmmata.
Statsionaarsete alustena kasutan vinklist raami millele 4 torujuppi alla keevitatud. Sipelgate vastu tõmban igal kevadel õlise pintsliga jalgadele ringi peale. Sellised said tehtud lihtsalt seepärast, et mul oli omal ajal vinklit ja toru laialt käes Smile
Kolmanda variandina kasutan neid nö. kuubiku kontuurikujulisi. Materjaliks oma aja ära elanud kontorimööbli metallkarkass, 25X25 nelikanttoru. Kui vaja tarud peale kanarbiku veel kuhugi vedada, hea lihtne ja kerge sellised alused kaasa võtta. Konstruktsioon selline, et mahuvad osaliselt üksteise sisse, seega ei võta palju ruumi ei transpordil ega ladustamisel.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tugevaks tarualuseks

on mul kaks  2mm plekist väänatud 15korda 15 sm ruut umbes 75 sm pikk ja risti peale käib 5 korda 10 sm pruss kuskil 1m pikk nendega ei vaju ükski torn ära,kõrgust reguleerin vanade keraamiliste seinaplaatidega, sõiduauto kummide peal kergemad korpused 1- 2 korpust,on olnud 3 kummi peal 6 m pikkune 5 orda 10 pruss ja peal 5 väikest taru so 1 korpus tehtud noored pered,metsas kõige kiirem ümarpuit läbimõõt 10 sm ja 70 sm pikad, need lõikan mootorsaega metsas koha peal, viimati 12 lendpere jaoks sai tehtud ja aega võttis umbes pool tundi, leian mul on üks parimaid variante korpustega majandamisel ja veel üks kiiremaid on kaubaaluste kasutamine, usun minu ja Metsamesiniku pakutavast leiab iga mesinik sobiva lahenduse     Head meeaastat kõigile hobimesinikele pisisulidele ja kutselistele    Heino Pärnumaalt

uudishimu...

tere mesinikmetsast
  Kas oled nõus avalikustama,millist õli jalgade määrimiseks kasutad
Mina kunagi kasutasin veneaegset käigukasti õli"nigrool" ,see oli efektiivne,haises kui raibe ja ära ei kuivanud.....aga need head asjad ja ajad on mõõdas

Pronksmedal (100p.)

plastrex

üks võimalus on kokku kruvida plastrexist. mingeid erilisi tööriistu pole vaja, näevad välja kenad, eriti rohelisest materjalist, eluaegsed, kergelt teisaldatavad. tehasest saab tellida täpselt sobivas mõõdus jupid, poest sobivad tsinkkruvid ja mõni minut endalt monaažitööd, keskkonnasõbralikud tänu taaskasutatavusele. miinuseks on hind aga kuna tegu pikaaegse investeeringuga, siis ei oma seegi miinus mingit tähtsust.

http://www.plastrex.eu/tooted-2/postid-ja-plangud/

Pronksmedal (100p.)

PlastRex

PlastRexist mitmeid kordi odavam on immutatud puit või metall. PlastRexi tootel on väiksem kandetugevus kui puidul.
Puit on oluliselt tugevam. Immutatud puidul eluiga u 30 aastat, plastmassil võib isegi vähem olla. Plastmass vananeb ja muutub hapraks. Isegi metalli füüsikalised omadused aja jooksul muutuvad.
PlastRexi kodulehel arvutasin hinnad välja. Posti 95#95 ristlõikega m3 hind on 797,78 eurot. Plangu hinnad 1200-1300 euro vahel.
Immutatud puidu m3 hindasi täpselt ei tea, aga arvan, et u 300 euro kanti.
Plastmassi saab lõigata tavaliste puidu saagidega, aga saeketta muudab kiiresti nüriks.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

To: Herilane1

Jaaa, vana hea nigrool. Kitsas triip ümber tarujala ning sipelgad hoidsid mesipuust meetri kaugusele Laughing out loud

Kasutan läbitöötanud mootoriõli ja mingi tahedama määrde segu. Vahekord 1/1 (väga peast pakkusin praegu), ühtlase massi saab kuumutades.
NB: ettevaatust, üsna kuumaks peab laskma, seega suur tuleoht!

Pronksmedal (100p.)

väga head plastikust torud

väga head plastikust torud läbimõõdus kuskil 600 mm neid jääke igalpool linnas kus paigaldatakse sadevee kaeve ja truupe, õigemini küll truubitoru, ei idane ei mädane ja uv ei mõju kah eriti, mul juba 5 aastat, Head kerged, transpordi ajal suht jama võtavad ruumi, aga mul pered paiksed ja seega seda probleemi pole, Trassiehitajad annavad heameelega jupid niisama ära, plastiku utiliseerimine uht kallis. Sama ka soojatrassi eelisoleeritud toru väliskest, ehituse ajal lõigatakse sealt tavaliselt 500 mm jupid plastikkoorikut maha, plekikruvidega pikilõige kinni ja alus missugune,

Kasutaja päike pilt

to amatöör

kas sul pilti on neist Smile ja kuidas on seos sipelgatega nende jalgade puhul?

Pronksmedal (100p.)

eks immutatud puit

on alternatiiviks tõepoolest. aga.. immutatud puit, mida eestis müüakse on kahjuks seda valdavas enamikus ainult 6-7 mm sügavuseni ja sageli pole sedagi. see hakkab tarualustes kasutatuna seest pehkima juba  mõne aastaga kui aeg-ajalt üle ei võõpa. saetud otspinnad tuleb veel täiendavalt immutada. kõik see on tüütu ja ka kulukas lisatöö. muidugi, on saada ka süvaimmutust aga selle hinnaklass jääb ka suht teise lahtrisse. immutatud puidu jaoks muide on vaja veel spetsiaalseid kruvisid, muidu kobrutavad needki teil paari aastaga läbi. vähetähtis pole ka asjaolu, et kasutatud immutatud puit on ohtlik jääde, mida tuleks kindlasti ka vastavalt utiliseerida. seda ei tohi isegi kohapeal põletada.
kunagi oli meil massiliselt neid, kes jahusid ka plastakende vähesest
vastupidavusest ja nende kümne aastaga laialipudenemisest. mul on need
üle kakskümmend aastat ühe hoone ees olnud. isegi värvitoon pole
tuhmunud, rääkimata mingist läbipainduvusest vmt pullikakast, mida skeptikud udutasid!
kui hiigelsuurt kandetugevust teile taru jaoks vaja on ja kas teil on infot plastrexi kandetugevuse kohta? see, et plastrex hapraks muutub ja mingi taru all lössi vajuks vajaks kindlasti tõestamist. vähemalt mulle isiklikult tundub see küll ülimalt väheusutavana. see pole teil mingi vene või hiina mänguasi! saagida pole endal praktiliselt midagi vaja, kõik materjali saab täpselt vajaminevas mõõdus. pealegi, kõvasulamhammastega ketas peaks tänapäeval istuma juba iga vähegi asjaga kokkupuutuja sae sees juba aegade hämarusest saadik. niiet eks siin ole mõtteainet ja lõplik kalkulatsioon tuleb igalühel endal teha. kuna tarualusteks vaevalt kantmeetritega materjali kulub, siis arvutada on lihtsam jm baasil. plastrex 95x95 on 7.20 /jm. immutatud pruss sama ristlõikega on kuskil 3.50 /jm kandis. lisame sinna erikruvid, täiendava immutusvajaduse, utiliseerimise. ehk siis me immutatud puitu kasutades mingit erilisest hinnavõidust rääkida küll ei saa. kellel saematerjal odavalt käes, aga siiski tahab selle mädanemisega kaasnevat tööd vähendada võib teha plastrexist ainult alumise, maapinnaga kokkupuutes oleva vöö. pealmine osa võib jääda sel juhul isegi täiesti viimistlemata puidust. mul on endal näiteks tarud sellise pinnasega kohas, kus mingeid maasse löödud postid ei tuleks üldse kõne alla. tarualuse kandepind peab samas aga olema üsna lai, muidu vajuvad uppi nädala-paariga. fibo plokke ma tõesti vedada ei viitsi ega taha kuigi need mingil määral ajaks asja ära. jäävad liiga madalaks ainult, mistõttu tuleb neid paar kihti panna või hakata ikka veel midagi juurde aretama. sõltubki paljuski kõik kohalikust olustikust ja sellest, kui kõrget alust kellegil vaja on.
/ja et kellegile valet muljet ei jääks..
ma pole mingi plastrexi müügimees. mul on täiega suva, millest keegi endale tarualuseid teeb või ei tee. lihtsalt tõin selle kui ühe variantidest vastupidava tarualuse ehitamiseks. olgu see hea või halb. kui halb, siis peaks argumentatsioon olema pädev.

Pronksmedal (100p.)

PlastRex

Ei ürita PlastRexi toodet maha teha, aga on sellega parasjagu kokkupuuteid olnud ja natuke tean sellest tootest.
Immutatud puidu jaoks ei ole vaja mingeid erilisi kruvisi kasutada. Mõne aastaga ei mädane immutamata puit ka läbi. Immutusvahend ei tee kohe kindlasti puitu kiiremini mädanevaks.
Immutatud puit on ohtlik jääde, aga plastmass veel ohtlikum. Kui lasta tehases kõik detailid mõõtu saagida, siis tuleb hind kõvasti kallim. Toodetakse mitmemeetriste detailidena. Ümbes nagu saekaatris saematerjal. Ristlõiked ja pikkused standartsaematerjalile päris sarnased.
Kui üks päev on kõvasulam saekettaga plastmassi lõigatud, siis puitu enam ei lõika- ketas vajab teritust. Puitu lõigates vajab teritamist igapäevase töö korral mitme kuu või isegi rohkem kui poole aasta tagant.
Immutatud puitu hakkasin 9 aastat tagasi kasutama ja ei ole selle ajaga veel midagi ära mädanenud. Ja kodus on plastaknad ees 13 aastat. natuke pleekinud on päikse käes, aga välja vahetama lähiaastatel kindlasti ei pea.
Eks igal ühel ole oma eelistused, aga mina eelistan puitu plastmassile, kuna puit on poole kergem ja poole odavam. Tahtsin algul endale aiamööblit plastmassist teha, aga peale mõningast kokkupuudet otsustasin puidu kasuks.

Pronksmedal (100p.)

Sellist pilti ei ole kus


Sellist pilti ei ole kus antud toru taru all on aga proovin panna pildi kus need plastikkaevud peal. Hea paks plastik. Vahel tehakse neid lühemaks kuna projekti järgi tellitud kaev ei pruugi tööde käigus enam sobida ja siis see mahalõigatud jupp jääb vedelema. Suuremate trassitööde korral korjub neid üsna palju ja ehitusfirma veab neid ühest hunnikust teise. Heameelega annavad ära, laevad tänutäheks veel auto kärusse ka.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kui ikka

 magus pesa ei hakka tulevikus oma asukohta pidevalt muutma, siis soovitan fibo ehitusplokki ! Ise olen pikemat kasvu ja lamavatele on alla pandud 3+3 ,kõrgus siis maapinnast ˇ~ 60 cm,hind kokku u 6 euri ( ei pea immutama,värvima,seest täis valama,kartma,et päikesega rabedaks lähevad ) Plokkide ja taru vahela saab panna mida iganes ,et kokkupuutuv pind väike oleks ja sinna saab ka panna kilukarbid koos õliga kui vajadus on. Kui teha kergesti teisaldatav raam metallist ja vinkel osta,lasta keevitada,siis arvan,et 25 .-tk +värvimine. Plastik torud maasse taguda ja täis valada - olen proovinud - mõtetu. Puidust vaiad maasse taguda - olen proovinud,ka mõtetu - teeksin seda juhul ,kui ei raatsiks ühtegi senti välja käia ja võtaks vaiad oma metsast.
 Loodan,et Päike pärast lõpliku otsuse langetamist ja asja teostust teeb ka pildi ja põhjendab,miks nii :)  Wink

Kasutaja päike pilt

Targemaks olen väga palju

Targemaks olen väga palju siit saanud ja infot koos kogemustega, mida mujalt ei leiagi. Arvan, et ka teistele lugemiseks selline põhjalik teemakäsitlus midagi annab ja seega kasu suurem kui mulle üksi Smile Suured tänud, loen edasi. Enda jaoks seega esimene etapp on oma valik teha, siis teine etapp vaadata täpsed mõõdud ja osta materjal (hinnavõrdlus, mis siin juba hästi tehtud on) ja siis vaatan, kas saan üksi valmis või mitte ja lõpuks hea meelega paneksin pildi ka üles. 

Kasutaja päike pilt

plasterxi jaoks mõõdud

Taruman kirjutas:
tehasest saab tellida täpselt sobivas mõõdus jupid
uurisin, jah saabki nii. kas sa oled ise ehitanud? et nüüd mul oleks pilti, joonist või mõõte vaja ja kuna pole iseehitaja veel olnud, siis ei ole mõtet kõike nullist leiutada vaid küsiks siit juba tegijate arvamust, kel sellest materjalist jalad valmis või mõõtudest aimu. oluline minu jaoks ju see, kuidas need nurgad kokku lüüa. kõrguse vaatan jah oma mõõdu järgi.  teoorias oleks vaja ristküliku mõõdud ja jalgade puhul see, kuidas nurk teha ja siis oskan ise kõrguse arvestada ilmselt. tahan teha esialgu prooviks ühe valmis ja siis veel mõelda plusse, miinuseid. Mul on peamiselt lamavtarud hetkel, alustaks sellele mõõtude ja joonise leidmisest.