Uue ema andmine augustis

Tere,
asi selline, et avastasin et ühes tarus ei ole haudmeraasugi - panin siis uue ema ilusti emapuuriga sisse, võtsin lahti selle otsa kus toit oli, et neil aega tutvuda. Kuid nüüd mõned päevad hiljem ikka ei ole kusagil midagi ja mesilased on kuidagi hajevil. Ema oli paarunud. Mida nüüd tegema peaks või kuidas seda uut ema sinna lasta nii, et ta sinna ka jääks.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kus sa tead

Kus sa tead et seal ema sees pole.

See et hauet pole vöib olla sellest et ema on tarus aga paarumatta,
2 vöimalus et on pika aega emata olnud ja on tehtud väär emad.

Köigepealt tee kindlaks kas ema on vöi ei

selleks läheb sull vaja kontroll kärge ( haudme raam munadest vakladeni) selle vötad teisest emaga perest  ( ema ära kogematta kaasa vötta.

Kui kupud ehitatakse on ema puudu, kui ei ehitatta on ema olemas, siis tuleb ta ülese otsida,  ema eemaldada,  vöi kupud maha lüüa, ja siis uuesti proovida.


Köige parem on ema vahetada peale söötmise löppu, kuid sellega sa küll oodata ei saa, kuna sull vana ema pole munenud jääks pere väga nörgaks, sellepärast katsu vöimalikult ruttu ema taru saada et ta jöuaks veel talvituvaid mesilasi kasvatada, ei tee paga kui mönest tugevast perest näppad ühe audme raami    aga seda alles siis kui ema on vastu vöetud, muidu nad äki tahavad ise endale ema veel tegema hakata, kuid selleks on juba hillja, sest lesed  kas on juba vöi kohe kohe visatakse tarust vällja ja neil pole enam kellega paaruda.

Haudme raami näppamine on selleks vajalik et, see ema nii vöi teisiti ei jöua nii palju mesilasi toota, Vöid isegi 2 vöi 3 tugevast perest, igast ühest 1 haudme raami näpates.

kui 1 vötad pere kohta pole se nii hull, sest se tugev pere jöuab selle 1 raami veel  ülesse ka kasvatada.

Enne uue ema andmist

Enne uue ema andmist soovitan läbi lugeda Buckfastbee infokirja 
http://buckfastbee.ee/files/BB_Infokiri_nr1.pdf