sülemlemine, kuidas küll nii läks?

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

minu viimatine mesinduskogemus siis- sülemlemine. üleeilsel kenal päikeselisel päeval tegelesin oma teise lemmikhobi- aiandusega, ise silmanurgast tarude poole piiludes, kuna ühes tundus käivat mingi kahtlane valgustkartev tegevus. mesilased tiirutasid ümber taru, maandusid taru eesseinale ja sumisesid kõvasti. kuigi ma pole sülemlemismeeleolus olevate mesilaste hingeeluga tuttav, otsustasin siiski kohale kutsuda oma abimesiniku- Arkna lõpetanud ja puha. no temal veel sõbergi kaasas ja nemad siis tituleerisid olukorra "normaalseks töömeeleoluks", mis päikeselisest ilmast veidi innustust saanud. igaks juhuks otsustaime tarud üle vaadata ka seestpoolt. oli emakuppe, lesehauet jne. ükski kupp polnud kaanetatud, siiski eemaldasime kõik vähegi kahtlasema. panime paar kärgegi juurde. arvati, et nüüd on nädal mureta jälle.
vavalt tund peale seda , kui abilise lahkusid, sattusin jälle tarude ligi ja mõtlesin esmalt, et näen halvasti. vähemalt ma lootsin,et see pole nii, nagu ma näen. lähima õunapuu tüvi oli vöökõrguselt kahekordseks paisunud ja sumises!
kuna ma pole ühegi sülemiga tegelenud kamandasin abilised kohale jälle, kes olid ausalt hämmingus.
proovisime mitu korda leida noort ema- jäi leidmata. plaanis oli panna sülem samasse tarusse tagasi- kuna vaba taru mul pole ja uusi peresid ei tahaks ka. niisiis- nüüd on igatahes ema leidmata jäämisest hoolimata sülem juba teist päeva kenasti paigal. kuigi ma pean nende võimalike plaanide suhtes valvel olema...
ainus müsteerium on see, kuhu kadus noor ema ja miks lahkus sülem ühe emaga tarust...või polnud emasid siiski üks?

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Vastus

Mõlemad järeldused võimalikud. On olnud juhuseid omal kui kohe peale läbivaatust(vaatan 2-3-ndat) tuleb sülem välja. Oli ka juhus kui tuli välja 2 ja läksid kokku megasülemiks.Sellist sülemit ärge keldrisse pange vaid kohe tarusse. Oskasin ta üle kuumeneda lasta ja tulemuseks sülemikasti täis mee ja laibasegu.