Kuhu küll herilased on jääänud?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tere üle pika aja?
Möllisin ennast siia (foorumisse) mõned aastad tagasi " uuesti sisse, kuna keegi Reinuvader kirjutas väega mahlaseid "poliitilisi tekste.........et, kutsus kohe suhtlema!
Nüüd pole kiirel hooajal....pea paar kuud vist, seia kiiganud!
Kuid üks tõsine küsimus pureb hinge:
Kas teitel kah, tänavu herilased puuduvad?
Mis põhjusel noored, paarunud emaherilased - kõik liigid... kaasaarvatud  vapsikud või on nad vaablased- seal hulgas, sel aastal ei talvitunud?
Mesinikele muidugi selline olukord sobib/meeldib, kuid mind teeb väga ettevaatlikuks?
Meite kandis: Varbolas, Valgus, Vahastus, Valtus......igal juhul tänavu herilased puuduvad!
Kas mujal maakondades kaaaa, on nad tänavu puudu??
Tean,et ka herilastel võib olla lesta, kuid isegi mesilasperedes leiab lesta vähe! Kui varem oli tavaline, et lesehaudmest leidsid 3 kuni 5 lesta kindlasti....siis tänavu suvel andis ühte lestagi otsida!

Oskab keegi midagi arvata?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Tõepoolest!

Kui nüüd järele mõtlema hakata, on ka Saaremaal sellel suvel suht vähe herilasi näha olnud, võrreldes eelmiste aastate suvelõppudega, kui õunad ja marjad küpsenud olid, siis oli neid tüütuseid ikka igal pool. Varem olen ikka pidanud tarude lennuavade ette herilaste püüniseid seadma, sellel aastal ei ole selleks vajadust veel näinud. (selle peale peaks 3x üle õla sülitama :-) )

Pronksmedal (100p.)

Herilased

 Mina ei ole ka Võrumaal herilasi näinud ega kuulnud. Väga hea rahulik on mesilastega kamandada.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu poolt

juunis juulis ma erilasi nägin, nad tegid 2 erilase pesa puude kuuri, kuid sügisel pole nendega tegemist olnud, ja vapsikuid pole see aasta ühtegi näinud, see vastu eelmine aasta olid mul maja lakas metsikult vapsikuid,  nii et maja otsas  seista pikalt ei vöinud.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Meevõtu käigus lõin kaks

Meevõtu käigus lõin kaks vapsikut maha (taipasin, et hari võib olla mitmeotstarbeline), 1 herilasepesa oli ka jaanipäevaks kuuri tehtud, muidu on herilasi tõesti vähe näha olnud.

Kes ütleb, et herilased pole

Kes ütleb, et herilased pole mesilastest tundlikumad teatud mürkide suhtes? Teaduslikult pole tõestatud, järelikult: J.O.K.K. Mõenes mõttes on muidugi hea, et neid pole- aga üldisemas plaanis on see natuke kõhedusttekitav. Või olen ehk liiga paranoiline?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu arvamus

Pole need erilased  mürkide töttu vähe see aasta.
Mina arvan hoopis seda et kuna oli raske talvitumine mesilastel oli ka raske talvitumine  herilastel. seega pole paljud herilase emad kevadel enam elus ja see töttu ka pole palju herilasi. Näiteks oli 2 aastat minul probleeme vapsikuteka, see aasta pole ühteki näinud.. nüüd olen mönda erilast siirupi tünni juures näinud kuid mite masiliselt.

pole talunikud see aasta selliseid kemikaale kasutanud ,mida nad 2 eelnevat aastat ka poleks kasutanud.  Kui se oleks kemikaalide süü oleks juba 2 aastat tagasi herilased kadunud.

Kasutaja Metsatagune pilt

kimalasi

on ka meil sel aastal vähem. Mesilased mahtusid nüüd rahulikult põdrakanepile. Varasuve poole oli vapsikuid, aga ma natuke harvendasin neid, et augustis vähem mesilasekütte oleks. Nüüd augustis olengi ainult ühte näinud. Sellist herialseuputust nagu eelmisel aastal, pole mu silmad varem näinudki. Ju siis valmistusid raskeks talveks, et nii suureks oma pered ajasid. Aga polnud vist abi, sest mitte ühtegi neist polnud augustiks järel.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

saaremaal

 Saaremaal kimalaste puudust see aasta polnud. Roosa ristiku peal oli 1 ruut meetri kohta 2 kimalast ja mitte ühtegi mesilast.   Seda ma panin tähele kui otsisin kas mesilased ka roosat ristikut külastavad vöi ei. selgus et mesilased ei käinud seal .