vurritamine käib

Proffide tegevust jälgides tekkis kahtlus, kas ta ikka paneb kärjed vurri õigetpidi. Pööravate kassettidega hordiaalvurr. Seisvas asendis paistab radiaalvurrina, kannude suund väljapoole, aga tööasendis jookseb ülemine liist ees. Naine teadvat, olevat koguaeg nii teinud. Teine proff ka kinnitas, keda uskuda?Mis see kümmekond tonni kadu mis kannupõhja jääb...? Nagu jõge vastu mäge... Guugeldades leidsin sarnase vurri pildi, kus paistab kõik õige olevat: http://www.google.ee/imgres?start=102&client=firefox-a&sa=X&rls=org.mozi...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kui ma nüüd õigesti aru saan,

Kui ma nüüd õigesti aru saan, millest Sa räägid, siis kaldun arvama, et kui radiaalvurriga saab mee kätte, siis pööratavate kassettidega vurris on juba suht poogen, kumba pidi raamid seal sees on - grammigi ei jää kannu põhja.

Mett ja päikest!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu vastus

sellisel vuril kus  kasetid pöörduvad  kärje pinaga vastu seina erilist vahet pole, kumba pidi raami kasetti paned.
kuna mesi surutakse kärje kannust tsentrifugaal jõuna kannust vällja, kuna mesi on tavaliselt mölemal pool kärje kanus siis,kui sa kohe kiired pöörded paned tahaks mesi  liikuda kärjest vällja , nii  vuri seina poolt, kui ka völli poolt, kuna aga kärje pöhi on ees siis löhub kärje ära.
ET SEDA EI JUHTUKS LASTAKSE  SELLISES VURIS ALGUL  VÄIKSED PÖÖRDED(  ALLA 100 PÖÖRDE MINUTIS)SIIS TEISELT POOLT SAMUTI ALLA 100 PÖÖRDE MINUTIS, kui seda on mölemalt poolt tehtud vöib olenevalt vurist  kuni 400 pööret minutis vurida

See jut on pööratavate kasetidega. (hordiaal vurr)

kui aga on vur milel pööratavai kasette pole ja raamid jäävad suunaga völli ja seina suunas  (töötamise ajal ) ülemise liistuga. (radiaal vurr)  sellel vuril peavad kindlasti olema raami  ülemine liist  vuri seina poole. pöhjus on selles et mesilas kärg on ehitatud mesilaste poolt ülemise liistu suunas ülespoole, et nektar kärjest vällja ei voolaks.
 Kui  nüüd ülemine  liist panna  vuri seina poole tuleb mesi lihtsamini vällja

kui aga teistpidi panna jääks pool saagist raami , vöi löhub kärjed ära

2 pöhjus on veel mesilased ehitavad alati kärje ülemise liistu külge. Alt aga alati liistu külge ei ehita, kui kärg on ülemise liistu külge ehitatud ei saa kärg liikuda  ja  kärg peab tsentrifugaal jöule paremini vastu.

just

ta ise ka hakkas nüüd mõtlema, et kinniste kassettidega hordis pani isa alumise liistu ettepoole, kuna kärjekannud on ülemise liistu suunas kaldu. koolifüüsikast on näe kasu ka ikka!