pere tahab järjepidevalt sülemleda

Tere.


Olen algaja mesinik ja sai see kevad soetatud omale kaks peret. Ühe ema läks juba 2 nädalaga kaotsi ja emadepuudusel liitsin 2 peret üheks. Nüüd see üks pere sai enne jaani 3 korpuse peale aga emakuppe toodeti järjepidevalt ja siis ma tegin kunstliku sülemlemise tõstes 3 haudmekärge ja 3 meekärge uude tarru koos ühe kaanetatud emakupuga ja põhitarus näpistasin kõik emakupud välja. Nüüd kaks nädalat hiljem  on olukord selline et noor pere on vaikselt arenema hakanud aga probleem on ikkagi põhitaruga. 
Täna pere ülevaatusel leidsin haudmekorpusest 4 eri raamilt kuni 12 emakuppu enamus kaanetatud ja ilmselgelt on vähemalt juba üks lend toimunud kuna varasemast oli mesilasi kolmel korpusel ikka omajagu siis nüüd katsid vaid alumise korpuse kärjetänavaid ja mingi hulk ronis ka esimesel meekorpusel . Ma ise arvan, et sain kevadel vanade emadega pered lihtsalt ja pered ise tundsid vahetus vajadust . Tagantjärgi tarkus, et oleks pidanud vb kohe laskma neil uue ema peale teha aga see selleks.
Mul nüüd küsimus olekski selline, et kuidas oleks kõige mõistlikum põhi peres sülemitujust lahti saada, et saaks see aasta ka mõne purgi mett siiski. mul kanarbiku väljad korjaulatuses ja seega aega veel oleks aga kuida seda kõige effektiivsem teha oleks. 
Ma ise mõtlesin, et kui leiaksin ema ülesse siis hävitaks vana ära ja ka kõik kupud peale ühe, millest kooruks uus ema ...samas kui on juba sülemlemine toimunud siis on ju uus ema tarus juba või ei pruugi olla veel? (käisin täna 3 korda kärjed üle, ei näinud ema)
Kuidas üldse aru saada milline emakupp oleks mõistlik alles jätta?
Mul on küll ette valmistatud ka kolmas tühi taru aga siiski oleks eesmärk mitte ainult uusi peresid esimesel aastal kohe toota vaid ka suu magusaks sügiseks saada .
oleks väga tänulik kui keegi oskaks vähe selle mure juures aidata Smile

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

pere tahab järjepidevalt sülemleda*

Kui mesilasperes on kaanetatud emakuppe ja pere arvukus vähenenud, siis on suure tõenäosusega vana mesilasema koos sülemiga juba lahkunud nagu sa isegi õigesti oletasid. Vaevalt nii väikesest perest veel teist sülemit tuleb aga kindluse mõttes jäta siiski alles ainult üks emakupp, ikka kõige suurem. 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

lühidalt sülemlemis tungist

Sülemlemis tung tekib siis kui peres on noortel  mesilastel tekib töö puudus. korje kaob ( Vihma töttu vöi muul pöhjusel)
see ilmneb sellest kui emal tekib munemiseks ruumi puudus.
kui sülemi kupp on juba taru tehtud, siis enamasti kupude murdmisest ei piisa. Köige efektiivsem viis on vana ema  2-3 haudme raami ja mesilastega eemaldada, lisaks veel 1-2 sööda raami .  (Haudme raamid on kohe kuurumis järgus) kuna ema läheb koos nende raamidega siis mune ja vagla raame pole mötet sinna panna sest ema hakkab kohe munema.

pere kust ema ja haudme raamid vöeti  ema puudub, ja selleks et keegi munema hakaks läheb tükk aega siis tekib haudme paus ja kui ema koorub ja paarub on munemis ruumi küllaga .
Vöib oodata kuni mesilased ise  ema teevad ja se paaruma läheb, kuid vöib ka osta  paarumatta vüi paarunud ema.

kui peret laiendad siis alati pane emale min.5  tühja raami
kui paned kunsti siis see annab köigile tööd tarus  kes ehitavad kärgi, kes toidavad vaklu ja kes korjavad mett

ja seda tuleb iga nädal teha vastasel juhul on sülem kiire tulema,
See on sulle  teadmiseks.

nüüd aga praegune olukord  Köigepealt vaata  taru koralikult läbi ,et kindlalt ema poleks(  mune tarus pole, ema kaa mitte)

siis  kui pole jätta köige suurem kupp alles, vöi lööd köik maha ja annad uue ema , mille oled kuskilt ostnud, ja anna emale munemis ruumi, kui ära on paarunud.