Vargad liikvel.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Tänapäeva vargad on nii jultunud et, tulevad röövima otse akna alt. 24.augusti õhtul kella 23 paiku, sel ajal kui ma olin saunas viidi otse sauna akna alt ära 6 minu ehitatud paarumistaru. Paarlasse on üsna raske tulla läbi võsa, kuid just sealt varganägu tuligi. Mesilasemade kasvatamise hooaeg ammu läbi ja paarumistarudesse on jäänud mesilased, võibbolla mõned on jõudnud omale uue ema kasvatada. Midagi väärtuslikku neis pole. Lisaks lükati aluselt maha kaks apidea taru.

Minu paarumistarud on ära tuntavad( pildil). Hirmutav on et, varastatakse oma koduõuelt ja põhimõtteliselt su enda nina alt, st ei kardeta enam midagi.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

huvitav venomen

Minujaoks on arusaamatu miks inimene vötis just sinu tehtud paarumistarud. apiteiad oleksid vähem ära tuntavad ja minu arvates isegi paremad, (see on minu arvamus) muidugi ma ei kiida vargust heaks, kuid imelik mötte maailm on sellel vargal.

Ühte ma ütlen saarlane, hiidlane  tartu maale vargile ei tule.
See peab kohalik olema, kes teab kus mis ja millal  külastada.
nii et oia silmad lahti.

(ma muutsin vets  teksti  mida tavaliselt saaremaal öeldakse).
orginaal tekst on " sörulane ei tule orissaarde vargile".

Ilmselt...

...on mesinikke rohkem, keda vargad kimbutanud, kuid eestlaslik tagasihoidlikkus ei luba laiemale üldsusele oma muret kurta. Möödunud hooajal viidi endalgi mitmel puhul hauet, mett ja tagatipuks taru / pere minema. Viimane ajas tegudele. Sõitlin läbi kõik lähikonna talud ja majapidamised, kus arvasin süüdlast võivat pesitseda. Kurtsin oma muret ja nii muuseas hõikasin välja, mis teen, kui vargale peale satun, või kindlalt teada saan, kellega tegemist. Ju mõnel kõhe hakkas, igatahes peale seda ringsõitu saabus rahu maa peale. Pered kolisin hiljem siiski ära.