Sügisene haiguste tõrje

Tere!

Uurisin siit foorumist ja ka erinevate mesinduspoodide lehekülgedelt varrotõrje vahendite kohta, kuid olen veidi kimbatuses. Väga keemiaga töödelda ei tahaks, kuid ma ei saanud hästi aru, kuidas saaks tõrjuda lestasid oblikhappe ja suhkrulahuse seguga (st kuidas seda valmistada ning millal tarru lisada?). Kusagil oli juttu, et happega töötlemine toimub alles hilissügisel, samas teistest foorumikannetest võis lugeda, et selleks ajaks võib lestatõrje juba liiga hiljaks jääda. Ise eelistaksin pigem varianti, et pärast koondamist teeks ka tõrje.
Lisaks veel küsimus ka nosematoosi kohta - kuidas mesilasi selle eest kaitsta?

Aitäh!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Varroatõrje

Kuna varroatoos on aina tõsisemaks probleemiks muutumas, tegin möödunud sügisel esimest korda oma mesindustegevuse jooksul mitmekordse tõrje.
Esimeseseks tõrjevahendiks valisin "BeeVital"-i, mida mul teatud põhjustel piisavalt käes oli ja tilgutasin seda tarudesse vahetult enne söötmist. Kui söödanõud nädalake hiljem ära võtsin, said pered teise annuse sedasama. Sellega said eelmainitud eliksiiri  varud otsa ja novembri esimeses pooles andsin varroalestadele valu oblikhappe tilgutamisega.
Vital-il ei ole muidugi põhjapanevat toimet, aga maha ta neid kahjureid veidi võttis, eks oblikhape tegi viimase töö ära. Tulemustega võib üsna rahul olla, hoolimata lahtikaanetatud lesehaudme uurimisest ei ole ma käesoleva suve jooksul veel lesta näinud.

Juhendmaterjal

EML jagab vabavarana Aado Oherdi ja Leo Vari koostatud lestatõrje-juhendit, kus ka oblikhappelahuste teema ilusti käsitletud. 

Ravimriba

kas on väga jama, kui kahest üks ravimriba kukkub pessa ja jääb sinna talveks?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Re: ravimiriba

Ei ole väga jama, enamik keemiast on sealt ribast ilmselt juba lendunud. Kärgede vahel vedelev lisadetail ei ole muidugi hea, aga kui juhtus siis juhtus, enam pole teha midagi, kevadel taru puhastamise ajal saad kätte.