Mida nad korjavad?

Kasutaja Metsatagune pilt

Kaks peret on aktiivsel korjel. Pilt meenutab mingit keskmist suvist korjepäeva. 
Teine, sellega seotud küsimus on, et kui nad 21 septembril nii aktiivsed on, kas peaks muret tundma talvesööda jätkumise pärast. Sööda vastuvõtmise on nad muidu lõpetanud. 


 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kui

Kui nad aktiivsel korjel on, on paar varjanti,   
esimene varjant on see et on leidnud nörga pere keda röövitakse,  teine vöimalus on et midagi loodusest ka veel tilgub, lehe mesi ,vöi üksikud öied.

talve sööda  kohapealt söltub see sellest palju söötsid neid , ja väga määrav on see kaua mesilased hauet plaanivad kasvatada. minu soovitus vaata sisse ja saad targemaks.

Kasutaja Metsatagune pilt

kui...

...ma sisse vaatan, siis on see ainult uudishimu. Ma vist ei saa niikuinii midagi muuta. Ja puhtalt uudishimust ma ei taha pesa lahti lõhkuda. See on mul lausa põhimõtteks kujunenud. Et olgu neil rahu nii palju kui võimalik.


Eks ma söötsin seni kuni vastu võtsid.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mina soovitan

mina soovitan praegu sisse vaadata. Kuna praegu neil kobarat pole veel siis midagi ei juhtu. ainult raamid pane samas asendis tagasi nagu enne oli.

Kui sa praegu ei vaata siis varsti enam pole vöimalik vaadata.
kui koparasse on tömanud alles siis ei tohi raame liigutada.
praegu saad veel teha küll, kui vähe toitu on  soojenda siirupit ja peaksid vastu vötma (   raam söödanöust ) vötavad paremini vastu jahetate ilmadega, (seda nad soojendavad pesas) muidugi kui muidu ei saa saad 2-3 tugevast perest  1 sööda raami sellese peresse tösta, kus sööta vastu ei vöetud.

mina isiklikult leitsin et minu 1 peres ei vöetud sööta vastu. pöhjus selles, et viimases krupis jähi ravi hilja peale, ja lestad olid 1 peres laastamist teinud, (tundemärgid  kärbunud tiibadega mesilased)
ja vähe mesilasi.    

emaga oli köik korras, munes ja ni edasi, kuid vägapalju oli kärbunud tiibadega mesilasi, enne ravi  nägin mesilaste selgas 3 lesta, see tähendab et on pallju lestasid