Eeter

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tibar pilt

Tere!

Mul tuttaval mure tigedate mesilastega. Tegemist siis korpustaruga ja mett võttes lähevad mesilased nii tigedaks, et nõelavad ka läbi kinda ja sõna otseses mõttes poevad igalepoole prao ja pilu vahele, mis on jäänud kuskile maski või kinda vahele. Tekkis siis selline küsimus, et kas eetriga on võimalus tigedaid mesilasi rahustada,et muutuksid uimasteks või muid nõuandeid. (Olen kuulnud ka, et panna lisakorpus ja suitsik sinna alla tossama ca 20 minutiks)

Ette tänades!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

rahustada mesilasi

kirjandus soovitab pihustada melissi või sidrunheina leotist. Olen ise hõõrunud kindaid melissiga, kuid suurt vahet pole märganud. Olen tähele pannud, et tigedaid mesilasi on kahte sorti. Ühed, kes nõrkemiseni ründavad näovarju, teised on "partisanid" kes hiilivad igast võimalikust praost sisse ja siis ründavad. Isegi kummiga varrukast poevad sisse. Ka astla pikkused tunduvad pereti erinevad, ehk kes ulatub kindast läbi, kes mitte.

Meevõtu ajal ongi enamik peresid tigedad, kes see ikka suvega kogutud tagavarasid tahab vabalt loovutada. Paraku käib nõelatasaamine mesindamise juurde ja parim võimalus rünnakut leevendada on hea kaitseriietus. Äärmuslik vahend on  varrukaotsad ja püksisääred ning kaelus kinni teipida.

Pronksmedal (100p.)

Pere rahustamine.

Mul ka kaks tigedat peret korpustarudes. Korra katsetasin: panin sutsiku 10 minutiks tarusse tossama ja kui taru läbivaatust läksin tegema, siis pere oli päris rahulik. Muidu ründasid juba 10m kaugusel tarust olles.  Penoplastist korpuse katus võib sulama hakata. Panin vineeri katuse asemel.
Kogu pere uimaseks tossutamine on küll päris julm, aga minu arust leebem kui kümnete kaupa mesilaste hukkumine nõelamise üritamise pärast.

tigedad mummud

Olen mitu korda lugenud siit foorumist, et mõned on kimpus tigedate mesilastega. Kusagil peab olema põhjus, mis tuleb kõrvaldada. Mina olen tegelenud mesilastega lapsepõlvest saati seega umbes 50a. Mäletan kui isa toimetas, olid ka tigedad. Nii kui maja uksest nina välja pistsid olid kohe kümne kaupa kukil. Olen aru saanud, et kui mesilastel on tarus kord ja kõik okei ei kipu keegi nõelama. Mul ei ole mingid puhast tõugu, kohalikud krantsid. Tõsi vahetevahel olen kraini emasid toonud. Aga need segunevad paari aastaga niikuinii ära. Terve aasta jooksul saan keskmiselt alla 10 torke ja need ka meevõtmise ajal rohkem oma süül, jäävad lihtsalt näppude vahele. Ja nii juba mitmed aastad. Lapsed väikesed olid, jooksid tarude vahel ja keegi ei saanud nõelata. Kindaid ei kasuta, suitsu ainult taru lahtivõtmisel minimaalselt. Vabalt võin õhtuti tarude vahel muru niita, kui just vastu lennulauda ei müksa, siis hakkavad lendama. Ei ole mitte 1-2 taru, vaid aastate jooksul pidevalt 15-30. Kaks juhust kui olid tigedad. Üks kord oli hiir jäänud talvel lennuavasse kinni ja teine kord elasid sipelgad põhja toppes. Kui sai kõrvaldatud, rahunesid maha. Nii, et otsige põhjust. Ma ei usu, et mingi iseloomu viga.

Kurjad mesilased

Loen siin kurjadest mummudest.Mul oli eelmisel aastal kahe perega sama jama,just mee võtmise ajal.Nõelu ei jõudnud kokku lugeda.Sel aastal koondasin enne meevõtmist lennuavad 5 cm laiusteks ja asi toimis.Olen kogu hooaja jooksul saanud 2 nõela,mesi väljas,söötmine ja ravi käib.Kaitseks ainult kittel,mask ja suitsik,kindaid ei kasuta.