Haue välja visatud

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

Käisin vihmase ilmaga taru juures ja nägin, et tarust oli välja visatud ca paarkümmend lesenukku. Kas on muretsemiseks põhjust? Kõige suurem pere. Lamavas on praegu 20 raami + kolm 1/2 raamist magasini. Ühe magasini vurritasin juuni lõpus ja panin tagasi. Pere ei sülemlenud ja arvan, et haudme väljaviskamisega tehti ruumi juurde. Või sai haue külma!? paar päeva temperatuur üle +13 ei tõusnud. Samas ei tahaks ma uskuda, et haue maha jahtuks niisuure mesilaste hulga juures. Kui ilm lubab teen kohe vaatluse.                                PS. Korje, kuni vihmade saabumiseni, oli suurepärane.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Haue välja visatud*

Ju pole neile lesed enam vajalikud või on lesehaudmes palju varroalesta ja kahjustunud haue visatakse välja.

Pronksmedal (100p.)

sedasi nad

nii vara küll ruumi ei tee, et ise korraliku haudme välja roogivad. haudme jahtumine juulikuus pole samuti usutav. olge ülimalt ettevaatlikud! peaks tähelepanelikult haudmevälja uurima.
eelmisel aastal ja ka tänavu on laienenud kummaliste haudmehaiguste ilmnemine, mis sarnanevad kotthaudmele. näiteks venemaal, eestist mitte eriti kaugel novgorodi oblastis, pihkva oblastis jne. on väheusutav, et eesti sellest puutumatuks jäänud või jääb. hukkunud hauet tassivad nad tarust välja. haudmevälja jäävad augud, kuhu ema muneb peale kannude puhastamist uuesti. osadest kannudest tuleb haue välja ja tugeva pere puhul on asja esialgu isegi kogenud mesinikul raske märgata.
siin on paar videot antud teemal:
https://www.youtube.com/watch?v=lT4GaJ9Vl7s
järg
https://www.youtube.com/watch?v=0iWasUysGPI

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

Annan ülevaate

Mesi välja võetud ja annan pere seisukorrast ülevaate. Haue normis, 9-l raamil ja kõigis arengujärkudes. Lesehauet kusagilt ei leidnud. Konsulteerides kohalike mesinikega väideti, et haudme väljaviskamine on normaalne, kuna leski enam vaja ei ole ja aeg on koondama hakata. Kuna kõik on varajane, siis ka ilmselt korje lõppes varem ja juba tehakse ettevalmistusi talveks.  Pere oli selle suve minu parim meetootja, ca 50kg.