Varrotoosi tõrje Aurutusseade vs auruti Varrox

Kasutaja Karmo pilt

Tere

Ise algaja mesinik ja plaanin sügiseks soetada varrtooosi tõrjeks auru tekitamise seade (plaanis oblikahappega).
Peamiselt müügil kaks täiesti erinevat seadet;

  1. Antud seadme jaoks tehakse lahus ja pannakse aurutusseadmesse: http://www.paradiisimesila.ee/?165,aurutusseade-varroa-lesta-t%C3%95rjeks,
  2. Antud seadme jaoks kasutatakse kristallilist oblikhappe mida siis kuumutatakse: http://www.paradiisimesila.ee/?510,varrox-oblikhappe-auruti

Palun arvamusi kas üks või teine on parem ja siis miks?

Ettetänades

Karmo

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Jututoa moderaator

Seda

aurutit pole eriti kaua veel katsetatud....nii, et raske võrrelda.     
                       Meelis.

Kasutaja Karmo pilt

Vastus

Tundub, et kõigil on seoses vurritamisega kiired ajad või ei taha keegi kogemusi jagada Smile

Ise arvan, et äkki 1 variandi puhul käib aurutamine kiiremini kui selle Varrox aurutiga.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

aurutamine

minu mesinikust onu võttis purgikaane,lõikas sellesse õhukesest poroloonist ketta, ja valas sinna niipalju oblikhapet ,et hape ei ületanud porolooni pinda. selle asjanduse lükkas lennuavast sisse. kolme päevaga oli hape aurustunud ja lestad siruli. sellel tõrjel on aga üks oluline puudus. müügimehed ei teeni selle pealt just kuigi palju.

Olla kaval või olla mesinik

Tõrju lesta kõigega, mis käeulatuses (rahakott vähegi kannab). Muidu tuleb kollaps ja hakkad naabreid süüdistama (nagu Eestis kombeks). Aga pea meeles, et iga-aastane apistaanimine viib tau-fluvalinaadi-resistentsete lestade tekke/arengu soodustamiseni. Kui püaned ribasid, vaheta igal aastal toimeaineid

Pann vs puhur

Pann on parem, sest toimib aeglasemalt ja sestap jõuab kiftiaur ka kobara sisemusse. Teise lurtsuga jääb tulemus nõdremaks


Pronksmedal (100p.)

Ei tea kas just müügimehed

aga mina nii ei julgeks, kuigi kuisatus oleks. Hirm mesilased üledoseerimisega maha tappa. Tilgutamine tundub tülikas, sest peab lahuse valmistamisega mässama, ribad on mugavad aga paganama kallid ja see resistentsuse värk, sipelghappega jälle kardan emade elu pärast. Olen ka ise mõelnud oblikhappe pulbri aurutamisele. Oleks hea kui keegi kogemusi jagaks.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

(umb)usk

happe lahust tilgutatakse raamide vahele või tõstetakse kärjed välja ja pihustatakse mesilastele otse selga. kuidas saab porolooni alt aurustumise korral olla võimalus üledoseerimisega? ka üldkogus on konkreetselt piiratud purgikaane mahuga. otsest kontakti mesilastel happega pole ja aurustumine toimub kolm päeva.
mesilaste pidamine on üldse väga loominguline tegevus ja igal asjatajal oma tõde ning nägemus asjast. oluline on siiski rahuldustpakkuv lõpptulemus ,mitte selleni jõudmise tee.
ma olen paar aastat teinud tõrjet amipol-T ravimiga, aga mõningane umbusk Smile siin ärgitab mind tänavu tegema just nimelt seda äraproovitud ja toimivat tõrjet.
aga jah, tegu on tõesti sipelghappega, mitte oblikhappega nagu eespool eksitavalt kirjutasin.

Pronksmedal (100p.)

Sipelghape


Sipelghape  ikka raamide peale mitte alla.
Kui all siis  kogus päris suur peaks  olema ja emasid hävitav.
80-85% kasutades peaks olema ettevaatlikum.
60-65% turvalisem kui ei jälgi temp. ja pere suurust.
Kõige parem katsetada ja leida endale sobiv  tõrjekontseptsioon.

Pronksmedal (100p.)

esmatähtis pole

mitte see, kas ravivahendid saab doseerida kiiresti või aeglaselt, vaid see, et toime oleks võimalikult ühtlane ja efektiivne. aurukahuriga tulistades hakkab mesilaste mass koheselt aktiivselt liikuma ja seeläbi ühtustub kogu taru sisemuses tänu tekkivale õhuvoolule ka ravimiaine levi. lestale piisab paarist minutist et vajalik "laks" kätte saada. üledoseerimist selle meetodiga ei teki kui järgitakse täpselt segu koostamisel retsepti ja tulistamise aega. aeglaselt toimivad vahendid kahjustavad peret rohkem. iseasi, kas algajal mesinikult tasub investeerida 120€+ maksvasse vidinasse, mida kasutatakse mõne taru peal heal juhul korra või kaks aastas. sellisel juhul on tegu rohkem mugavustootega. kahur tasuks soetada alates 25 perest kui läheneda teemale majanduslikust vaatenurgast. samas, kui vaadata seda varroxi vidinat, siis see juhtmejupp ja kütteelement on ka üsna müstilise hinnaga imho. minu käsi ei tõuse sellist summat välja käima aga ma olen suhtkoht koi ka Smile. ehitasin endale ise sellise umbes 10€ eest.
muide, lesti tundub olema tänavu tavapärasest tunduvalt vähem. mõne üksiku pere puhul olen paari näinud. niiet, tänavu tuleb vaid kerge profülaktika. arvan, et lesti saab kontrolli all hoida ka ilma suuremate kemiseerimiste ja aurutamisteta. võtmesõnadeks on haudmepaus, õige ajastus ja lesehaudme piiramine.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ise mõtlesin sama

Jyri kirjutas:

Sipelghape  ikka raamide peale mitte alla.
Kui all siis  kogus päris suur peaks  olema ja emasid hävitav.
80-85% kasutades peaks olema ettevaatlikum.
60-65% turvalisem kui ei jälgi temp. ja pere suurust.
Kõige parem katsetada ja leida endale sobiv  tõrjekontseptsioon.

et kuidas all,ikka peal peaks olema Smile

Pronksmedal (100p.)

Sipelghappega solistades ..

olge ettevaatlikud. Väga kerge emadest lahti saada. Noore algajana sain kunagi perede arvu väga edukalt 23-lt 3-le viidud. Siis nõuka ajal polnud valida. Tehti sellega mida kätte saadi. Minu puhul siis mingid milliliitrid purgikaanega raamide peale.

Pronksmedal (100p.)

Uus ravim.

Kas keegi on juba kasutanud uut vene päritoluga ravimit "Ekopol"?
Eetrike õlidega immutatud puiduliistakud.
Pidavat ravima varratoosi ja hävitama kärjekoid.
Ei pidavat tekitama resistentsust.
www.agrobioprom.ru